18. 1. svátek má Vladislav
Příbramský tenisový klub Roja nedostal dotaci, přesto děti o vánoční turnaj nepřijdou

21. září 2019   (07:40)
Příbramský tenisový klub Roja nedostal dotaci, přesto děti o vánoční turnaj nepřijdou

Klub žádal o dotaci opakovaně. Poprvé získal 8 tisíc korun, podruhé už nic


Tenisový klub Roja Příbram, z. s.  požádal město Příbram o dotaci ve výši 47 tisíc korun na jednorázové sportovní akce. Dotace byla radními zamítnuta z důvodu, že na stejný účel žádá klub již podruhé. To podle pravidel programových dotací není možné.
 
Klub chtěl z dotace podpořit tři jednorázové akce, které se pořádají každoročně
Konkrétně jde o dva příměstské tábory a vánoční turnaj pro děti od 4 -15 let. Celková předpokládaná hodnota akcí je 204 500 korun. Tábory již proběhly a zúčastnilo se jich více jak 70 dětí. Kvůli nedostatku financí musel však klub ustoupit například od kompenzačního cvičení.

 
O Vánoční turnaj děti nepřijdou
Přestože ani vánoční turnaj nebyl ze strany města finančně podpořen, rozhodl se ho klub zorganizovat. „Vedle trenérské činnosti se věnujeme také udržování našich tradic a pěstování kamarádských vztahů mezi dětmi, nebudeme tedy ani letos tuto tradici přerušovat,“ uvedl Roman Chmelík, předseda TK Roja Příbram.


Klub žádal o dotaci již dříve
Z žádané částky 128 080 Kč bylo schváleno pouze 8 tisíc korun. Celkové předpokládané náklady na jednorázové akce byly vyčísleny na zhruba půl milionu korun. Získaná dotace byla nakonec použita na pokrytí přibližně jedné šestiny nákladů na turnaj ROJA Cup pro děti a mládež z celé ČR.
 
Letos se klub rozhodl podat žádost o dotaci znovu. Tato žádost se projednávala na zasedání Rady města Příbram dne 9. září 2019 a byla zamítnuta.

"TK Roja obdržel dotace pro rok 2019 v dotačních programech "Činnost sportovních organizací" a "Jednorázové sportovní akce". Žádost na individuální dotaci podaná klubem nebyla schválena, neboť se nejedná o nepředvídatelnou potřebu žadatele nebo situaci, kterou nelze řešit prostřednictvím programové dotace," uvedla k zamítnutí dotace místostarostka Zorka Brožíková.

Jsou nastavená dotační pravidla fér?

„Domníváme se, že tato část pravidel ztrácí svůj význam ve chvíli, kdy v rámci řádného dotačního řízení není činnost sportovního klubu podpořena takovou částkou, aby to významně napomohlo realizaci plánované sportovní činnosti,“ uvádí Roman Chmelík.
 
„Z naší činnosti je více než jasné, že se cíleně a systematicky věnujeme práci s dětmi a není naším cílem vymýšlet si akce jen proto, abychom mohli získat finanční podporu z rozpočtu města. Je pro nás důležité kontinuálně navazovat na tradice klubu a realizovat akce, které jsou mezi dětmi oblíbené a mají pro ně význam,“ dodává.
 
Tenisový klub se nachází v Příbrami v okrajové panelové zástavbě, kde je dobrá dostupnost. Vlastní osm antukových kurtů, tři kurty v pevné hale (povrch Grand slam - koberec) a jedno velké travnaté hřiště pro účely kondiční přípravy. Klub pořádá turnaje pro české i evropské hráče. Celé centrum je bezbariérové a je tak dostupné i handicapovaným hráčům.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto TK RojaDalší články

Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07) Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Policisté kontrolují CHKO pomocí terénních vozidel, čtyřkolek a v roce 2017 se do monitoringu zapojily i policejní drony. 16. ledna 2020   (19:26) Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11 varuje Česká pošta. Na sociálních sítích se začaly objevovat klamavé zprávy. Podvodná hra se projevuje také formou úhrady poštovného ve výši 51 korun. 16. ledna 2020   (17:06) Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Energetici před dalšími pracemi odpojí v místě elektřinu 16. ledna 2020   (14:01)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz