3. 7. svátek má Radomír




Příměstský nebo pobytový? Je čas vybrat letní tábor

15. února 2021   (06:32)
Příměstský nebo pobytový? Je čas vybrat letní tábor
foto: pribram.cz

Letní zábavu pro děti připravil v několika termínech Dům dětí a mládeže Příbram. Žáci ZŠ v Březnici se za sportem a výtvarnými aktivitami vydají první týden v srpnu.


Organizovaná volnočasová zábava pro děti je sice v dlouhodobém útlumu, ale instituce pro děti a mládež nebo školy se již dívají do budoucna a jako obvykle v tomto období začínají nabízet letní tábory. Kromě týdenních či dvoutýdenních pobytových táborů věnují rodiče pozornost tzv. příměstským táborům.

„Příměstský tábor je něco mezi družinou a letním pobytovým táborem. Hlavní rozdíl příměstských táborů, oproti pobytovým, je v tom, že děti máte na noc doma a pod dohledem,“ informuje na svých internetových stránkách Dům dětí a mládeže Příbram (DDM). Pracující rodiče na část dne předají své ratolesti do péče DDM, které dětem v čase od 7.00 do 16.30 zajistí zábavní program a stravu.
„Na příměstské tábory se převážně hlásí menší děti, které se na pobytový ještě necítí a tímto se na něj vlastně připravují,“ vysvětluje DDM. V letošní prázdninové sezóně mohou rodiče vybírat ze tří turnusů příměstských táborů: 12.–16. července, 9.–13. srpna a 16.–20. srpna. Cena za příměstský tábor je necelé 2000 korun a kromě zajištění oběda, svačiny a pitného režimu zahrnuje organizaci výletů a akcí, vstupy do kulturních zařízení a pojištění. Přihláška je dostupná na webu DDM Příbram.
Zatímco příbramský DDM odtajní informace o pobytovém táboru, jenž také pořádá, až koncem měsíce, přihlášku na Létování 2021 zveřejnila základní škola v Březnici již nyní. Letní pobyt pro žáky ZŠ Březnice se zaměřením na výtvarné aktivity a sport je plánován na 1.–6. srpna. Děti vyjedou na tradiční místo do Úborska. Tábor stojí 3500 korun, další informace a přihlášku najdou zájemci na internetových stránkách školy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně K řetězové dopravní nehodě došlo v pátek dopoledne na silnici II/604 u Milína, která … AKTUALIZOVÁNO Tipy na víkend: Tradiční Prokopská pouť, farmářské trhy a tematické dílničky zaměřené na Brdy Tipy na víkend: Tradiční Prokopská pouť, farmářské trhy a tematické dílničky zaměřené na Brdy Na první červencový víkend připadá tradiční Prokopská pouť, která s sebou opět přinese … AKTUÁLNĚ Doprava u letiště se mění. Začínají prázdniny a omezení na Aviatické pocítí všichni řidiči Doprava u letiště se mění. Začínají prázdniny a omezení na Aviatické pocítí všichni řidiči Letní prázdniny začaly a spolu s nimi přišlo i období, kdy tisíce lidí i z mnoha … NEPŘEHLÉDNĚTE Konec papírování! Ženy od 45 let jdou na mamograf bez žádanky. Kam musí jezdit Příbram Konec papírování! Ženy od 45 let jdou na mamograf bez žádanky. Kam musí jezdit Příbram Od 1. července se ženám nad 45 let výrazně zjednodušila cesta na mamografické … ZDRAVOTNICTVÍ Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Prokopská pouť patří k nejstarším tradicím Březových Hor a o víkendu, 4. a 5. … HISTORIE Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty v minulých dnech nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích. … AKTUÁLNĚ Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Na silnici číslo 18 u Kosovy Hory na Příbramsku došlo ve čtvrtek v poledne ke dvěma … AKTUALIZOVÁNO Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Zapomeňte na dinosaury. Pokud chcete nahlédnout ještě hlouběji do historie Země, … TIP NA VÝLET Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Středočeským záchranářům na Slapské přehradě pomáhá nový člun s moderní přístrojovou i … FOTOGALERIE
Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu První červencový víkend bude na Březových Horách patřit tradiční Prokopské pouti. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz