Příbramský aquatlon jasně ovládli domácí Zikmund se Svobodovou
15. dubna 2024 (06:26)
foto: Česká triatlonová asociace/PR
Co závod, to jiný vítěz. Český pohár v aquatlonu se po svém třetím závodě ještě více dramatizuje. V Příbrami se v neděli 14. dubna radovali z prvenství Tereza Svobodová s domácím Tomášem Zikmundem.
Po Zlíně a Brně pokračoval Český pohár v aquatlonu třetím závodem. Jeho plavecká část se uskutečnila v bazénu příbramského aquaparku, kde se tribuna kompletně zaplnila závodníky i fanoušky. Nejrychlejší plavecké časy si připsali Matěj Hrdlička (4:14,9) a Tereza Tučková (4:50,8), kteří se tak stali vítězi Speedo Plavecké prémie
Tučková je ovšem věkem ještě dorostenka, v běžecké části proto nastoupila na kratší trať a do boje o prvenství v hlavním závodě nemohla zasáhnout. Z nejlepší pozice tak do pětikilometrového běhu vstupovala Veronika Holaniková (5:01,3), o dvacet vteřin později se na trať vedoucí okolo rybníka Hořejší Obora vydala Tereza Svobodová.
„Zaplavala jsem svůj standard. Myslím, že by to mohlo být daleko horší, ale dvacetivteřinová ztráta na běh je pro mě hratelná,“ usmívala se v cíli. „Žádnou speciální taktiku jsem neměla, ale když jsem viděla holky před sebou, lákalo mě to nakopnout. Do vedení jsem se dostala ještě během prvního kilometru a dál už jsem se snažila držet konstantní tempo,“ řekla Svobodová, která si vítězství bezpečně pohlídala a cílovou pásku zvedla k prosluněnému nebi v čase 22:28.
Svobodová má díky tomu nejlepší výchozí pozici do zbývajících dvou závodů Českého poháru v aquatlonu. Na kontě má totiž jedno první a jedno druhé místo. Do celkového pořadí se přitom počítají tři nejlepší výsledky. „Chystám se závodit v Českých Budějovicích i v Praze. Ráda bych celý pohár vyhrála, protože nechci chybět v listopadu na slavnostním vyhlášení,“ dodala se smíchem.
Druhá v Příbrami finišovala Nikola Chovanečková, která zaostala o 64 vteřin. Třetí příčka patří Haně Kolářové.
V závodě mužů startoval běh z nejlepší pozice Matěj Hrdlička, domácí reprezentant Tomáš Zikmund na něho ale ztrácel pouhé tři vteřiny. Příbramský triatlonista se pak rychle dostal na první místo a až do cíle běžel zcela osamoceně. Cílem na hrázi rybníka proběhl v čase 19:11.
„Od trenéra jsem měl za úkol jít všechno na max. Ve vodě jsem to napálil a zkoušel jsem, co vydržím. No, nevydržel jsem. Kdyby byl výsledek o tři vteřiny lepší, byl bych s ním spokojený. Běh jsem chtěl jít pod 15 minut, což se povedlo, i když je tu trochu kratší trať. Věděl jsem, jak mám běžet, dobře se mi dýchalo a všechno bylo v pohodě, i když jsem šel včera tříhodinový trénink,“ řekl v cíli Zikmund.
Na rozdíl od Svobodové se už na žádný aquatlonový závod této sezony nechystá. Do celkového pořadí ale výrazně promluvil Radim Grebík, který po druhém místě ve Zlíně přidal v Příbrami další stříbro. Díky tomu má reálnou šanci na dalších závodech předstihnout Šimona Koblížka, který má po svých dvou závodech bilanci jedné zlaté a jedné stříbrné medaile. Bronz si z Příbrami odvezl Filip Václavík, který tak navázal na své třetí místo z Brna.
Český pohár v aquatlonu bude pokračovat už za týden. V neděli 21. dubna se bude závodit na Praze 11, kde budou mít papírovou výhodu dobří plavci. V hlavním závodě se totiž bude bojovat na distancích 400 metrů plavání, 3 km běhu.
Výsledky
Aquatlon Příbram, 14. dubna 2024
Muži: 1. Tomáš Zikmund 19:11, 2. Radim Grebík 19:36, 3. Filip Václavík 20:23
Ženy: 1. Tereza Svobodová 22:28, 2. Nikola Chovanečková 23:32, 3. Hana Kolářová 23:54
Kompletní výsledky najdete zde.
Aquatlon Příbram, 14. dubna 2024
Muži: 1. Tomáš Zikmund 19:11, 2. Radim Grebík 19:36, 3. Filip Václavík 20:23
Ženy: 1. Tereza Svobodová 22:28, 2. Nikola Chovanečková 23:32, 3. Hana Kolářová 23:54
Kompletní výsledky najdete zde.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Česká triatlonová asociace
autor: Michal Včeliš
Související
•Pochod po zapomenuté železnici končí u hráze Orlické přehrady
•Video: Motorkářskou sezonu zahájil tradiční přejezd nejkratší Route 66 na světě
•Rezerva Olomouce se výhrou v Příbrami posunula ve druhé lize na pátou příčku
Další články
Český telekomunikační úřad znovu umožnil slevy na internet či volání pro osoby s nízkým příjmem a osoby se zdravotním postižením
Málokdo ví, že existuje možnost slevy na internet a volání pro osoby s nízkými příjmy …
Záchytka v Příbrami ve svátečním režimu – kapacita omezená, cena vysoká
Počet klientů příbramské protialkoholní záchytné stanice v posledních letech stoupá, a …
Nepřehlédněte
Středočeský kraj spustí příští rok stavbu několika záchytných parkovišť
Středočeský kraj spustí příští rok stavbu několika záchytných parkovišť asi pro 1000 …
Cestou k prastarému hnízdu černých čápů v Brdech
Jak už z příběhu o bukové stráni vyplynulo, v koruně jednoho z rozdvojených …
Příroda
Vánoční jmelí: od keltských pověr až k polibkům pod větvičkou
Jmelí je rostlina, která od pradávna budila úžas. Zůstává zelené i v zimě, roste mezi …
Vánoce
Vánoční bowling plný radosti: rybářský kroužek z Rožmitálu uzavřel rok ve velkém stylu
Vánoční atmosféra a konec roku pohltil i rybářský kroužek Českého rybářského svazu, …
Na sváteční stůl patří i houbový kuba z vánoční houby
Vánoční svátky nejsou jen o cukroví a smaženém kaprovi. K místním tradicím patří také …
Vánoce
Nová kavárna v Drakovně doplní úpravy Jiráskových sadů
V budově Drakovny (dům čp. 117), v prostorách, které mají obyvatelé nejen Příbrami …
Nepřehlédněte
Na Štěpána rodina i tradice. Druhý svátek vánoční připomíná prvního mučedníka i koledy
Druhý svátek vánoční 26. prosince připomíná svatého Štěpána, prvního křesťanského …
Vánoce
Herectví je pro mě úlet a únik z reality, říká Taťjana Medvecká
Dvojnásobná držitelka Ceny Thálie, držitelka Českého lva, Ceny Františka Filipovského …
ROZHOVOR




