8. 6. svátek má Medard

Příbramští zastupitelé zakázali pití alkoholu na veřejnosti

24. března 2015   (06:40)
Příbramští zastupitelé zakázali pití alkoholu na veřejnosti
foto: pribram.cz

Během projednávání zastupitelstvem došlo ve vyhlášce k několika změnám.



Příbram se přidala k městům, v nichž platí zákaz pití alkoholu na veřejných prostranstvích. Návrh alkoholové vyhlášky dnes schválili městští zastupitelé.

Ve vyhlášce je přesně popsáno území, kde lidé nesmějí popíjet alkohol. Jde například o náměstí T. G. Masaryka, Ryneček, Jiráskovy sady a další náměstí a ulice zejména v centru města. Zákaz platí také v okruhu 100 metrů od škol a školek, dětských hřišť, zdravotnických zařízení, hřbitova, nádraží, nákupních center, kulturního domu či akvaparku. Alkoholické nápoje se nesmějí pít ani na autobusových zastávkách a v jejich blízkém okolí.

Starosta Jindřich Vařeka (ANO) už dříve řekl, že radní chtěli zakázat pití alkoholu zejména v okolí takzvaných křížových domů. Lidé si tam často stěžují na bezdomovce, kteří na veřejných prostranstvích konzumují alkoholické nápoje.

Opoziční zastupitel za ODS Ivan Šedivý navrhl, aby zákaz neplatil v lesoparcích, jak stanovovala projednávaná předloha. Připomněl, že lidé si v lesoparcích mohou opékat vuřty a mohli by být postihováni, kdyby si k nim otevřeli pivo. "Abychom zbytečně neomezovali to, co nemusíme," podotkl Šedivý. Nezařazený zastupitel Vladimír Kyselák seznam míst se zákazem naopak rozšířil o třídu Osvobození. Oba podněty zastupitelé schválili.

Podobnou vyhlášku mají ve středních Čechách například v Mladé Boleslavi, Benešově, Kladně či Berouně. Důvodem zákazu bylo podle zástupců radnic mnoho opilců v ulicích. Často prý šlo o nepřizpůsobivé lidi, kteří ani neměli v daném městě trvalé bydliště. Někteří lidé si nicméně našli způsoby, jakými nařízení obejít, a pití skrývají v sáčcích či taškách.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: Jan Kholl dr








Další články

Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno … LIFESTYLE Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho … POČASÍ Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní … KULTURA OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl … VIDEO Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci Terasa u kulturního domu Belveder, která prošla na jaře kompletní rekonstrukcí, se … AKTUÁLNĚ Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují. Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují. Ve Svatohorských sadech vyrostlo něco, co tu ještě nebylo. Obří přírodní hnízdo o … FOTOGALERIE Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory V prostoru pozorovatelny na Jineckých Hřebenech nad stále využívaným cvičištěm armády … FOTOGALERIE Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli Počet lidí se závislostmi roste, a to napříč věkem i regiony. U mladých je nárůst … AKTUÁLNĚ Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy Brdské lesy se opět promění v jednu velkou cyklistickou arénu. Oblíbený závod horských … SPORT
Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi Při poslední květnové nedělní večerní mši převzal nový farář P. Vít Uher symbolické … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz