vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   25. 9. 2020
Bohutín 2
Bratkovice 1
Březnice 7
Buková u Příbramě 1
Čím 3
Dobříš 19
Dolní Hbity 2
Drásov 2
Dublovice 2
Háje 2
Hluboš 4
Jablonná 1
Jince 2
Kamýk nad Vlt. 2
Kosova Hora 4
Krásná Hora nad Vltavou 1
Láz 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Milín 8
Mokrovraty 1
Nechvalice 1
Nečín 5
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 5
Obecnice 6
Ohrazenice 1
Pičín 1
Příbram 121
Příčovy 5
Rosovice 1
Rožmitál p. Tř. 8
Sedlčany 18
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 1
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Třebsko 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1

Příbramský půlmaraton byl rekordní, pořadatelé poodhalili plány pro rok 2021

16. září 2020   (06:26)
Příbramský půlmaraton byl rekordní, pořadatelé poodhalili plány pro rok 2021

Závod se pro letošek přesunul z června na podzimní termín. Příští půlmaraton se možná poběží opět v září.


Pořadatelé Příbramského půlmaratonu zveřejnili část plánů pro příští rok. Podstatná informace je, že závod se znovu uskuteční. Organizátoři však zvažují, zda se bude konat v původním termínu před prázdninami, nebo založí tradici podzimního běhu. Letošní červnový termín byl zrušen z důvodu pandemie onemocnění covid-19. Měnit se nemá trať, i když ji samotní autoři považují v porovnání s obdobnými městskými okruhy za náročnější. 
 

Letošní Příbramský půlmaraton se uskutečnil v sobotu 5. září. Hlavní závod jednotlivců na 21 095 metrů zlákal do ulic a běžeckých bot celkem 154 účastníků, což je o 15 procent více než v předchozím roce. „Jsme rádi, že se nám půlmaraton podařilo přesunout z původně plánovaného červnového termínu na září. A že jsme uspořádali velkou sportovní akci v době, která přináší jen samé nejistoty,” podotkl za organizační Tri klub Příbram Aleš Barášek. Trať zvládl nejrychleji Zdeněk Zeman v čase 1.17:02, čímž se tento běžec z Blatné zařadil na páté místo historických tabulek nejlepších výkonů na Příbramském půlmaratonu.
 
Dalších 256 sportovců závod absolvoval formou čtyřčlenných štafet. Do dětských a juniorských závodů se letos zapojilo celkem 176 běžců a běžkyň, více jich v celé historii závodu bylo podle Tri klubu Příbram jen v roce 2017.  
 
Desítky závodníků absolvovaly i charitativní běh, jehož veškerý výtěžek půjde spolku Radost Příbramáčkům, který pomáhá znevýhodněným dětem a rodinám. „Celkem se vybralo osm tisíc korun. My jsme se rozhodli k tomu za Tri klub Příbram ještě 50 procent přidat, takže celková hodnota daru pro tento spolek je 12 000 korun,” dodal Aleš Barášek.  
 

Podle něj má příbramský závod i další příznivé „dopady“: „Půlmaraton běžíme městem, abychom všem ukázali nejen samotný běh jako populární aktivitu, ale zároveň jim představili i město jako prostor pro pohyb, který nemusí být lokalizovaný jenom v tělocvičnách nebo na sportovních hřištích.“ Příbramský sportovní oddíl pořádá také Běh města Příbrami, na který můžete intenzivně trénovat již nyní. Koná se totiž v sobotu 3. října v areálu Nový rybník.
 
Historicky první Příbramský půlmaraton se běžel v roce 2016 při příležitosti 800. oslav výročí založení města. Akce je součástí Brdského běžeckého poháru, jehož kompletní jarní program byl kvůli koronaviru zrušen a neběžel se například ani zářijový Běh Kovohutěmi.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: František Gahler

autor: Magdalena Rezková

Další články

Představujeme: Jindřich Havelka kandiduje do Senátu Představujeme: Jindřich Havelka kandiduje do Senátu Hasiči dekontaminovali před znovuotevřením prostory jeslí Hasiči dekontaminovali před znovuotevřením prostory jeslí Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Kruhový objezd u aquaparku dostal od dopravní policie zelenou Kruhový objezd u aquaparku dostal od dopravní policie zelenou Příbram podlehla Spartě 1:3. Hosté neměli navrch, kontrolu nad zápasem dostali až v 69. minutě Příbram podlehla Spartě 1:3. Hosté neměli navrch, kontrolu nad zápasem dostali až v 69. minutě Příbram doma neporazila Spartu už přes 15 let a nadále čeká na první výhru v ligové sezoně. 27. září 2020   (20:44) Představujeme: Simona Luftová kandiduje do Senátu Představujeme: Simona Luftová kandiduje do Senátu Prymula chce omezit shromažďování, možná se zruší tělocvik a hudební výchova Prymula chce omezit shromažďování, možná se zruší tělocvik a hudební výchova Základní školy se nyní podle Prymuly zavírat nebudou, očekává ale přechod středních škol na dálkovou výuku, protože tento vzdělávací stupeň je nyní nejrizikovějším prostředím z hlediska šíření epidemie. 27. září 2020   (14:33) Deštníky neodložíme, srážky budou nadprůměrné i v příštím týdnu Deštníky neodložíme, srážky budou nadprůměrné i v příštím týdnu Po chladném víkendu se oteplí, pršet ale bude dál. 27. září 2020   (12:36) Geopark Barrandien je národním geoparkem: Vyvrcholily několikaleté snahy Ekologického centra Orlov Geopark Barrandien je národním geoparkem: Vyvrcholily několikaleté snahy Ekologického centra Orlov Mnohaletá snaha Ekologického centra Orlov vyvrcholila oficiální certifikací Národního geoparku Barrandien (NGB), který se tak stává největším národním geoparkem České republiky. 27. září 2020   (09:18)
Příbram nastoupí proti Spartě i s fotbalisty B-týmu Příbram nastoupí proti Spartě i s fotbalisty B-týmu Začátek utkání je v 18:00 na Litavce. 27. září 2020   (08:44)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz