vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   22. 9. 2020
Bohutín 3
Březnice 10
Chotilsko 1
Čím 3
Dobříš 25
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 2
Jablonná 2
Jince 3
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Kosova Hora 1
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Malá Hraštice 2
Milín 2
Mokrovraty 2
Narysov 2
Nechvalice 6
Nečín 1
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 4
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 130
Příčovy 5
Řitka 1
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 11
Rybníky 2
Sedlčany 12
Sedlec-Prčice 5
Smolotely 2
Stará Huť 2
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1
Zduchovice 1

Příbramští zastupitelé odvolali finanční výbor

20. května 2020   (14:07)
Příbramští zastupitelé odvolali finanční výbor

Důvodem tohoto kroku je restart činnosti výboru, ve kterém nebyla dobrá atmosféra.


Údajné spory a obstrukce mezi členy finančního výboru eskalovaly na pondělním jednání městského zastupitelstva, kde byli všichni jeho členové odvoláni. Podle očekávání se měl pouze nominovat nový předseda, kterým byl navržen Marek Školoud (TOP 09). Návrh starosty Jana Konvalinky (ANO) by měl restartovat činnost finančního výboru, ve kterém nebyla dobrá atmosféra.

 „Finanční výbor byl zřízen, aby v odborné rovině vyhodnocoval ekonomiku a rozpočet města. Přijde mi, že v posledních měsících se odklonil od svého poslání. Nyní to připomínalo spíše rétorická cvičení. Finanční výbor neprojednal nejzásadnější dokument, kterým je rozpočet města. V zájmu zachování funkčnosti finančního výboru navrhuji stávající finanční výbor odvolat a navolit jeho členy znovu. Vnímám to jako možnost restartu a nového impulzu,“ vysvětlil svůj návrh starosta města s tím, že všichni, kdo mají zájem o práci pro město, se mohou o svůj post znovu ucházet.
Tomuto návrhu předcházela dřívější rezignace předsedkyně finančního výboru Marty Frýbertové (ANO) a další členky Naděždy Voborské. Důvodem tohoto kroku byly neshody s dalším členem Václavem Dvořákem, který podle nich jednal obstrukčně.
 
Návrh se nelíbil opozičním zastupitelům, kteří ho považují za čistku nepohodlných lidí. „Tento krok je čistě proto, aby někteří stávající členové v budoucnu členové nebyli,“ vyjádřil své podezření Marek Školoud, který připomněl, že určité čistky probíhaly i ve složení komisí.

Ještě silnější byl ve svých vyjádřeních zastupitel Vladimír Král (Šance pro Příbram), který několikrát zopakoval, že koalice situaci nezvládla, protože bývalá předsedkyně výboru byla z klubu ANO.

S ním nesouhlasil místostarosta Martin Buršík, který jeho nařčení považuje za nesmysl. Stejně tak bývalý starosta Jindřich Vařeka (ANO), který si Králův názor vysvětloval tím, že má pouze pohled zvenčí. Podle Vařeky obstrukční jednání jednoho ze členů zamezilo fungování tohoto poradního orgánu. Vařeka dále dodal, že ANO se vzdá všech křesel ve finančním výboru.
 
Do diskuze se přihlásil i Václav Dvořák, který odmítl, že by jednal obstrukčně. Bývalou předsedkyni navíc obvinil z toho, že nedodala členům návrh práce ani zprávu o činnosti za loňský rok.
 „Ohrazuji se proti tomu, že jsme byli neakceschopní. Vždy tam byla normální diskuze. K nikomu jsem se nevyjadřoval neslušně, jen vyjadřuji své odborné názory, které nemusí být v souladu s tím, co si ekonom města myslí. Každý by měl ale hledat, proč to ten dotyčný říká,“ uvedl Dvořák.
 
Na něj reagovala i bývalá předsedkyně Marta Frýbertová, která uvedla, že může doložit, že plán práce členům výborů rozdala a zprávu o činnosti měla připravenou.

Tím skončilo téměř hodinové projednávání bodu s tím, že bylo odhlasováno rozpuštění současného finančního výboru a budoucí volba nových členů.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka

Další články

Březohorské náměstí čeká rekonstrukce. Na její podobě se mohou podílet i občané Březohorské náměstí čeká rekonstrukce. Na její podobě se mohou podílet i občané Zadání architektonické soutěže, kterou město vyhlásí v souvislosti s rekonstrukcí nám. J. A. Alise, bude veřejně projednáno ve středu 23. září v sále Kulturního domu Příbram. 22. září 2020   (14:56) Navzdory doporučení Prymuly školy v Příbrami v pátek nezavřou Navzdory doporučení Prymuly školy v Příbrami v pátek nezavřou Vláda zřejmě omezí otevírací dobu restaurací a barů. Ředitelům škol doporučuje nechat děti tento pátek doma Vláda zřejmě omezí otevírací dobu restaurací a barů. Ředitelům škol doporučuje nechat děti tento pátek doma V souvislosti s výskytem COVID-19 realizujeme plošné dezinfekce interiérů a budov V souvislosti s výskytem COVID-19 realizujeme plošné dezinfekce interiérů a budov PR Při 120.000 nakažených hrozí omezení lůžkové péče, říká Hamáček Při 120.000 nakažených hrozí omezení lůžkové péče, říká Hamáček Aktuální situace v zemi je podle Hamáčka vážná. 22. září 2020   (08:13) Nepřehlédněte Jak se cítí milenka a jak podváděná žena? Do kin míří Bábovky Jak se cítí milenka a jak podváděná žena? Do kin míří Bábovky Film podle bestselleru spisovatelky Radky Třeštíkové uvede v premiéře příbramské kino 24. září. 22. září 2020   (07:55) Příbramská knihovna byla i v budově městského chudobince. Letos slaví 120 let Příbramská knihovna byla i v budově městského chudobince. Letos slaví 120 let Knihovna Jana Drdy si brzy připomene den svého založení – 1. října 1900. Projděme se její historií i současností. 22. září 2020   (06:03) Středočeské nemocnice mohou zřídit další lůžka pro lidi s covidem Středočeské nemocnice mohou zřídit další lůžka pro lidi s covidem "Ředitelé našich nemocnic mají připravené plány, jak budou v případě potřeby navyšovat kapacitu, uzavírat třeba část oddělení a tak dále. Takže ta kapacita je mnohem větší," uvedla hejtmanka. 21. září 2020   (18:25) Podle svazu jsou lidé v obchodech agresivní, chce pomoc policie Podle svazu jsou lidé v obchodech agresivní, chce pomoc policie Pro pracovníky prodejen je velmi obtížné vymáhat dodržování vládních opatření po zákaznicích, kteří to odmítají. 21. září 2020   (16:42)
SÚKL: Pošta porušila požadavky při dodání roušek seniorům SÚKL: Pošta porušila požadavky při dodání roušek seniorům Pět roušek, které pošta posílala v obálce, bylo vyňato z větších balení o 50 kusech. Respirátor zase neměl informace v češtině a podle SÚKL nenesou správné označení shody s evropskými normami CE. 21. září 2020   (15:33) Nepřehlédněte
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz