8. 12. svátek má Květoslava

Primářka onkologie si v nemocnici prosadila kino

7. října 2019   (09:06)
Primářka onkologie si v nemocnici prosadila kino

Benefiční festival v areálu Sanatoria Na Pleši přinesl téměř čtvrt milionu korun. Finance posloužily na obnovu kinosálu, premiéra bude 24. října


V Nemocnici Na Pleši existuje již desítky let kinosál, který je víceméně nevyužívaný. Kromě místní konference a příležitostných divadelních či hudebních představení nenašel sál doposud žádné další využití. To se však brzy změní, a to především díky primářce místní onkologie Mudr. Kateřině Jirsové. Právě ta přišla s ideou obnovení kina v areálu nemocnice.
 
Chceme na jedné straně nabídnout našim pacientům více možností trávení volného času a na druhé straně ukázat lidem z okolí, že jsme fungující součástí zdejší komunity, že nemocnice je otevřená všem, že jsme, jak stojí v našem mottu, opravdu úplně jiná nemocnice,“  říká Tereza Příbramská, která má na starosti marketing.
 
Vybudování původního Sanatoria Na Pleši v roce 1916 bylo financováno z darů veřejnosti ve výši téměř dvou milionů korun. „Ačkoliv jsme soukromá nemocnice, líbí se nám myšlenka, že komunita společnými silami uskuteční nějakou vizi. Spousta lidí se na nás obrací a chtějí nás podpořit, často finančně. Tak vznikl nápad na benefici. V červnu jsme uspořádali festival NaPleš!Fest, z jehož výtěžku teď obnovu kinosálu financujeme,“ uvedla.

Na festival přišlo zhruba 1500 lidí. Nechali zde téměř čtvrt milionu korun
Na organizaci festivalu se podílela řada zaměstnanců nemocnice, a to ve svém volném čase. Za získané finance byla pořízena nová ozvučovací a osvětlovací technika.

 
„Sedačky jsou staré desítky let, podium má nevyhovující povrch a celkově z toho prostoru je ještě cítit socialismus.  Bude potřeba vymalovat, vyměnit podlahy a zastínění. Ale to až v další fázi, až získáme další finance. S benefičním festivalem počítáme i příští rok,“ říká Tereza Příbramská.
 
Představení budou jak zdarma, tak placená 
Výnosy ze vstupného však nepokryjí veškeré výdaje. Náklady na jednu akci se pohybují řádově v tisících korunách. Pacienti nemocnice budou mít vždy slevu. 

 
Film Sny na neděli se v 50. letech natáčel přímo v prostorách nemocnice
Bude to první film, který se v nově otevřeném kině uvede, a to ve středu 9. října
v rámci uzavřené akce  pro starosty mikroregionu, novináře a zaměstnance. První promítání pro veřejnost bude 24. října. A diváci si sami určí, co se bude hrát.
 
„Vše připravujeme interně, takže stavíme víceméně na zelené louce a spoustu věcí se musíme učit. Například jak probíhají procesy mezi provozovatelem kina a filmovými distributory. Jde ale vesměs o administrativní či formální záležitosti. Také festival byl pro nás velká premiéra, protože v areálu nemocnice nikdy nebyla tak velká akce,“ dodala Tereza Příbramská.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Truhlář z Jinec se po devíti letech vrátil ke zvedání činek. Dnes je mistrem světa v benchpressu Truhlář z Jinec se po devíti letech vrátil ke zvedání činek. Dnes je mistrem světa v benchpressu Karel Turek na mistrovství světa v Polsku překonal svůj rekord a zvedl 200 kg 7. prosince 2019   (18:32) Část stromků a ozdob obsahuje nebezpečné látky Část stromků a ozdob obsahuje nebezpečné látky Třináct testovaných vánočních stromků a řetězů překračuje zákonné limity a nikdy se neměly dostat do oběhu. Některé z nich se prodávaly i na českém trhu 7. prosince 2019   (15:30) Město chce pronajmout městskou chatu Granit, lidé sepsali petici Město chce pronajmout městskou chatu Granit, lidé sepsali petici Výběrové řízení na pronájem městské chaty bude vyhlášeno v nebližších dnech. Minimální požadovaná částka za nájemné je 450 000 Kč za rok 7. prosince 2019   (12:07) Čertovský Novák přilákal tisíce návštěvníků. Velkolepý ohňostroj nadchl přihlížející Čertovský Novák přilákal tisíce návštěvníků. Velkolepý ohňostroj nadchl přihlížející Pořadatelé Ledově čertovského Nováku, pod taktovkou vládce všech čertů a jedinou ženou v říši pekelné, dovedli akci k naprosté dokonalosti. 7. prosince 2019   (09:11) Kámen z dolů byl poztrácen a částečně zcizen. Opěrná zeď u dolu Anna dostala nový odstín Kámen z dolů byl poztrácen a částečně zcizen. Opěrná zeď u dolu Anna dostala nový odstín Nově budovaná zeď se skládá z kamene se žlutohnědým odstínem, který je barevně odlišný od kamenných staveb v okolí 7. prosince 2019   (07:14) Chlebáčci, řada necek a kádí, voňavé stromky. Hornický adventní trh byl skromný, ale měl své kouzlo Chlebáčci, řada necek a kádí, voňavé stromky. Hornický adventní trh byl skromný, ale měl své kouzlo Celá strana příbramského náměstí od ústí Pražské ulice k lékárně U Bílého lva patřila betlémářům. Prodávaly se tzv. betlémy pro chudé, vyrobené z chlebového těsta 6. prosince 2019   (19:37) Opravit chodníky, zastřešit hřiště, osvětlit přechod pro chodce. Lidé přišli na úřad a řekli, co chtějí Opravit chodníky, zastřešit hřiště, osvětlit přechod pro chodce. Lidé přišli na úřad a řekli, co chtějí Veřejné slyšení k rozpočtu se letos v Příbrami konalo poprvé 6. prosince 2019   (15:48) Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Čtyřicet čertů čeká na hříšníky. Možná přijede i pekelné koňské spřežení. 6. prosince 2019   (12:51) Policie zavítala do samotného pekla Policie zavítala do samotného pekla Co nebo kdo je to „Mišguláš“? Na tuto otázku zná odpověď pětice příbramských čertů. 6. prosince 2019   (10:33) Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Podbrdské muzeum získalo originál unikátního stroje vyrobeného před 120 lety v Rožmitále. Stane se součástí stálé expozice věnované lesmistru a vynálezci Karlu Gangloffovi. 6. prosince 2019   (08:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz