21. 1. svátek má Běla

Příbramští záchranáři vyjeli na pomoc malému Kryštůfkovi, zachránili mu život

8. listopadu 2019   (16:34)
Příbramští záchranáři vyjeli na pomoc malému Kryštůfkovi, zachránili mu život

V úterý večer příbramští záchranáři vyjeli k malému Kryštůfkovi, který se nacházel ve velmi vážném stavu. Včera večer přišlo krásné poděkování od jeho maminky, která snad bude jednou také zdravotnicí.


Když v náručí držíte křečujícího syna, který ještě před hodinou skákal po posteli jako správný rošťák, vidíte jeho oči stočené do strany, slyšíte chrčení a víte, že nevnímá nic kolem sebe, je vám zle. Máte zavolat ZZS, ale netušíte, kde máte mobil, ruce se vám klepou tak, že místo 155 málem vytočíte 150, ale když uslyšíte klidný hlas operátorky ZZS, víte, že na to nejste sami, že pomoc brzy přijede. Přijela. Známé tváře z mé praxe na ZZS Příbram - esa, lidé, profesionálové, záchranáři, kteří ví.

Přišli ověšení taškami a přístroji jako vánoční stromeček. Byli klidní, ale z očí jim byla poznat vážnost situace. Mluvili klidně, řekli nám, co dělají a proč. Byli tým, pracovali rychle a žílu napíchli na první pokus - u dětí to bývá problém.

Pár utržků z jejich hovoru (z toho šoku si všechno nepamatuji): „Má nízkou saturaci, monitor, podejte mi ústní vzduchovod, napíchnout žílu, laryngealní masku, kyslík, odsávačku, podejte mi jedničku. Rychle věci z pod hlavy pryč! Podložit hlavu, intubace. Je v křeči! Diazepam, anexate, midazolam. Kryštofe!! Budeme intubovat. Nejde to, pojedeme na ARO, Příbram, Motol, letecká. Ne, rychlejší to bude autem. No tak, Kryštofe, vzbuď se!!“

Na cokoliv jsme se zeptali nám bylo s klidem a srozumitelně odpovězeno. Kéž by takoví byli všichni zdravotníci.

ARO v Motole. Několikrát mě posílali na chodbu, asi opomněli fakt, že dítě má právo na nepřetržitou přítomnost rodiče, nepřekážela jsem, mlčela, přes to všechno mě zaměstnanec ARO paží velmi silně odstrčil směr chodba. Zastal se mě pan doktor Škulec ze ZZS Příbram. Asertivně jim řekl, že nepřekážím a že jsem také záchranářka. Toho si opravdu moc vážím. Dál to rozvádět nebudu.

Víte, u záchranářů nebyl s ničím problém. Věděli, co dělají, a my s manželem jsme věděli, že dělají to nejlepší pro naše dítě. Pokud se vám nebo vašim blízkým něco stane, přejeme vám doktora Škulce a záchranáře R. Valu. Jsou to lidé na správném místě. Jsou to záchranáři!

Děkujeme, že jste nám zachránili syna. Děkujeme, že jste k nám byli trpěliví. Děkujeme za všechno. Děkujeme, že jste!
Venzarovi

Když v náručí držíte křečujícího syna, který …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ZZS Středočeského kraje

autor: topDalší články

Teplárna dokončuje přestavbu kotlů na štěpku, slibuje snížení ceny tepla Teplárna dokončuje přestavbu kotlů na štěpku, slibuje snížení ceny tepla Koncem minulého týdne proběhla úspěšná tlaková zkouška jednoho z rekonstruovaných kotlů. 21. ledna 2020   (17:25) Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy „Vylovil jsem jedné starší paní cihlu z jejího domku na Radavě. Podařilo se mi ho nafilmovat. Když jsem jí video věnoval, plakala štěstím, že mohla ještě jednou v životě vidět svůj rodný dům,“ říká potápěč Jiří Soukup 21. ledna 2020   (13:55) Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít Starosta města Příbrami reaguje na pondělní jednání zastupitelstva, kdy jedním z témat byla přestavba akvaparku 21. ledna 2020   (11:18) Příbram v únoru vyhlásí soutěž na rekonstrukci akvaparku Příbram v únoru vyhlásí soutěž na rekonstrukci akvaparku Stěžejní informací, která ze soutěže vyplyne, bude cena. 21. ledna 2020   (08:43) Starostka Dobříše rezignovala na svou funkci Starostka Dobříše rezignovala na svou funkci Dobříšští zastupitelé si zvolí nového starostu na svém příštím zasedání dne 27. ledna 2020 21. ledna 2020   (06:25) Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Vyhlášení architektonické soutěže navrhli místní lidé, radnici se nápad zamlouvá 20. ledna 2020   (19:15) Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Klidný a rychlý průběh může narušit diskuze o rekonstrukci akvaparku, která oficiálně zatím není na programu. 20. ledna 2020   (15:48) Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Nechtěl uposlechnout výzvy policie 20. ledna 2020   (14:02) V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na  -8 °C V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na -8 °C V noci na úterý se vytvoří četné mrznoucí mlhy. Během úterního dne se mohou přechodně rozpustit a v noci na středu znovu vytvořit. 20. ledna 2020   (12:08) Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz