15. 10. svátek má Tereza

Příbramský tenisový klub Roja nedostal dotaci, přesto děti o vánoční turnaj nepřijdou

21. září 2019   (07:40)
Příbramský tenisový klub Roja nedostal dotaci, přesto děti o vánoční turnaj nepřijdou

Klub žádal o dotaci opakovaně. Poprvé získal 8 tisíc korun, podruhé už nic


Tenisový klub Roja Příbram, z. s.  požádal město Příbram o dotaci ve výši 47 tisíc korun na jednorázové sportovní akce. Dotace byla radními zamítnuta z důvodu, že na stejný účel žádá klub již podruhé. To podle pravidel programových dotací není možné.
 
Klub chtěl z dotace podpořit tři jednorázové akce, které se pořádají každoročně
Konkrétně jde o dva příměstské tábory a vánoční turnaj pro děti od 4 -15 let. Celková předpokládaná hodnota akcí je 204 500 korun. Tábory již proběhly a zúčastnilo se jich více jak 70 dětí. Kvůli nedostatku financí musel však klub ustoupit například od kompenzačního cvičení.

 
O Vánoční turnaj děti nepřijdou
Přestože ani vánoční turnaj nebyl ze strany města finančně podpořen, rozhodl se ho klub zorganizovat. „Vedle trenérské činnosti se věnujeme také udržování našich tradic a pěstování kamarádských vztahů mezi dětmi, nebudeme tedy ani letos tuto tradici přerušovat,“ uvedl Roman Chmelík, předseda TK Roja Příbram.


Klub žádal o dotaci již dříve
Z žádané částky 128 080 Kč bylo schváleno pouze 8 tisíc korun. Celkové předpokládané náklady na jednorázové akce byly vyčísleny na zhruba půl milionu korun. Získaná dotace byla nakonec použita na pokrytí přibližně jedné šestiny nákladů na turnaj ROJA Cup pro děti a mládež z celé ČR.
 
Letos se klub rozhodl podat žádost o dotaci znovu. Tato žádost se projednávala na zasedání Rady města Příbram dne 9. září 2019 a byla zamítnuta.

"TK Roja obdržel dotace pro rok 2019 v dotačních programech "Činnost sportovních organizací" a "Jednorázové sportovní akce". Žádost na individuální dotaci podaná klubem nebyla schválena, neboť se nejedná o nepředvídatelnou potřebu žadatele nebo situaci, kterou nelze řešit prostřednictvím programové dotace," uvedla k zamítnutí dotace místostarostka Zorka Brožíková.

Jsou nastavená dotační pravidla fér?

„Domníváme se, že tato část pravidel ztrácí svůj význam ve chvíli, kdy v rámci řádného dotačního řízení není činnost sportovního klubu podpořena takovou částkou, aby to významně napomohlo realizaci plánované sportovní činnosti,“ uvádí Roman Chmelík.
 
„Z naší činnosti je více než jasné, že se cíleně a systematicky věnujeme práci s dětmi a není naším cílem vymýšlet si akce jen proto, abychom mohli získat finanční podporu z rozpočtu města. Je pro nás důležité kontinuálně navazovat na tradice klubu a realizovat akce, které jsou mezi dětmi oblíbené a mají pro ně význam,“ dodává.
 
Tenisový klub se nachází v Příbrami v okrajové panelové zástavbě, kde je dobrá dostupnost. Vlastní osm antukových kurtů, tři kurty v pevné hale (povrch Grand slam - koberec) a jedno velké travnaté hřiště pro účely kondiční přípravy. Klub pořádá turnaje pro české i evropské hráče. Celé centrum je bezbariérové a je tak dostupné i handicapovaným hráčům.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto TK RojaDalší články

Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. „Setkali jsme se s případy, kdy se lidé museli ze své nemovitosti odstěhovat, protože to tam nedávali,“ říká Lenka Charvátová, která se s manželem zabývá paranormálními jevy 15. října 2019   (20:35) V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk Dodavatel přivezl zboží z Mozambiku 15. října 2019   (17:03) Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu V rámci přípravy na možné vyhlášené krizové stavy či mimořádné události a jejich řešení, jsou většinou jednou ročně předsedou krizového štábu nařízena cvičení. 15. října 2019   (14:32) Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Rekonstrukce osvětlení by měla být dokončena v nejbližších dnech 15. října 2019   (12:49) Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Kaštanovník se dožívá i několika set let a dorůstá do velikosti až 30 metrů. 15. října 2019   (11:50) Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Nepřehlédněte Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nepřehlédněte Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz