Příbramští policisté rozdávali o víkendu pokuty za nepřiměřenou rychlost
21. října 2024 (16:15)
foto: Policie ČR
Příbramská policie se o víkendu zaměřila na jednu z nejčastějších příčin dopravních nehod – rychlou jízdu. Výsledkem bylo 23 přestupků v obci a čtyři mimo obec.
Druhou nejčastější příčinou dopravních nehod bývá nepřiměřená rychlost, proto se příbramští policisté o víkendu zaměřili při speciální kontrole právě na dodržování stanovené rychlosti jízdy.
Hlídky zjistily u 23 řidičů, že překročili rychlost v obci, čtyři mimo obec, jeden motorista držel během jízdy telefon v ruce a dva šoféři nebyli připoutáni. Jednoho přestupku se také dopustil cyklista a jednoho chodec. Příslušníci policie uložili pokuty v celkové výši 68 tisíc korun. Čtyři řidiči byli pod vlivem alkoholu a byl jim zadržen řidičský průkaz.
Rychlost jízdy musí motorista vždy přizpůsobit nejen svým schopnostem, ale také stavu komunikace, povětrnostním podmínkám a vozidlu. Řidič ale ani nesmí omezovat plynulost provozu bezdůvodně pomalou jízdou.
Rychlost jízdy musí motorista vždy přizpůsobit nejen svým schopnostem, ale také stavu komunikace, povětrnostním podmínkám a vozidlu. Řidič ale ani nesmí omezovat plynulost provozu bezdůvodně pomalou jízdou.
foto: Policie ČR
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Policie ČR
autor: por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
Další články
Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství
FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky …
VIDEO
LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí
Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo
Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají …
PŘÍRODA
Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky
Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu …
ZVÍŘATA
Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka
Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má …
ROZHOVOR
Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu
Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin
Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi …
POZNÁVÁME BRDY
Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno!
Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani …
LIFESTYLE
Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady!
Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V …
SPORT




