2. 8. svátek má Gustav
Příbramští hasiči vyjeli na pomoc obcím, které postihlo ničivé tornádo

Nepřehlédněte
25. června 2021   (16:22)
foto, video: pribram.cz/Tomáš Pečenka

Ničivé tornádo zanechalo na jižní Moravě stamilionové škody. Pět lidí zemřelo, několik desítek lidí skončilo v nemocnici.


Příbramští hasiči vyjeli dnes před patnáctou hodinou na pomoc postiženým obcím na jižní Moravě, které ve čtvrtek v noci postihla ničivá vlna tornáda. Před záchranářskou misí, která bude trvat několik dnů, se rozloučili se svými blízkými. František Vacek – zástupce velitele Územního odboru HZS v Příbrami před výjezdem předal hasičům základní informace a popřál mnoho úspěchů při zdolání tohoto těžkého úkolu.

Z okresu Příbram se v rámci odřadu HZS Středočeského kraje na místo události vyslaly dva nosiče kontejneru a dva kontejnery, z nichž jeden bude sloužit jako velitelsko – štábní a druhý bude určen pro nouzové přežití osob s kapacitou třiceti lůžek. „Společně s naší jednotkou na místo vyrážejí i dobrovolní hasiči z Petrovic, kteří jsou předurčeni pro zásahy civilní ochrany obyvatelstva,“ řekl pribram.cz Vacek.
Příbramští hasiči na místo jedou na několik dnů, pak budou vystřídáni svými kolegy. „Ta perioda bude asi tři dny, ještě přesně nevíme, jaké úkoly budou pro naše hasiče kladeny,“ doplnil Vacek.
Bouřky a tornádo na jižní Moravě zničily několik stovek domů. V postižených obcích na Břeclavsku a Hodonínsku zasahují stovky policistů i hasičů. Záchranáři po bouřce odvezli do nemocnic 83 pacientů, z nich 18 bylo zraněných těžce. Další desítky ošetřili na místě. Pět lidí neštěstí nepřežilo, tři zemřeli na místě, dva následně v nemocnici. 

Záchranné práce na jižní Moravě se dosud zaměřovaly především na lidské životy, nyní se začne více řešit majetek. Hmotné škody jen na krajském majetku budou ve stovkách milionů korun. Sbírky na pomoc bouří zasaženým obcím na Moravě vznikají po celé zemi, na dárcovských kontech se sešly už desítky milionů korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz