10. 7. svátek má Libuše




Příbramský výrobce koupelnového vybavení Ravak byl rozdělen

31. května 2022   (10:11)
Příbramský výrobce koupelnového vybavení Ravak byl rozdělen
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Důvodem jsou neshody mezi zakladatelskými rodinami Vařeků a Kreysů


Příbramský výrobce koupelnového vybavení Ravak byl předminulý týden rozdělen. Důvodem jsou neshody mezi zakladatelskými rodinami Vařeků a Kreysů. Jádrový byznys podniku, tedy značku Ravak, její provoz a výrobu koupelnového nábytku, si ponechá rodina Kreysových. Vedlejší byznys, zejména nemovitosti, a dodatečné finanční vypořádání v objemu středně vysokých stovek milionů korun náleží rodině Vařekových, uvedl dnes server Info.cz.

Podle serveru se vztahy rodin zkomplikovaly po smrti jednoho ze zakladatelů firmy Jindřicha Vařeky staršího v roce 2018. Hlavním důvodem pro rozdělení byla podle Jindřicha Vařeky mladšího rozdílná preference při vymáhání pohledávek vůči společnosti Oleo Chemical, kdy on údajně zastával pozici ukončení sporů, zatímco druhá strana měla opačný názor.
Z firmy se odštěpí 13 společností, nad nimiž převezme kontrolu rodina Vařekových. Tyto společnosti obsahují hlavně nemovitosti, jež Ravak během 30 let své existence shromáždil. Mezi vydělenými firmami jsou například dvě příbramská obchodní centra OC Ravak a OC Skalka, ubytovací služby jako příbramský Penzion Marjánka, ubytovna Balonka – Grado či hotel 1. Republic v Praze, Strojírny Rožmitál nebo pozemky pod fotovoltaickou elektrárnou. Zároveň jde o poměrně rozlehlé parcely, na nichž Vařeka plánuje dál stavět.
Podle odhadu specializované agentury činí hodnota vydělených forem přibližně 750 milionů korun. Ravak v souvislosti s dohodou mezi rodinami snížil svůj základní kapitál o více než 500 milionů korun a stáhl odpovídající akcie, které rovněž v rámci rozdělení připadnou rodině Vařekových.

Počátky Ravaku sahají do roku 1991, kdy se tři společníci rozhodli založit podnikatelský projekt nazvaný podle počátečních písmen jejich příjmení. Třetí společník z něj později odstoupil a společnost dál ovládaly zbylé rodiny Vařeků a Kreysů.
Firma, která podle posledních informací zaměstnává kolem 900 lidí, z toho zhruba 400 v Příbrami, je označována za největšího výrobce vybavení pro koupelny nejen v Česku, ale i v celé střední a východní Evropě. Orientuje se hlavně na vlastní výrobu sprchových koutů a akrylátových výrobků, jako jsou vany, sprchové vaničky a umyvadla z litého mramoru. Sortiment zahrnuje i koupelnový nábytek, vodovodní baterie a koupelnové doplňky. Za loňský rok očekává tržby 2,1 miliardy korun, předloni utržila dvě miliardy Kč.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Příbram se chystá na událost, která provoní celé okolí. 12. září 2026 od 12 hodin … NEPŘEHLÉDNĚTE Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Ve Švédsku už rodiče mohou převést část své placené rodičovské dovolené na prarodiče. … ZAJÍMAVOSTI Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i … TIP NA VÝLET Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se … AKTUÁLNĚ Na nádraží si doplníte pitnou vodu nebo osvěžíte. S nápadem přišli dobříšští školáci Na nádraží si doplníte pitnou vodu nebo osvěžíte. S nápadem přišli dobříšští školáci Obyvatelé i návštěvníci Dobříše mohou v letních měsících využít nové veřejné pítko na … Přes 60 jezdců míří do Sedlčan. Rallycross Cup slibuje adrenalin i večerní koncert Přes 60 jezdců míří do Sedlčan. Rallycross Cup slibuje adrenalin i večerní koncert Sedlčanská kotlina bude v sobotu 11. července patřit burácejícím motorům. Na druhý … SPORT Kdo povede Příbram po volbách? Kandidátky se začínají odkrývat! Kdo povede Příbram po volbách? Kandidátky se začínají odkrývat! Termín letošních komunálních a senátních voleb je pevně stanoven. Volit se bude 9. a … POLITIKA Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Skanzen Vysoký Chlumec se v sobotu 18. července promění v místo, kde se zastaví čas. … ZAJÍMAVOSTI Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři za letošní léto evidují přes 420 zásahů, což je téměř 50 procent celé … AKTUÁLNĚ
Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz