23. 2. svátek má Svatopluk




Příbramští hasiči chystají unikátní halovou soutěž ve výstupu na věž

1. března 2018   (08:16)
Dalších 10 fotografií v galeriiPříbramští hasiči chystají unikátní halovou soutěž ve výstupu na věž
foto: pribram.cz

V sobotu 3. března 2018 se na stanici HZS Příbram uskuteční netradiční halová soutěž ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku


Vzhledem k omezené kapacitě tělocvičny na příbramské stanici se závodu může zúčastnit pouze 40 mužů a 20 žen. Kritériem pro zařazení do startovní listiny byl nejlepší dosažený čas ze soutěží v roce 2017. Uzávěrka přihlášek byla 23. února.

Startovní listiny mužů a žen sestavil pořadatel podle zájmu závodníků a jejich loňských výsledků a jsou k nahlédnutí na závěr článku dle informací z HZS Středočeského kraje.
Vzhledem k omezené kapacitě tělocvičny na …
foto: pribram.cz

Časový rozvrh soutěže:

Po skončení soutěže bude provedeno slavnostní vyhodnocení a předání cen.
Časový rozvrh soutěže:

Po skončení soutěže …
foto: pribram.cz
Pro představu uvádíme časy nejlepších výstupů na věž z roku 2017:

v kategorii muži - Bezruč Kamil HZS Moravskoslezského kraje 13,41 s
v kategorii ženy - Markéta Marková Dolní Čermná 7,70 s

Velitel soutěže bude mjr. Bc. Pavel Maňas a hlavním rozhodčím por. Bc. Václav Krotil, Dis. O časomíru se bude starat HZS Středočeského kraje. Soutěž pořádá Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, Sportovním klubem HZS Středočeského kraje a Okresním sdružením hasičů v Příbrami.
Pro představu uvádíme časy nejlepších výstupů …
foto: pribram.cz
Jak takový soutěžní výstup na cvičnou věž vypadá?

Výstup do 4. podlaží cvičné věže je velmi náročná disciplína, spojující v sobě výbušnou sílu rukou s koordinací nohou. Tuto disciplínu plní jen profesionální hasiči.
Soutěžící uchopí žebřík a zaujme postavení na startu (startovní čára je vzdálena 32,25 m od cvičné věže). Držený žebřík může startovní čáru přesahovat podle potřeby závodníka. Ruce soutěžícího mohou přesahovat přes startovní čáru, pokud se dotýkají jen žebříku. Start může být nízký nebo vysoký, při vysokém startu se žebřík musí dotýkat země.

Po odstartování doběhne se žebříkem k věži, zavěsí jej na parapetní desku okna 2. podlaží cvičné věže, vystoupí po něm, vysedne na parapetní desku, převěsí žebřík do 3. podlaží, vystoupí po něm, vysedne na parapetní desku, převěsí žebřík do 4. podlaží a vystoupí po něm. Pokus je ukončen, dotkne-li se soutěžící podlahy ve 4. podlaží cvičné věže. Při měření disciplíny elektrickou časomírou se jednoznačně stanoví způsob a podmínky pro ukončení pokusu, se kterými musí být soutěžící před zahájením disciplíny seznámeni.

V Příbrami se poběží závod bez takzvaného "zápichu", což znamená, že žebřík už předem visí na věži.
Jak takový soutěžní výstup na cvičnou věž …
foto: pribram.cz

foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz

Fotogalerie

Příbramští hasiči chystají unikátní halovou soutěž ve výstupu na věž (1) Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu 2015 (2) Příbramští hasiči chystají unikátní halovou soutěž ve výstupu na věž (3) Příbramští hasiči chystají unikátní halovou soutěž ve výstupu na věž (4) Příbramští hasiči chystají unikátní halovou soutěž ve výstupu na věž (5) Příbramští hasiči chystají unikátní halovou soutěž ve výstupu na věž (6) Příbramští hasiči chystají unikátní halovou soutěž ve výstupu na věž (7) Příbramští hasiči chystají unikátní halovou soutěž ve výstupu na věž (8) Příbramští hasiči chystají unikátní halovou soutěž ve výstupu na věž (9) Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu 2015 (10)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: mip








Další články

V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově se v neděli 22. února odehrála dramatická záchranná akce. Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Fotbalové hřiště v Podlesí se v sobotu 29. března promění v dějiště napínavých soubojů … Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Rostoucí agresivita dětí a mladistvých a nový fenomén zážitkového násilí znepokojují … ZAJÍMAVOSTI Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje podle lednových dat úřadu práce přes 34.000 uprchlíků z … Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Příbramští, připravte se. Teď jde o pizzu — a to je věc, na které se málokdo shodne. … ANKETA Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo v noci na neděli k … AKTUÁLNĚ Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Klimatické změny, sucho a proměny krajiny nutí města přemýšlet jinak o vodě. V … PŘÍRODA Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Evropský den obětí trestných činů, který připadá na 22. února, si už letos připomněli … Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Co kdyby se ještě před první jízdou v autoškole mluvilo otevřeně o tom, co mladé … ANKETA
Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Sedíte vedle sebe, a přesto máte pocit, že jste si nějak vzdálili? Rutina, únava a …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz