29. 9. svátek má Michal

Příbramští gymnazisté jsou znalci elektronické bezpečnosti

29. května 2021   (07:17)
Příbramští gymnazisté jsou znalci elektronické bezpečnosti
foto: Středočeský kraj

V krajském kole soutěže pro bezpečný internet bodovali také studenti Gymnázia Příbram Štěpán Janoušek a Adam Karas.


V pondělí 24. května předali zástupci Středočeského kraje, Policie České republiky a společnosti Microsoft ceny letošním vítězům krajského kola on-line soutěže Kraje pro bezpečný internet. Oceněna byla účast škol podle počtu žáků zapojených do projektu a také znalosti v tzv. Kvízu plus, jehož se s úspěchem zhostili i příbramští studenti.
 

První místo díky nejvyššímu počtu zapojených žáků obsadila Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola v Benešově, odměna za druhé místo připadla Vyšší odborné škole, Střední průmyslové škole a Obchodní akademii Čáslav a na třetí pozici skončila Obchodní akademie v Kolíně. Vítězství bylo spojeno s finanční odměnou ve výši 30 000 korun, školy na dalších dvou pozicích si odnesly částky 20 000 korun, resp. 10 000 korun. V nadstavbové soutěži Kvíz plus prokázal nejlepší znalosti v elektronické bezpečnosti Štěpán Janoušek z Gymnázia Příbram a mezi pětici oceněných se dostal také jeho kolega Adam Karas.
 
O rizicích, se kterými se mohou setkat na internetu, jsou děti seznamovány již na základních školách a například příbramská ZŠ Školní pořádá semináře o kyberšikaně rovněž pro rodiče. Informace pro širokou veřejnost a e-learningové kurzy pro děti a studenty, rodiče, učitele, sociální pracovníky a policisty nabízí i web www.kpbi.cz (Kraje pro bezpečný internet). Kurzy jsou zaměřeny na témata jako kyberšikana, nelegální obsah na internetu nebo nebezpečí spojená s používáním mobilních telefonů.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz