24. 8. svátek má Bartoloměj

Příměstský tábor za pakatel? Splňte dvě kritéria a může být váš

29. května 2019   (17:51)
Příměstský tábor za pakatel? Splňte dvě kritéria a může být váš

Díky dotacím se některým organizacím na Příbramsku podařilo snížit ceny dětských táborů až na jednu čtvrtinu běžné ceny


Nerudovskou otázku „Kam s ním?“ (nebo „Kam s nimi?“) si před prázdninami pokládá asi většina pracujících rodičů. Kromě klasických letních táborů, kde zvláště menší děti čelí velké osobní výzvě, jak přežít týden bez maminky, jsou k mání i tábory příměstské, u kterých tyto mnohdy velmi stresující okamžiky dětem odpadají.  Navíc u některých z nich je možné dítě přihlásit třeba jen na jednotlivé dny.
 
Plavecký, keramický, tenisový, koňský  – malí Příbramáci mají i na poslední chvíli z čeho vybírat
Zatímco inline tábor, který se každoročně koná v areálu Nového rybníka, je již od půlky dubna zcela vyprodaný, příbramský tenisový klub hlásí poslední volná místa na obou turnusech. Pro malé vodníky je tu „plavecký“ tábor v bazénu jednoho z příbramských rodinných center. Děti, které se rády "patlají" v keramické hlíně, budou ve svém živlu v malé útulné dílně pod Svatou Horou. Ani ty, které milují koně a rády se o ně starají, nepřijdou zkrátka. Koníci se na ně už teď těší například v Novém Podlesí. 
 
Průměrná cena příměstských táborů se v České republice pohybuje okolo 2.000 Kč za týden. Díky Místní akční skupině Podbrdsko se podařilo snížit ceny táborů až na jednu čtvrtinu
 
Místní akční skupina Podbrdsko získala i letos z evropských fondů finance na pořádání příměstských táborů pro pracující rodiče, kteří nemají možnost svěřit své děti v době letních prázdnin členům rodiny či přátelům. Cena takového tábora se pohybuje již od 600 Kč za týden, platí se převážně jen stravné pro děti a doprava na výlety. 

Pro nárok na dotovanou cenu tábora musí rodiče přihlášeného dítěte splnit dvě kritéria – musí být zaměstnaní a zároveň mít trvalé bydliště na území působnosti MAS Podbrdsko. V případě nezaměstnanosti musí doložit, že si zaměstnání aktivně hledají a jsou zapojeni v procesu vzdělávání či rekvalifikace. 

Pro rodiče to znamená vyplnění čtyř formulářů. K přihlášce musí doložit potvrzení od zaměstnavatele a potvrzení o trvalém bydlišti, nic složitého,“ uvádí paní Kateřina Děkanovská, organizátorka dotovaného tábora Škola šermu.

I na těchto dotovaných táborech jsou k dnešnímu dni k dispozici poslední volná místa.

Místní akční skupina Brdy, která má pod svými křídly další místa v Podbrdí, mimo jiné Bohutín, Obecnici a Jince, v současnosti tento druh dotace nečerpá. Podle slov paní ředitelky Ing. Lenky Fialové by však o takový druh dotace měli v budoucnu určitě zájem. „Záleží však na tom, jak bude vypsán dotační program na příští rok,“ dodává Fialová.

Nerudovskou otázku „Kam s ním?“ (nebo …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz