Příbramští kriminalisté vyšetřují smrt herce Karla Heřmánka, byla nařízena soudní pitva
26. srpna 2024 (17:35)
foto: divadlo.cz
Příbramští kriminalisté se zabývají okolnostmi sobotního tragického úmrtí herce Karla Heřmánka na střelnici Placy nedaleko Příbrami. Nařídili soudní pitvu a událost prověřují pro trestný čin účast na sebevraždě. Policie dosud nepotvrdila, že zastřeleným je Heřmánek.
Středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková odmítla potvrdit, že šlo o slavného herce a pouze konstatovala, že příbramští kriminalisté se zabývají případem, kdy jeden z návštěvníků střelnice, ročník 1947, obrátil zbraň proti sobě.
"Okamžitě mu byla poskytnuta pomoc a život zachraňující úkony, nicméně zranění bylo tak závažné, že přímo na místě zemřel," řekla Suchánková.
"Okamžitě mu byla poskytnuta pomoc a život zachraňující úkony, nicméně zranění bylo tak závažné, že přímo na místě zemřel," řekla Suchánková.
Příbramští kriminalisté podle ní případ prověřují pro trestný čin účast na sebevraždě, což je u podobných událostí standardní. U zemřelého muže nařídili soudní pitvu ke zjištění přesné příčiny smrti. Kriminalisté budou zjišťovat a prověřovat veškeré okolnosti této události.
"Prověřování je fáze trestního řízení, které je neveřejné, a proto tedy jakékoliv další podrobnosti související s touto událostí a postupy policie nebudeme blíže sdělovat," dodala mluvčí.
"Prověřování je fáze trestního řízení, které je neveřejné, a proto tedy jakékoliv další podrobnosti související s touto událostí a postupy policie nebudeme blíže sdělovat," dodala mluvčí.
Server iDnes uvedl, že k tragédii došlo na střelnici Placy. U střelby byl přítomný instruktor, i přesto ale nebylo možné události zabránit. Podle jednoho z majitelů to byla vůle klienta.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Související
•Zemřel Karel Heřmánek, život si vzal na příbramské střelnici
•Tragický čtvrtek na silnicích, při nehodách zahynulo šest lidí
•Pro sraženého motorkáře letěl vrtulník do Školní ulice v Příbrami
Další články
/VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník
V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě …
AKTUALIZOVÁNO
Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny
V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může …
AKTUÁLNĚ
Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery
V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje
Velká sportovní noc, silné emoce a výsledky, které v Příbrami rozhodně nenechají …
SPORT
Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat?
Únava, změny nálady, pokles výkonnosti nebo problémy s váhou – i za těmito obtížemi …
ZDRAVOTNICTVÍ
Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví
Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení …
AKTUÁLNĚ
Proč děláme věci, které víme, že nám škodí
Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys …
LIFESTYLE
Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž
Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu …
SPORT
Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna
Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v …
AKTUÁLNĚ
První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek
První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? …
SOUTĚŽ




