2. 5. svátek má Zikmund

Příbramský masokombinát přijme v první fázi asi stovku lidí

17. února 2015   (06:22)
Příbramský masokombinát přijme v první fázi asi stovku lidí
foto: pribram.cz

Firma měla původní téměř tři stovky zaměstnanců.



Příbramský masokombinát, který nově provozuje firma Zeman maso-uzeniny, nabírá zaměstnance. V první fázi by měla být vytvořena asi stovka pracovních míst, sdělila ČTK Pavla Chavíková z ředitelství Zeman maso-uzeniny. Podle vedoucí oddělení zaměstnanosti příbramskéhoúřadu práce Marcely Sopkové najde v masokombinátu uplatnění řada původních zaměstnanců, kteří museli po krachu předchozího majitele odejít.

Areál patřil společnosti Příbramská uzenina, jež loni skončila v konkurzu. Podle informací z insolvenčního rejstříku ho nedávno koupila firma Res Ipsa Loquitur za více než 47 milionů korun. Provozovatelem je nyní Zeman maso-uzeniny, provozující v Česku síť maloobchodních prodejen s touto značkou. Firma chce doPříbrami přestěhovat jatka z Plzně a zahájila už nábor nových pracovníků.

"V první etapě počítáme se vznikem zhruba 100 pracovních míst. Tato etapa proběhne v první polovině letošního roku. V dalších etapách dojde k modernizaci výrobního závodu a navýšení výrobních kapacit oproti současnosti, což v konečném důsledku přinese větší celkový počet pracovních míst, než jaký byl v původním závodě," uvedla Chavíková.

Příbramská uzenina se loni ocitla ve ztrátě a představenstvo dospělo k závěru, že není schopna dostát svým závazkům. Firma s 286 zaměstnanci proto podala sama na sebe insolvenční návrh. Celkové závazky vůči věřitelům představovaly podle informací ze začátku insolvenčního řízení více než 235 milionů Kč. Koncem května byl na majetek dlužníka prohlášen konkurz. Z původních zaměstnanců zůstali v závodě prakticky jen vrátní.

Starosta Příbrami Jindřich Vařeka (ANO) novinářům řekl, že už absolvoval jednání s vedením Zeman maso-uzeniny, z nějž vyplynulo, že do konce roku by masokombinát mohl zaměstnávat asi 200 pracovníků. Hlavní úlohou města je podle Vařeky "nepřekážet" při novém rozjíždění provozu a plnit všechny své povinnosti pokud možno rychleji, než připouštějí zákonné lhůty. "Děláme s nimi výběrová řízení. Řeknou nám pozice, které chtějí obsazovat, a my se s nimi potom domlouváme na personáliích a na tom, koho zveme. Spolupráce s nimi je výborná," řekla k náboru pracovníků Sopková.

Žádný jiný zaměstnavatel v okrese podle ní tak velké počty volných pozic v současnosti nenabízí. Na Příbramsku je dlouhodobě nejvyšší nezaměstnanost ve středních Čechách, koncem ledna dosahovala 9,3 procenta. "Jsme ale jedním z okresů, který má velkou sezonní zaměstnanost," upozornila Sopková. Řada lidí totiž podle ní pracuje přes sezonu v odvětvích, jako je zpracování kamene, lesní výroba a podobně.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj abz








Další články

Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se … NEPŘEHLÉDNĚTE Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i … AKTUALIZOVÁNO Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy PŘÍBRAM JAKO NA DLANI terénní úpravy, … NÁZOR Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000! Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000! 34 000 lidí. 34 000 příběhů. 34 000 důvodů, proč to celé dává smysl. A my si toho … NEPŘEHLÉDNĚTE Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“ Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“ Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v … ROZHOVOR Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se … POZNÁVÁME BRDY Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala … SPORT SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ … SPORT Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala od 1. května plavební sezona. O víkendu Povodí … AKTUÁLNĚ
První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První květen. Datum, které ve světě znamená protesty, průvody a připomínku dělnických … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz