1. 7. svátek má Jaroslava




Přibylo 12889 případů nákazy, hospitalizovaných je ale nejméně od října

24. ledna 2022   (06:30)
Přibylo 12889 případů nákazy, hospitalizovaných je ale nejméně od října
foto: pixabay

Oproti předchozímu týdnu nárůst počtu nakažených stoupl zhruba o čtyři pětiny.


V neděli přibylo v Česku 12.889 potvrzených případů nemoci covid-19, což je nejvyšší nárůst za neděli od začátku epidemie. Oproti předchozímu týdnu nárůst počtu nakažených stoupl zhruba o čtyři pětiny. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Hospitalizovaných s covidem-19 ale naopak dále ubývá. V neděli jich bylo 1448, což je nejméně od loňského 28. října. Proti předešlé neděli hospitalizovaných ubylo o 13 procent.

Počty nově potvrzených případů nákazy koronavirem po prosincovém poklesu přibližně od začátku ledna zase rostou. V úterý 18. ledna byl dokonce zaznamenán nejvyšší denní nárůst případů za celou dobu epidemie, a to asi o 28.500. Důvodem je šíření nakažlivější varianty koronaviru omikron. Denní přírůstek nově nakažených na webu ministerstva navíc nezahrnuje případy opakované nákazy u již dříve pozitivně testovaného člověka. V posledních týdnech jich výrazně přibývá. V neděli bylo opakovaně nakažených 3545, tedy čtyřikrát více než před týdnem.
Covid-19 po nákaze omikronem má ale podle dosavadních studií oproti dříve dominantním variantám lehčí průběh. Lidí, kteří s covidem-19 skončili v nemocnicích, zatím navzdory zrychlování šíření nemoci vytrvale ubývá, a to už od začátku loňského prosince. V neděli klesl počet hospitalizovaných proti předchozímu týdnu o více než desetinu, a počet těžce nemocných se snížil dokonce téměř o dvě pětiny na 190.
Spolu s denními nárůsty počtu nakažených roste i tzv. incidenční číslo, tedy počet nových případů covidu-19 za posledních sedm dní na každých 100.000 obyvatel. K dnešku se z nedělních 1438 zvýšilo na 1491 případů.

V neděli vzrostl i počet testovaných. Provedeno bylo přes 44.500 PCR testů a více než 7000 antigenních, takže dohromady bylo testů asi o čtvrtinu více než před týdnem. I přes vyšší počet testovaných však zároveň rekordně narostly podíly odhalených případů nákazy na množství provedených testů. Například u preventivních a plošných testů, kterých je prováděno nejvíce, podíl pozitivních vzrostl z 12,48 procenta za předchozí neděli na 20,50 procenta. To je nejvyšší podíl v této kategorii od 4. listopadu 2020.
U epidemiologické indikace, kdy se testují lidé například kvůli kontaktu s nakaženým, stoupl podíl pozitivních z 20,88 procenta na 25,96 procenta, což je nejvíce od loňského 9. ledna. Podíl pozitivních u diagnostické indikace, kdy jsou už testováni lidé vykazující příznaky, se zvýšil z 24,12 na 40,79 procenta, což je nejvyšší podíl od loňského 6. března.
Za celou dobu epidemie v Česku od začátku března 2020 bylo zaznamenáno přes 2,76 milionu případů nákazy a zemřelo 37.050 lidí s covidem-19.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. … DOPRAVA Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve … SPORT Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu … Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny … AKTUÁLNĚ Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah … AKTUÁLNĚ Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje … AKTUÁLNĚ Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na … AKTUALIZOVÁNO Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v … LIFESTYLE Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde … AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz