14. 4. svátek má Vincenc




Příbramští zastupitelé schválili prodej budov v Březnické ulici

26. dubna 2016   (06:38)
Příbramští zastupitelé schválili prodej budov v Březnické ulici
foto: pribram.cz

Vyvolávací cena v dražbě bude 4,8 milionů korun.



Příbramští zastupitelé dnes schválili prodej zchátralých budov v Březnické ulici. Prodej se uskuteční formou dražby s minimální cenou 4,8 milionů korun. Rekonstrukce domů na čtyřech číslech popisných by podle analýzy pořízené radnicí byla značně nákladná. Stála by téměř 16 milionů Kč, návratnost je přitom spočítána na 70 let.

Domy jsou podle vedení města ve špatném technickém stavu. Dohromady je v nich 18 bytů, tři mají soukromé vlastníky. Pět bytů je volných. Cena podle znaleckého posudku byla stanovena na 4,8 milionu korun.

Město nevlastní všechny bytové domy, v části má jen podíly, protože některé byty si lidé koupili. Podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) je pro město snazší prodat budovy jako celek než po jednotlivých bytech. Budovy se mají prodávat v dražbě, zajímali se o ně už dva uchazeči.

Opozice se pozastavovala nad tím, zda je město v takové tísni, že musí prodávat poslední domy, které ještě má. Například zastupitel za Šanci pro Příbram Petr Kareš míní, že město by si mohlo našetřit na rekonstrukci. Druhou možností je podle něj domluvit se soukromým investorem, který by budovy opravil. Podle Vařeky je ale takový záměr nereálný.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj, MJ








Další články

Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem … AKTUÁLNĚ Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. … NEPŘEHLÉDNĚTE Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V … ZVÍŘATA Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, … AKTUÁLNĚ Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a … NEPŘEHLÉDNĚTE Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. … NEPŘEHLÉDNĚTE Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz