24. 4. svátek má Jiří

Příbramským pětibojařům se opět dařilo

FOTOGALERIE
14. června 2014   (14:15)
Další 4 fotografie v galeriiPříbramským pětibojařům se opět dařilo

O dalším úspěchu příramských sportovců píše Michael Kvasnica.


Za krásného a možná až moc teplého počasí se konal poslední závod Poháru mládeže Karla Bártů v moderním pětiboji. Tentokrát v daleké Bystřici a byl zároveň vypsán jako mistrovství Slovenska. Na těchto závodech všech mládežnických kategorií zastupovali příbramský oddíl moderního pětiboje dva závodníci a jedna závodnice. V kategorii U15 Veronika Novotná a Jiří Vlk a v kategorii U17 Lukáš Kvasnica.

Klidová střelba je první disciplina kategorie U15 a v té se tentokrát Veronice i Jirkovi velice dařilo. Oba si ve čtyřech položkách po pěti ranách vystříleli osobní rekordy. Nástřelem 162 resp. 149 si vybojovali velmi dobrou pozici před plaveckou a běžeckou částí. V bazénu plavali na hranici osobních rekordů a do běžecké části si tak vybudovali luxusní náskoky. V běžecké části už šlo jen o vylepšení osobních rekordů v celkovém bodovém zisku. To se oběma podařilo a postavili se tak na nejvyšší stupínky.

Postup na Mistrovství Evropy

V kategorii U17 šlo Lukášovi Kvasnicovi hlavně o to, splnit bodový limit na Mistrovství Evropy. Plavecká část mu nevyšla podle jeho představ a čas 2:06,34 byl až 1,5 vteřiny za jeho osobním rekordem. Z kombinované části jsme měli trochu obavy, protože Lukášovi nevyhovuje příliš teplé počasí. Každopádně se dokázal vyburcovat k velmi kvalitnímu běhu a na střelnici se mu oproti posledním závodům dařilo mnohem lépe. Svůj závod s přehledem vyhrál a splnil potřebný bodový limit. Teď už nezbývá než čekat jestli Český svaz moderního pětiboje potvrdí jeho nominaci na zmiňované Mistrovství Evropy, které se koná ve Španělsku.

14. září se bude závodit i v Příbrami

Mladým závodníkům gratulujeme a těšíme se na další závody. Ty se ukuteční 14. září u nás v Příbrami. Přijměte touto cestou pozvánku jako diváci nebo závodníci. Zúčastnit se může každý závodník ročníku 2002 a mladší, který umí plavat a běhat.

 

Fotogalerie

Příbramským pětibojařům se opět dařilo () Příbramským pětibojařům se opět dařilo (1) Příbramským pětibojařům se opět dařilo (2) Příbramským pětibojařům se opět dařilo (3)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: Michael Kvasnica

autor: redDalší články

Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17) Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Společnost musela vysvětlit podezřele nízkou nabídku a další formality. 24. dubna 2019   (06:06) Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Silnice I/18 byla uzavřena 23. dubna 2019   (18:56) AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Na místě operuje 11 jednotek hasičů. 23. dubna 2019   (16:43) AKTUÁLNĚ Začátkem května proběhne den otevřených dveří na požárních stanicích v Příbrami, Dobříši a Sedlčanech Začátkem května proběhne den otevřených dveří na požárních stanicích v Příbrami, Dobříši a Sedlčanech Hasiči budou opět prezentovat svou techniku veřejnosti. 23. dubna 2019   (15:36) Do druhého ročníku participativního rozpočtu bylo podáno 26 návrhů Do druhého ročníku participativního rozpočtu bylo podáno 26 návrhů Město i v letošním roce prostřednictvím participativního rozpočtu umožňuje veřejnosti rozhodovat o investování milionu korun z městského rozpočtu. Do projektu je přihlášeno 26 návrhů. 23. dubna 2019   (13:00)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz