26. 10. svátek má Erik
Příbramští hasiči vyjeli na pomoc obcím, které postihlo ničivé tornádo

Nepřehlédněte
25. června 2021   (16:22)
foto, video: pribram.cz/Tomáš Pečenka

Ničivé tornádo zanechalo na jižní Moravě stamilionové škody. Pět lidí zemřelo, několik desítek lidí skončilo v nemocnici.


Příbramští hasiči vyjeli dnes před patnáctou hodinou na pomoc postiženým obcím na jižní Moravě, které ve čtvrtek v noci postihla ničivá vlna tornáda. Před záchranářskou misí, která bude trvat několik dnů, se rozloučili se svými blízkými. František Vacek – zástupce velitele Územního odboru HZS v Příbrami před výjezdem předal hasičům základní informace a popřál mnoho úspěchů při zdolání tohoto těžkého úkolu.

Z okresu Příbram se v rámci odřadu HZS Středočeského kraje na místo události vyslaly dva nosiče kontejneru a dva kontejnery, z nichž jeden bude sloužit jako velitelsko – štábní a druhý bude určen pro nouzové přežití osob s kapacitou třiceti lůžek. „Společně s naší jednotkou na místo vyrážejí i dobrovolní hasiči z Petrovic, kteří jsou předurčeni pro zásahy civilní ochrany obyvatelstva,“ řekl pribram.cz Vacek.
Příbramští hasiči na místo jedou na několik dnů, pak budou vystřídáni svými kolegy. „Ta perioda bude asi tři dny, ještě přesně nevíme, jaké úkoly budou pro naše hasiče kladeny,“ doplnil Vacek.
Bouřky a tornádo na jižní Moravě zničily několik stovek domů. V postižených obcích na Břeclavsku a Hodonínsku zasahují stovky policistů i hasičů. Záchranáři po bouřce odvezli do nemocnic 83 pacientů, z nich 18 bylo zraněných těžce. Další desítky ošetřili na místě. Pět lidí neštěstí nepřežilo, tři zemřeli na místě, dva následně v nemocnici. 

Záchranné práce na jižní Moravě se dosud zaměřovaly především na lidské životy, nyní se začne více řešit majetek. Hmotné škody jen na krajském majetku budou ve stovkách milionů korun. Sbírky na pomoc bouří zasaženým obcím na Moravě vznikají po celé zemi, na dárcovských kontech se sešly už desítky milionů korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Dušičky jsou tady. Pozor na sváteční řidiče Dušičky jsou tady. Pozor na sváteční řidiče Nastává čas uctívání Památky zesnulých. Policie žádá řidiče, aby byli v tuto dobu na … Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora.
Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz