19. 11. svátek má Alžběta

Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice

7. září 2019   (09:22)
Dalších 15 fotografií v galeriiPříbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice

Letní prázdniny již skončily a začal nový školní rok. Děti jsou většinou plné zážitků ze dnů volna, chvíli jim trvá, než si zvyknou na nový denní režim a především nejsou až tak obezřetné.


Po celé republice proto probíhá první týden školy dopravně preventivní akce s názvem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“.

Včera byli příbramští policisté v ranních hodinách u 7. ZŠ v Příbrami, kde upozorňovali malé školáky na principy správného přecházení komunikace. Hlavním cílem akce je posílit v nich zásady při vstupu do vozovky. Děti obdržely samolepku nebo pracovní sešit s vyobrazením zebry. V odpoledních hodinách pak probíhala v družině školy přednáška zaměřená na dopravu, prvňáčci se dozvěděli, jak se chovat jako chodci nebo cyklisté, jaké jsou dopravní značky apod.

Chodci by měli vědět:
- přechází se přes přechody, pokud jsou na dohled
- silnici lze přejít na přehledných místech, nikdy ne před křižovatkou či v zatáčce
- je nutné se 3x rozhlédnout - vlevo, vpravo a znovu vlevo
- při přecházení je dobré navázat oční kontakt s řidičem
- před vstupem do vozovky musíme odhadnout, zda vozidlo stihne bezpečně zastavit
- je nutné počkat, až automobil opravdu zastaví
- neexistuje absolutní přednost chodců na přechodech
- musíme respektovat signalizaci, červená znamená stůj
- při přecházení si musíme všímat i druhého jízdního pruhu. Jeden vůz nám dá přednost, v protijedoucím vozidle si ani řidič nevšimne, že někdo jde přes komunikaci.
- je důležité nosit reflexní prvky, za šera nebo při hustém dešti je takto označený člověk vidět až na 200 metrů. Od února roku 2016 navíc platí nová povinnost chodců, a to mít na sobě reflexní prvek, pokud se pohybují mimo obec podél okraje vozovky za snížené viditelnosti, a kde není veřejné osvětlení. Prvek by měl být umístěn tak, aby byl dobře viditelný zepředu i zezadu pro ostatní účastníky silničního provozu a měl by být směrem do silnice.

Po celé republice proto probíhá první týden …

Fotogalerie

Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice () Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice (1) Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice (2) Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice (3) Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice (4) Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice (5) Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice (6) Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice (7) Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice (8) Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice (9) Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice (10) Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice (11) Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice (12) Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice (13) Příbramští policisté upozorňovali školáčky na správné přecházení silnice (14)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: por. Bc. Monika Schindlová
DiS.
foto: pribram.cz

autor: topDalší články

Železné neděle vystřídaly černé skládky Železné neděle vystřídaly černé skládky Z dob před rokem 1989 si určitě mnozí ze starší generace vzpomenou na takzvané železné neděle, kdy se cokoli, co dosloužilo a obsahovalo alespoň trochu železa, vyneslo před dům nebo někam na náves, odkud se pak hromadně sváželo. 18. listopadu 2019   (21:03) Pavel Nový: Spal jsem tři a půl měsíce, mám naspáno do foroty Pavel Nový: Spal jsem tři a půl měsíce, mám naspáno do foroty Herec Pavel Nový v roce 2007 onemocněl a ochrnul, tři a půl měsíce byl v kómatu. Vše rozcvičil a vrátil se do divadla. Za roli ve filmu Bába z ledu získal ocenění Český lev 18. listopadu 2019   (17:45) Hygienici varují: V souvislosti s chřipkou v České republice umírá průměrně 1500 osob za rok Hygienici varují: V souvislosti s chřipkou v České republice umírá průměrně 1500 osob za rok Onemocnění chřipkou může způsobit vážné zdravotní komplikace i u zcela nerizikových pacientů 18. listopadu 2019   (15:04) Muzeum zlata v Novém Kníně nabídne výstavu regionálních betlémů Muzeum zlata v Novém Kníně nabídne výstavu regionálních betlémů K vidění budou regionální betlémy nejrůznějších provedení. 18. listopadu 2019   (12:37) Namol opilá řidička najela s Yarisem na svodidla, nadýchala tři promile Namol opilá řidička najela s Yarisem na svodidla, nadýchala tři promile Na silnici mezi Tochovicemi a Horčápskem byla doprava řízena kyvadlově. 18. listopadu 2019   (09:37) Pochod svobody prošel přes Příbram Pochod svobody prošel přes Příbram Příběhy politických vězňů si připomněli návštěvníci nejen z Příbramska, ale i z Březnice nebo Prahy. Zazněly také autentické příběhy politických vězňů. 18. listopadu 2019   (09:21) V Dobříši se protestovalo proti drezuře zvířat v cirkusech V Dobříši se protestovalo proti drezuře zvířat v cirkusech Protestní akci uspořádala jedna z obyvatelek Dobříše, svůj nesouhlas se zvířaty v cirkusech přišlo vyjádřit osm lidí 18. listopadu 2019   (06:06) Heřmánek, zázvor nebo šalvěj. I bylinky pomáhají při nachlazení Heřmánek, zázvor nebo šalvěj. I bylinky pomáhají při nachlazení V podzimním období náš imunitní systém snadno podléhá různým virózám, chřipkám nebo i jen obyčejnému nachlazení. Jak se proti nim bránit? 17. listopadu 2019   (17:45) Bojíte se AIDS? Nechte se anonymně a zdarma otestovat Bojíte se AIDS? Nechte se anonymně a zdarma otestovat Bezplatné a anonymní testování se v Příbrami uskuteční na konci listopadu. 17. listopadu 2019   (15:07) Mléko v sáčku a máslo, které nešlo namazat. Vzpomínáte na jídlo před revolucí? Mléko v sáčku a máslo, které nešlo namazat. Vzpomínáte na jídlo před revolucí? Přestože odborníci tvrdí, že před sametovou revolucí nebyly potraviny kvalitnější než dnes, mnozí nedají na tehdejší produkty dopustit 17. listopadu 2019   (11:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz