Případné zpřísnění opatření by se týkalo asi i škol
10. prosince 2020 (15:39)
Případné zpřísnění opatření proti covidu-19, o kterém bude vláda rozhodovat v pondělí, by se mělo týkat i škol. O načasování by ministerstvo informovalo školy včas, řekla na dotaz ČTK mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) podle ní v pondělí také podle dat o vývoji epidemie covidu-19 rozhodne o případném prodloužení vánočních prázdnin. Dohodl se na tom s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO), řekla Lednová.
Blatný po dnešním jednání vlády uvedl, že Plaga zváží, zda kvůli epidemii neprodlouží vánoční prázdniny. Místo původně plánovaného 22. prosince by mohli jít žáci naposledy do škol v pátek 18. prosince. Rozhodnout by měla vláda v pondělí, kdy by v případě dalšího negativního vývoje epidemie měla zároveň zvážit opětovné zpřísnění opatření ze současného třetího stupně na úroveň čtyři.
"V případě, že dojde ke zhoršení situace, a tím i k přechodu do stupně čtyři (systému) PES, měla by se daná opatření týkat i škol," uvedla dnes Lednová na dotaz ČTK. Při případném zpřísnění opatření se podle ní budou školy primárně řídit pokyny pro daný stupeň, který již mají k dispozici. "O případných dílčích úpravách či načasování je budeme jako vždy informovat včas, a to prostřednictvím datových schránek," řekla.
O přechodu mezi jednotlivými stupni systému PES se podle ní rozhoduje na vládě na základě doporučení ministerstva zdravotnictví. Podle systému PES ve školství mohou mít běžnou výuku ve čtvrtém stupni žáci posledních ročníků základních a středních škol a první stupeň ZŠ. Šesté až osmé třídy a nižší stupeň víceletých gymnázií se střídají v prezenční a distanční výuce. Na středních školách může být také praktická výuka. V současném stupni se navíc na středních školách mohou třídy střídat i na teoretickou výuku a nemusí se tam zachovávat stejné složení kolektivu. Opatření se ve školách zmírnila na stupeň tři toto pondělí.
Co se týče prodloužení vánočních prázdnin, jde podle Lednové o zvažovanou variantu. "Dohoda mezi ministrem školství a zdravotnictví je taková, že v pondělí budou k dispozici aktuální data o vývoji epidemie a výskytu onemocnění covid-19 v jednotlivých segmentech. Rozhodovat se bude ministerstvo školství právě na základě těchto dat," uvedla dnes Lednová na dotaz ČTK.
Vánoční prázdniny mají podle původní organizace školního roku začít 23. prosince. Žáci se měli do lavic vrátit 4. ledna.
Děti se kvůli epidemii učily od první poloviny října na dálku. Do škol se začaly postupně v omezené míře vracet od 18. listopadu.
Vánoční prázdniny mají podle původní organizace školního roku začít 23. prosince. Žáci se měli do lavic vrátit 4. ledna.
Děti se kvůli epidemii učily od první poloviny října na dálku. Do škol se začaly postupně v omezené míře vracet od 18. listopadu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží
Každý rok 4. dubna patří zvířeti, které většina z nás zná spíš z rychlých stínů u …
ZVÍŘATA
Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí
Minule jsme se věnovali nejběžnější sově naší krajiny – puštíku obecnému. Tentokrát …
POZNÁVÁME BRDY
Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně
Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 29letého muže, kterého viní ze závažné …
AKTUÁLNĚ
Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes?
Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a …
ZAJÍMAVOSTI
Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 …
AKTUÁLNĚ
V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více
Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit
Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a …
AKTUÁLNĚ
Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony
Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok …
Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov
Příbram odehrála druhé semifinále 2. hokejové ligy proti Prostějovu a znovu ukázala, …
SPORT
Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru
Jen čtyři dny klidu dopřál hasičům na Příbramsku požár uskladněné slámy ve …
AKTUALIZOVÁNO





