Příbramští policisté zkontrolovali o velikonočních svátcích 349 aut
19. dubna 2022 (09:58)
foto: Policie ČR
Velikonoce jsou na českých silnicích jedním z rizikových období, kdy do auta sedají i sváteční řidiči a lidé vyrážejí často na dlouhé vzdálenosti.
Během prodlouženého víkendu se policisté zaměřili na kontrolu řidičů. Hlídky sledovaly dodržování rychlosti, používání bezpečnostních pásů, zda motoristé netelefonují za jízdy, jaký je technický stav vozidel a dohled také směřovaly na odhalování osob pod vlivem návykových látek.
Policisté zkontrolovali na příbramských silnicích 349 aut a zjistili 44 přestupků. Na pokutách vybrali 26,5 tisíce korun, dva motoristé budou ještě řešeni ve správním řízení. Celkem 27 šoférů překročilo povolenou rychlost, čtyři byli pod vlivem alkoholu či drog, šest osob nebylo za jízdy připoutáno, jeden automobil neměl vyhovující technický stav, třech přestupků se dopustili motorkáři a jeden řidič nepředložil doklad o pojištění.
Velikonoce jsou na českých silnicích jedním z rizikových období, kdy do auta sedají i sváteční řidiči a lidé vyrážejí často na dlouhé vzdálenosti. Přibývá také cyklistů a motocyklistů. Bývá více nehod než v jiné víkendy, často s tragickými následky. Policejní kontroly se pravidelně během Velikonoc zaměřují i na dodržování zákazu požívání alkoholu a návykových látek – rizikové bývá v tomto ohledu hlavně Velikonoční pondělí s tradiční pomlázkou. Loni a předloni byly jarní svátky na silnicích klidnější, protože kvůli epidemii koronaviru byl výrazně omezený volný pohyb lidí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Policisté budou o Velikonocích kontrolovat bezpečnost na silnicích
•Řidička u Chraštic převrátila auto na střechu
•Fotogalerie: Stavbaři demolují most na D4 u Staré Hutě
Další články
Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích
Vysoké teploty v minulých dnech nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích. …
AKTUÁLNĚ
Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů
Na silnici číslo 18 u Kosovy Hory na Příbramsku došlo ve čtvrtek v poledne ke dvěma …
AKTUALIZOVÁNO
Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let
Zapomeňte na dinosaury. Pokud chcete nahlédnout ještě hlouběji do historie Země, …
TIP NA VÝLET
Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík
Středočeským záchranářům na Slapské přehradě pomáhá nový člun s moderní přístrojovou i …
FOTOGALERIE
Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu
První červencový víkend bude na Březových Horách patřit tradiční Prokopské pouti. …
AKTUÁLNĚ
Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika?
Velká Británie, Španělsko i Francie už mají na jatkách povinné kamerové systémy, které …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře
Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. …
DOPRAVA
Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats
V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve …
SPORT
Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci
Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu …
Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu
Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny …
AKTUÁLNĚ




