15. 10. svátek má Tereza

Primářka onkologie si v nemocnici prosadila kino

7. října 2019   (09:06)
Primářka onkologie si v nemocnici prosadila kino

Benefiční festival v areálu Sanatoria Na Pleši přinesl téměř čtvrt milionu korun. Finance posloužily na obnovu kinosálu, premiéra bude 24. října


V Nemocnici Na Pleši existuje již desítky let kinosál, který je víceméně nevyužívaný. Kromě místní konference a příležitostných divadelních či hudebních představení nenašel sál doposud žádné další využití. To se však brzy změní, a to především díky primářce místní onkologie Mudr. Kateřině Jirsové. Právě ta přišla s ideou obnovení kina v areálu nemocnice.
 
Chceme na jedné straně nabídnout našim pacientům více možností trávení volného času a na druhé straně ukázat lidem z okolí, že jsme fungující součástí zdejší komunity, že nemocnice je otevřená všem, že jsme, jak stojí v našem mottu, opravdu úplně jiná nemocnice,“  říká Tereza Příbramská, která má na starosti marketing.
 
Vybudování původního Sanatoria Na Pleši v roce 1916 bylo financováno z darů veřejnosti ve výši téměř dvou milionů korun. „Ačkoliv jsme soukromá nemocnice, líbí se nám myšlenka, že komunita společnými silami uskuteční nějakou vizi. Spousta lidí se na nás obrací a chtějí nás podpořit, často finančně. Tak vznikl nápad na benefici. V červnu jsme uspořádali festival NaPleš!Fest, z jehož výtěžku teď obnovu kinosálu financujeme,“ uvedla.

Na festival přišlo zhruba 1500 lidí. Nechali zde téměř čtvrt milionu korun
Na organizaci festivalu se podílela řada zaměstnanců nemocnice, a to ve svém volném čase. Za získané finance byla pořízena nová ozvučovací a osvětlovací technika.

 
„Sedačky jsou staré desítky let, podium má nevyhovující povrch a celkově z toho prostoru je ještě cítit socialismus.  Bude potřeba vymalovat, vyměnit podlahy a zastínění. Ale to až v další fázi, až získáme další finance. S benefičním festivalem počítáme i příští rok,“ říká Tereza Příbramská.
 
Představení budou jak zdarma, tak placená 
Výnosy ze vstupného však nepokryjí veškeré výdaje. Náklady na jednu akci se pohybují řádově v tisících korunách. Pacienti nemocnice budou mít vždy slevu. 

 
Film Sny na neděli se v 50. letech natáčel přímo v prostorách nemocnice
Bude to první film, který se v nově otevřeném kině uvede, a to ve středu 9. října
v rámci uzavřené akce  pro starosty mikroregionu, novináře a zaměstnance. První promítání pro veřejnost bude 24. října. A diváci si sami určí, co se bude hrát.
 
„Vše připravujeme interně, takže stavíme víceméně na zelené louce a spoustu věcí se musíme učit. Například jak probíhají procesy mezi provozovatelem kina a filmovými distributory. Jde ale vesměs o administrativní či formální záležitosti. Také festival byl pro nás velká premiéra, protože v areálu nemocnice nikdy nebyla tak velká akce,“ dodala Tereza Příbramská.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz