Příbramským kinem se v lednu proženou kocouři
6. ledna 2023 (13:59)
foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram, k filmu Úžasný Maurice
Na programu jsou animované snímky Kocour v botách: Poslední přání a Úžasný Maurice. Filmy pro děti uvede kino v Milíně, v březnické kinokavárně prožijí patálie spolu s malým Mikulášem.
Pokud jste ještě nestihli druhé pokračování pohádky Princezna zakletá v čase, máte v příbramském kině šanci ještě dnes od 17.00. Do centra dění plného magie se znovu dostávají princezna Ellena a princ Jan v podání Natalie Germani a Marka Lambory, kterým sekunduje alchymistka Amélie (Eliška Křenková).
Animovaný snímek Kocour v botách s podtitulem Poslední přání je na programu v sobotu 7. ledna od 16.00. Na druhý díl si museli fanoušci počkat, do kin vstoupil vloni po jedenácti letech od jedničky. Kocour v botách tentokrát zjišťuje, že jeho vášeň pro dobrodružství si vybrala svou daň. Už přišel o osm ze svých devíti životů a vydává se na výpravu za bájným Posledním přáním, aby je zase obnovil. Další kocour se na plátně objeví o týden později, v sobotu 14. ledna. Autorem knižní předlohy ke snímku Úžasný Maurice je anglický spisovatel Terry Pratchett.
Příběhy malého Mikuláše spisovatele Reného Goscinnyho a ilustrátora Jeana-Jacquese Sempého baví už více než čtyři generace malých čtenářů. Oblíbená postavička nyní poprvé ožívá v původní ilustraci Sempého v animovaném filmu pro celou rodinu. Novinka „Mikulášovy patálie: Jak to všechno začalo“ se vrací ke vzniku oblíbené knižní série, snímek kombinuje příhody rozpustilého školáka s osudy jeho dvou tvůrců. V březnické kinokavárně se s Mikulášem potkáte ve středu 11. ledna od 18.00.
Jak informuje aktuální Milínský zpravodaj, v lednu se zde z důvodu konání prezidentských voleb uskuteční pouze dva filmové večery věnované hlavně dětem. Na animované Příšerákovi 2 zajdou v pátek 20. ledna (v 17.00). Poetický český film Myši patří do nebe hraje kino v sobotu 28. ledna od 17.00 a 20.00.
foto, video: Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo (2022), Totalfilm.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Na Svaté Hoře jsou k vidění i betlémy z Itálie
•Krásná Hora nad Vltavou letos rozšíří vodovod, nově připojí domy v jihozápadní části města
•Souběžně s prezidentskými volbami se koná v Dobříši místní referendum
Další články
Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy
Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit
Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na …
AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu
Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční …
ŠKOLSTVÍ
Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu
Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva …
DOPRAVA
Příbramské divadlo uvede premiéru Zamilovaného Shakespeara. Příběhu lásky, který inspiroval Romea a Julii
Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie …
KULTURA
Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony
Město Příbram zahajuje první etapu rozsáhlých úprav městského hřbitova na Hvězdičce. …
POLITIKA
Převaláci už jsou v Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport
Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. …
AKTUALIZOVÁNO
Příbramský Oxygen ovládl Evropu. Juniorky získaly zlato, kadetky přidaly stříbro
Obrovský úspěch slaví příbramský klub Oxygen. Jeho závodnice se vrátily z mistrovství …
SPORT
Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu.
Možná jste si mysleli, že vás vychovali hlavně rodiče.
Věda ale ukazuje, že skutečný …
LIFESTYLE
Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková
Areál Nový rybník v Příbrami hostil o víkendu jeden z vrcholů domácí triatlonové …
SPORT




