16. 9. svátek má Ludmila

Příbramští zastupitelé schválili kritéria k opravě akvaparku

11. září 2019   (06:07)
Příbramští zastupitelé schválili kritéria k opravě akvaparku

Projekt má schválený záměr i kritéria pro výběr generálního dodavatele stavby.


Příbramští zastupitelé v pondělí schválili kritéria pro výběr stavební firmy, která by měla opravovat akvapark. Podle návrhu předloženého městskou radou má z 90 procent rozhodovat cena a z deseti procent zkušenost firmy. Stále ale není jisté, že se radnice do náročné rekonstrukce pustí. Stěžejní hlasování čeká zastupitele až příští rok. Rozpočet jen na stavební část se odhaduje na 378 milionů korun, město si chce vzít na akci úvěr.

"Tímto postupem jsme schopni ovlivnit kvalitu stavby, nepůjdeme jenom po ceně," podpořila návrh koalice ANO, ODS a Příbramáků pro Příbram zastupitelka za KSČM Jiřina Humlová.

Opoziční zastupitel za TOP 09 Václav Švenda uvedl, že je pro smysluplnou rekonstrukci, ale uvítal by více informací. Namítl, že se lze těžko odpovědně rozhodovat, když není znám alespoň předběžný odhad ceny, rád by diskutoval o rozpočtovém výhledu a výši úvěru. Místostarosta Martin Buršík (ANO) uvedl, že rozpočtový výhled již dostal finanční výbor. Budou pokračovat pracovní porady zastupitelů, které se podle Buršíka osvědčily.

Starosta Jan Konvalinka (za ANO) zdůraznil, že zastupitelé se nyní nezabývají tím, zda se bude akvapark stavět, za kolik peněz, kolik bude plavecký drah a kudy povede tobogan. "Předmětem toho materiálu je pouze schválení předem prodiskutovaných kritérií," připomněl. Humlová dodala, že se nyní pouze zahájí výběrové řízení na stavební firmu a ostatními věcmi se zastupitelé zatím nemusejí zabývat, protože na ně bude v příštích měsících čas.

Projekt má schválený záměr a po pondělním jednání i kritéria pro výběr generálního dodavatele stavby. Příští rok na jaře je plánováno hlavní hlasování, kdy se bude schvalovat výběr stavební firmy i cena projektu. "Všichni říkají, co s tím akvaparkem pořád ještě vymýšlíte, už to mělo dávno stát. Je pravda, že se kolem toho pět let jedná, dva roky trvala projektová dokumentace. Nechceme to teď uspěchat, je to investice za obrovskou sumu," upozornil Buršík.

Problémem příbramského akvaparku jsou hlavně technologie, které jsou i 40 let staré. Z předložených variant obnovy zastupitelé v minulosti vybrali tu nejrozsáhlejší, která počítá s přístavbou relaxačního a saunového světa a zvětšením bazénové haly o další plavecké dráhy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK
pribram.cz

autor: topDalší články

Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Z údajů České statistického úřadu vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17) Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Pátek třináctého byl ve znamení Dne požární bezpečnosti. Projeli jsme s hasiči příbramská sídliště. 14. září 2019   (17:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz