10. 4. svátek má Darja




Příbramští kadeti zůstávají v elitní skupině volejbalové extraligy

22. října 2014   (17:42)
Příbramští kadeti zůstávají v elitní skupině volejbalové extraligy
foto: pribram.cz

O úspěchu mladých příbramských volejbalistů píše Miroslav Peterka.



O víkendu se v Novém Jičíně konalo 2. kolo volejbalové extraligy kadetů. V sobotu ráno vyrazil z Příbrami konvoj aut směr Slezsko, kde na příbramské kadety čekali čtyři silní soupeři. Úkolem bylo udržet se jako nováček v nejlepší skupině. V prvním utkání stáli na druhé straně sítě dvoumetroví borci z celé severní Moravy ve službách ostravského klubu. Samozřejmě mezi nimi několik reprezentantů. To se podepsalo na psychice Příbrami, naše kluky to svázalo natolik, že jim nešla ani jedna herní činnost. Od prvního do třetího setu se ale hra zlepšovala. Místy bylo znát, že Ostrava pro nás není neporazitelná, ale ne v tomto prvním střetnutí. Prohráváme 0-3.

Druhým sobotním soupeřem bylo ČZÚ Praha a jeho hráči pod trenérským vedením Romana Ostrýže si na nás věřili. Praha sice od minulého vzájemného zápasu posílila o dva reprezentanty, ale příbramští kluci na Pražáky vlétli, že se nestačili divit a zprvu vtipnému a vysmátému Ostrýžovi tuhly rysy. První set vyhráváme. Trenér Příbrami Dan Rosenbaum varuje o přestávce své svěřence, že se Praha zvedne, že se zlepší. A měl pravdu. I když jsme sehráli mnohem vyrovnanější partii než s Ostravou, nakonec prohráváme 1-3. V novojičínské hale postupně zhasínají světla, je čas se ubytovat a vyrazit na večeři, abychom mohli ulehnout a načerpat sílu na nedělní boje.

V neděli nás čeká domácí Nový Jičín. Ten zatím tak jako my ještě nevyhrál. Vše se daří a rázem vedeme 2-0. Ve třetím setu získáváme náskok a trenér Rosenbaum míchá se sestavou, aby zapojil všechny hráče. Několikabodový náskok, který jsme měli, domácí srovnávají za stavu 23-23. S každým úspěšným míčem Novojičínských se v tělocvičně ozve ohlušující rachot . Příbram se ale rozhodla nedarovat soupeři ani set a při čtvrtém mečbolu vítězí 3-0.

Chceme-li se udržet v elitní skupině, musíme zvítězit i nad Českými Budějovicemi, které vede i Vojtěch Zach, další Příbramák ve službách konkurence. Budějovice se v čele s šikovným nahrávačem pouštějí do hry s odhodláním. Pokyny příbramského trenéra jsou jasné: tlačit podáním, a to se přesně děje. Zprvu vyrovnaný set, body se přičítají na jedné i druhé straně. Máme ale navrch ve všech činnostech. Naši kluci chtějí vyhrát, i přes únavu se bojuje o každý míč. Soupeře tlačíme, hrajeme dobrý volejbal. Budějovice střídají snad na všech postech, nijak jim to ale nepomáhá. Příbram vítězí 3-0. Příbramští kadeti končí na tomto turnaji na třetím místě a na třetím místě jsou i v celkové tabulce.

Další kolo EX-KTI se uskuteční 15.-16. listopadu 2014 v Příbrami. Budeme samozřejmě rádi, když přijdete naše kluky podpořit do tělocvičny 1.základní školy.

VK Příbram – nahrávači Tadeáš Peterka, Adam Rosenbaum, smečaři Jan Barák,Ivo Hulpach,Petr Kadlec Petr Klouček,universál Václav Velát,blokaři Jiří Suda, Radek Suda, Martin Tejkal, libero Tomáš Dlouhý.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Miroslav Peterka, manažer VK Příbram








Další články

Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena … KULTURA Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce … FOTOGALERIE Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V … SPORT Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce … NEPŘEHLÉDNĚTE V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá … AKTUÁLNĚ Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak … SPORT Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč … AKTUÁLNĚ
Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz