Příbramští záchranáři vyjeli na pomoc malému Kryštůfkovi, zachránili mu život

8. listopadu 2019   (16:34)
Příbramští záchranáři vyjeli na pomoc malému Kryštůfkovi, zachránili mu život

V úterý večer příbramští záchranáři vyjeli k malému Kryštůfkovi, který se nacházel ve velmi vážném stavu. Včera večer přišlo krásné poděkování od jeho maminky, která snad bude jednou také zdravotnicí.Když v náručí držíte křečujícího syna, který ještě před hodinou skákal po posteli jako správný rošťák, vidíte jeho oči stočené do strany, slyšíte chrčení a víte, že nevnímá nic kolem sebe, je vám zle. Máte zavolat ZZS, ale netušíte, kde máte mobil, ruce se vám klepou tak, že místo 155 málem vytočíte 150, ale když uslyšíte klidný hlas operátorky ZZS, víte, že na to nejste sami, že pomoc brzy přijede. Přijela. Známé tváře z mé praxe na ZZS Příbram - esa, lidé, profesionálové, záchranáři, kteří ví.

Přišli ověšení taškami a přístroji jako vánoční stromeček. Byli klidní, ale z očí jim byla poznat vážnost situace. Mluvili klidně, řekli nám, co dělají a proč. Byli tým, pracovali rychle a žílu napíchli na první pokus - u dětí to bývá problém.

Pár utržků z jejich hovoru (z toho šoku si všechno nepamatuji): „Má nízkou saturaci, monitor, podejte mi ústní vzduchovod, napíchnout žílu, laryngealní masku, kyslík, odsávačku, podejte mi jedničku. Rychle věci z pod hlavy pryč! Podložit hlavu, intubace. Je v křeči! Diazepam, anexate, midazolam. Kryštofe!! Budeme intubovat. Nejde to, pojedeme na ARO, Příbram, Motol, letecká. Ne, rychlejší to bude autem. No tak, Kryštofe, vzbuď se!!“

Na cokoliv jsme se zeptali nám bylo s klidem a srozumitelně odpovězeno. Kéž by takoví byli všichni zdravotníci.

ARO v Motole. Několikrát mě posílali na chodbu, asi opomněli fakt, že dítě má právo na nepřetržitou přítomnost rodiče, nepřekážela jsem, mlčela, přes to všechno mě zaměstnanec ARO paží velmi silně odstrčil směr chodba. Zastal se mě pan doktor Škulec ze ZZS Příbram. Asertivně jim řekl, že nepřekážím a že jsem také záchranářka. Toho si opravdu moc vážím. Dál to rozvádět nebudu.

Víte, u záchranářů nebyl s ničím problém. Věděli, co dělají, a my s manželem jsme věděli, že dělají to nejlepší pro naše dítě. Pokud se vám nebo vašim blízkým něco stane, přejeme vám doktora Škulce a záchranáře R. Valu. Jsou to lidé na správném místě. Jsou to záchranáři!

Děkujeme, že jste nám zachránili syna. Děkujeme, že jste k nám byli trpěliví. Děkujeme za všechno. Děkujeme, že jste!
Venzarovi
Když v náručí držíte křečujícího syna, který …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ZZS Středočeského kraje

autor: top

Další články

Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice Hasiči museli zraněného muže z vozidla vyprostit. 3. srpna 2020   (08:39) Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Druhý srpnový víkend se do Rožmitálu pod Třemšínem sjedou vojenská a historická vozidla. Hlavní program se odehraje během soboty 8. srpna, kdy posádky čeká orientační závod, návštěvníky pak zábavné odpoledne s hudbou. 3. srpna 2020   (06:16) Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu připomněl také více než tři tisíce Romů povražděných nacisty v noci na 3. srpen 1944 při likvidaci takzvaného cikánského rodinného tábora v Osvětimi. 2. srpna 2020   (16:03) Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Kvalita vody na některých přírodních koupalištích se zhoršila. Nový rybník v Příbrami má vodu na nejlepším stupni. 2. srpna 2020   (10:49) Z Lázu znělo cinkání postrojů a řehtání koní Z Lázu znělo cinkání postrojů a řehtání koní Stovky lidí přilákala soutěž tažných koní nedaleko Příbrami 2. srpna 2020   (07:28) V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu
Dvě hasičské jednotky vyjížděly k požáru bytového domu, jednalo se o grilování Dvě hasičské jednotky vyjížděly k požáru bytového domu, jednalo se o grilování Policisté byli připraveni v případě skutečného zahoření pomoci hasičům s evakuací obyvatel. 1. srpna 2020   (20:17)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz