5. 3. svátek má Kazimír




Příbramský odchovanec Aleš Matějů přestoupil z Palerma do Spezie

24. ledna 2024   (12:13)
Příbramský odchovanec Aleš Matějů přestoupil z Palerma do Spezie
foto: FC Viktoria Plzeň/PR

Matějů přišel do Palerma v létě 2022 z Benátek a odehrál za něj 51 soutěžních utkání.


Člen širšího kádru fotbalové reprezentace Aleš Matějů přestoupil v rámci druhé italské ligy z Palerma do Spezie. Sedmadvacetiletý krajní obránce uzavřel s posledním týmem tabulky smlouvu do konce sezony s povinnou opcí v případě udržení v soutěži. Spezia to uvedla na webu.

Matějů přišel do Palerma v létě 2022 z Benátek a odehrál za něj 51 soutěžních utkání. Ze sestavy vypadl až v polovině prosince. Klub ze Sicílie je ve druhé lize na šestém místě.
"Posledních šest měsíců jsem řešil novou smlouvu, ale bohužel jsme se nedopracovali k prodloužení. Takže jakmile se naskytla možnost jít do Spezie, neváhal jsem. Návrat do Česka jsem v podstatě hned zavrhl, chtěl jsem pokračovat v Itálii. Doufám, že se zachráníme, a pak tu na mě bude čekat dlouhodobá smlouva, což byla moje priorita," uvedl Matějů v nahrávce od agentury Sport Invest, která ho zastupuje.
Spezia vyhrála pouze tři z 21 zápasů v ligové sezoně a se 16 vstřelenými góly má nejhorší ofenzivu. Z 20. místa ztrácí tři body na 17. příčku, která zaručuje alespoň baráž o udržení.

"Bude to hodně náročné, ale tým je tu dost kvalitní s několika hráči, kteří hráli minulý rok Serii A. Mají nové tréninkové centrum, zrekonstruovaný stadion. Věřím, že je to klub, který může hrát v budoucnu pravidelně i nejvyšší soutěž," řekl Matějů.
Příbramský odchovanec působil také v Brescii, anglickém Brightonu a Plzni, s níž získal v roce 2016 ligový titul. Za reprezentaci odehrál 15 utkání, naposledy nastoupil v listopadu 2022 v přátelském zápase v Turecku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně … ZAJÍMAVOSTI Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i … ZDRAVOTNICTVÍ Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u … DOPRAVA Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření Letošní únor byl na území České republiky hodnocen jako teplotně normální, přesto … POČASÍ Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Odbor sociálních věcí a zdravotnictví města Příbram připravuje Akční plán rozvoje … AKTUÁLNĚ V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku začne stavba nového mostu přes dálnici D4 u … DOPRAVA Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Parkovací dům u nádraží se začíná plnit a město už připravuje další kroky, které mají … POLITIKA Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Město Příbram připravuje novou obecně závaznou vyhlášku, která má omezit hlučné … BLESKOVÁ ZPRÁVA Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu S prvními jarními paprsky přichází i nová muzejní sezóna. Podbrdské muzeum v Rožmitále …
Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Fotbal má na Příbramsku silnou tradici a své fanoušky napříč generacemi. Každý víkend … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz