15. 3. svátek má Ida

Příbramští Bobcats prohráli i druhý zápas letošní sezóny

19. dubna 2016   (09:08)
Příbramští Bobcats prohráli i druhý zápas letošní sezóny
foto: s Příbram

„Pár statečných” se nedokázalo poprat s trnavským útočným strojem.



V rámci České Ligy Amerického Fotbalu se příbramský celek Příbram Bobcats vypravil v sobotu 16. 4. až do vzdálené slovenské Trnavy za jediným zahraničním účastníkem nejvyšší české soutěže. Příbram měla po prohře z předchozího víkendu nad čím přemýšlet a celý tým se ocitl v pozici, ve které již celkem dlouhou dobu nebyl, a to v roli outsidera. Již přibližně 4hodinová jízda do slovenského města, které je situováno nedaleko od Bratislavy, byla pro tým vyčerpávající, ale oproti tomu, co mělo přijít, to byla drobnost.

V Trnavě se před 11. hodinou pohybovala přibližně pouze dvacítka hráčů Příbrami a ustarané výrazy na tvářích hráčů i trenérů věštili, že o moc lepší už to nebude. Ve výsledku do Trnavy přijelo 28 hráčů, z čehož valná většina byli útočníci, 4 nováčci a několik jinak náhradních hráčů. Předzápasová čísla tak nemluvila ve prospěch Příbrami a po debaklu proti týmu Pardubice Stallions pravděpodobně moc lidí nevěřilo, že by mohlo jít o zajímavé utkání. Opak byl ale pravdou.

Příbram vlétla do zápasu z útočného hlediska vysokým tempem a hra se přelévala z jedné strany na druhou. V první čtvrtině dokonce padlo více bodů než v celém zápase proti pardubicím! Po první čtvrtině se však začalo projevovat několik zjevných nevýhod. Malý počet hráčů a nutnost několika jedinců hrát jak v obraně, tak i v útoku, si začalo vybírat daň na fyzické aktivitě příbramského celku. Ve chvílích kdy Trnava mohla aktivně rotovat hráče na takřka všech pozicích byli na straně Příbrami hráčí, kteří do poločasu neslezli ze hřiště. První čtvrtina tak sice přinesla vyrovnané skóre 14:14, ale ve druhé čtvrtce se skóre vyvíjelo postupně 14:21 pro Příbram, 21:21, 28:21 pro Trnavu, až na finálních 35:21 pro Trnavu před koncem poločasu. To by nebylo v americkém fotbale tak velké rozpětí jak se může zdát, ale fyzická vyčerpanost a řada zranění nedávali Příbrami moc velké šance.

V druhé polovině si Trnava diktovala tempo hry a postupně se skóre vyhouplu až na děsivých 49:21 pro Trnavu. Bobcats se ale nevzdávali. Zbytek zdravých jedinců se rval o každý posun na hřišti a tato snaha vyústila ve stíhací závod, kdy se Příbram dokázala dvěma touchdowny v řadě přiblížit na hratelný rozdíl 49:34. To však bylo již 3 minuty a 50 vteřin před koncem a Trnava vervou sobě vlastní dokázala utrhnout poslední touchdown a definitivně pohřbila veškeré šance Příbrami zápas vyhrát. Finální skóre 55:34 mluví jasně - kombinace agresivního trnavského útoku a absence příbramské obrany pro Bobcats nepřinesla nic dobrého a Příbram si tak připisuje již druhou porážku v řadě.

Je však nutné vyzdvihnout heroický výkon některých hráčů, kteří ústavně střídali pozice v útoku i v obraně a i přes celou řadu zranění se Příbram nevzdávala. Zápas na Slovensku je tak příslibem do dalších utkání a celý mančaft věří, že letošní účast ve finále rozhodně není nedosažitelnou metou. Další šanci na zlepšení bilance bude mít Příbram až příští víkend v Ostravě, kde nastoupí proti týmu ocelářů Ostrava Steelers. Ten na tom není o nic lépe než Příbram a jeho bilance je 0:2 na zápasy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Bobcats Příbram
autor: Bobcats Příbram








Další články

Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v … ANKETA Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, … ANKETA Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté z Příbrami vyhlásili pátrání po čtrnáctileté Vanese Badžové, která odešla z … Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty … NEPŘEHLÉDNĚTE Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu … ROZHOVOR Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je … Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, … ZAJÍMAVOSTI Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v … NEPŘEHLÉDNĚTE Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří … NEPŘEHLÉDNĚTE
Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz