21. 1. svátek má Běla

Příbramští strážníci budou měřit rychlost v Rožmitále a Lazsku

4. listopadu 2019   (19:05)
Příbramští strážníci budou měřit rychlost v Rožmitále a Lazsku

Uzavření veřejnoprávních smluv, které to umožní, dnes schválili příbramští zastupitelé.


Příbramští strážníci budou měřit rychlost aut v Rožmitále pod Třemšínem a Lazsku. Uzavření veřejnoprávních smluv, které to umožní, dnes schválili příbramští zastupitelé. V Rožmitále a Lazsku, které dělí od Příbrami 16, respektive 10 kilometrů, má být podle velitelky městské policie Jaroslavy Vodičkové zavedeno automatizované měření rychlosti podobně jako v Bohutíně.

Opoziční zastupitel Vladimír Král (Šance pro Příbram) vyslovil obavu, že strážníci zasahující mimo Příbram budou ve městě chybět, a připomněl, že nyní jich do optimálního počtu chybí pět. Rozumí tomu, že smlouvy jsou pro město finančně výhodné a Příbram bude inkasovat peníze z pokut. Míní však, že strážníci by se měli ve větší míře věnovat obchůzkám po svém městě. "Mám na mysli prevenci drobné kriminality, vandalismu a podobně," dodal.

Starosta Jan Konvalinka (za ANO) namítl, že cílem je zavést zejména automatizované měření rychlosti. Strážníci navíc budou vyjíždět mimo Příbram jen tehdy, když to jejich vedení písemně schválí. Pokud bude ve městě nedostatek strážníků, nepojedou nikam.

Radní a bývalý starosta Jindřich Vařeka (ANO) poukázal na to, že strážnici jsou dnes lépe vybaveni než v minulosti a mají nová vozidla. Příznivý trend podle něj může pokračovat jen tehdy, když budou mít dostatečné finanční zdroje. Spolupráce s Bohutínem podle Vařeky ukázala, že by Příbram měla podobně spolupracovat i s dalšími městy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Teplárna dokončuje přestavbu kotlů na štěpku, slibuje snížení ceny tepla Teplárna dokončuje přestavbu kotlů na štěpku, slibuje snížení ceny tepla Koncem minulého týdne proběhla úspěšná tlaková zkouška jednoho z rekonstruovaných kotlů. 21. ledna 2020   (17:25) Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy „Vylovil jsem jedné starší paní cihlu z jejího domku na Radavě. Podařilo se mi ho nafilmovat. Když jsem jí video věnoval, plakala štěstím, že mohla ještě jednou v životě vidět svůj rodný dům,“ říká potápěč Jiří Soukup 21. ledna 2020   (13:55) Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít Starosta města Příbrami reaguje na pondělní jednání zastupitelstva, kdy jedním z témat byla přestavba akvaparku 21. ledna 2020   (11:18) Příbram v únoru vyhlásí soutěž na rekonstrukci akvaparku Příbram v únoru vyhlásí soutěž na rekonstrukci akvaparku Stěžejní informací, která ze soutěže vyplyne, bude cena. 21. ledna 2020   (08:43) Starostka Dobříše rezignovala na svou funkci Starostka Dobříše rezignovala na svou funkci Dobříšští zastupitelé si zvolí nového starostu na svém příštím zasedání dne 27. ledna 2020 21. ledna 2020   (06:25) Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Vyhlášení architektonické soutěže navrhli místní lidé, radnici se nápad zamlouvá 20. ledna 2020   (19:15) Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Klidný a rychlý průběh může narušit diskuze o rekonstrukci akvaparku, která oficiálně zatím není na programu. 20. ledna 2020   (15:48) Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Nechtěl uposlechnout výzvy policie 20. ledna 2020   (14:02) V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na  -8 °C V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na -8 °C V noci na úterý se vytvoří četné mrznoucí mlhy. Během úterního dne se mohou přechodně rozpustit a v noci na středu znovu vytvořit. 20. ledna 2020   (12:08) Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz