Příbramští strážníci budou měřit rychlost v Rožmitále a Lazsku

4. listopadu 2019   (19:05)
Příbramští strážníci budou měřit rychlost v Rožmitále a Lazsku

Uzavření veřejnoprávních smluv, které to umožní, dnes schválili příbramští zastupitelé.Příbramští strážníci budou měřit rychlost aut v Rožmitále pod Třemšínem a Lazsku. Uzavření veřejnoprávních smluv, které to umožní, dnes schválili příbramští zastupitelé. V Rožmitále a Lazsku, které dělí od Příbrami 16, respektive 10 kilometrů, má být podle velitelky městské policie Jaroslavy Vodičkové zavedeno automatizované měření rychlosti podobně jako v Bohutíně.

Opoziční zastupitel Vladimír Král (Šance pro Příbram) vyslovil obavu, že strážníci zasahující mimo Příbram budou ve městě chybět, a připomněl, že nyní jich do optimálního počtu chybí pět. Rozumí tomu, že smlouvy jsou pro město finančně výhodné a Příbram bude inkasovat peníze z pokut. Míní však, že strážníci by se měli ve větší míře věnovat obchůzkám po svém městě. "Mám na mysli prevenci drobné kriminality, vandalismu a podobně," dodal.

Starosta Jan Konvalinka (za ANO) namítl, že cílem je zavést zejména automatizované měření rychlosti. Strážníci navíc budou vyjíždět mimo Příbram jen tehdy, když to jejich vedení písemně schválí. Pokud bude ve městě nedostatek strážníků, nepojedou nikam.

Radní a bývalý starosta Jindřich Vařeka (ANO) poukázal na to, že strážnici jsou dnes lépe vybaveni než v minulosti a mají nová vozidla. Příznivý trend podle něj může pokračovat jen tehdy, když budou mít dostatečné finanční zdroje. Spolupráce s Bohutínem podle Vařeky ukázala, že by Příbram měla podobně spolupracovat i s dalšími městy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: top

Další články

Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice Hasiči museli zraněného muže z vozidla vyprostit. 3. srpna 2020   (08:39) Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Druhý srpnový víkend se do Rožmitálu pod Třemšínem sjedou vojenská a historická vozidla. Hlavní program se odehraje během soboty 8. srpna, kdy posádky čeká orientační závod, návštěvníky pak zábavné odpoledne s hudbou. 3. srpna 2020   (06:16) Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu připomněl také více než tři tisíce Romů povražděných nacisty v noci na 3. srpen 1944 při likvidaci takzvaného cikánského rodinného tábora v Osvětimi. 2. srpna 2020   (16:03) Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Kvalita vody na některých přírodních koupalištích se zhoršila. Nový rybník v Příbrami má vodu na nejlepším stupni. 2. srpna 2020   (10:49) Z Lázu znělo cinkání postrojů a řehtání koní Z Lázu znělo cinkání postrojů a řehtání koní Stovky lidí přilákala soutěž tažných koní nedaleko Příbrami 2. srpna 2020   (07:28) V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu
Dvě hasičské jednotky vyjížděly k požáru bytového domu, jednalo se o grilování Dvě hasičské jednotky vyjížděly k požáru bytového domu, jednalo se o grilování Policisté byli připraveni v případě skutečného zahoření pomoci hasičům s evakuací obyvatel. 1. srpna 2020   (20:17)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz