6. 7. je st. svátek (Mistr Jan Hus)

Příbramští zdravotníci nacvičovali záchranu pacienta v krizovém stavu

2. května 2024   (06:08)
Příbramští zdravotníci nacvičovali záchranu pacienta v krizovém stavu
foto: ONP - Monika Boušková/ se svolením

Lékaři zákroky nacvičovali na velmi sofistikované figuríně.


Tento týden absolvovali lékaři ARO příbramské nemocnice velmi zajímavý seminář. Obsahem akreditovaného simulačního workshopu byly krizové stavy pacientů v anesteziologii a intenzívní medicíně. Každý lékař přímo na místě řešil možné život ohrožující stavy, jen tím pacientem nebyl člověk, ale vysoce sofistikovaný model pacienta.

„Obdobné semináře jsou velmi důležité. Nejen, že si při nich zdravotníci vymění důležité zkušenosti, mají také možnost nacvičit si jednotlivé postupy v rámci život ohrožujících stavů a také nacvičit komunikaci v rámci týmu, který se o pacienta v takovémto stavu stará,“ okomentoval ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.
Po celý den tímto zajímavým simulačním seminářem provázel MUDr. Michael Stern, zástupce přednosty ARO ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze. K workshopu byla použita vysoce sofistikovaná nácviková figurína, která simulovala například modrání kůže, či charakteristiku zorniček a další symptomatické jevy.
Po celý den tímto zajímavým simulačním …
foto: ONP - Monika Boušková/ se svolením

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C Po chladnějším a deštivějším začátku týdne čeká Českou republiku výrazná změna počasí. … POČASÍ Armáda získá v Jincích nový bytový komplex. Za 274 milionů korun nabídne zázemí pro desítky vojáků Armáda získá v Jincích nový bytový komplex. Za 274 milionů korun nabídne zázemí pro desítky vojáků Ministerstvo obrany pořizuje v Jincích moderní bytový komplex se 76 bytovými … NEPŘEHLÉDNĚTE „Opálená kůže není zdraví. Je to poškození.“ Lékaři varují, že mýtus o krásném bronzu pořád přežívá „Opálená kůže není zdraví. Je to poškození.“ Lékaři varují, že mýtus o krásném bronzu pořád přežívá Opálená kůže byla dlouhé roky symbolem zdraví, dovolené, pohody a „dobré kondice“. … LIFESTYLE Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Dramatické chvíle zažívají od nedělního poledne záchranáři a hasiči na dálnici D4 u … AKTUALIZOVÁNO Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Kočka divoká, jedna z nejvzácnějších šelem české přírody, se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Od 1. července spustila Státní veterinární správa (SVS) nový Klientský portál (KLIP), … AKTUÁLNĚ U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu Řidiči využívající dálnici D4 a mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Lety musí od pondělí 6. … AKTUÁLNĚ Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha Příbramská judistka Tereza Bodnárová prožívá mimořádně úspěšné období. V květnu … SPORT Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Oblíbený výletní vlak Cyklohráček vyráží i letos na mimořádné prázdninové výlety. Od … AKTUÁLNĚ
Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Léto a prázdniny jsou obdobím, kdy tisíce lidí míří k moři, na koupaliště, k rybníkům … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz