25. 4. svátek má Marek

Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová

5. března 2019   (16:02)
Dalších 21 fotografií v galeriiPříbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová

V sobotu 2. března se v tělocvičně na stanici HZS Příbram uskutečnil druhý ročník halové soutěže ve výstupu na cvičnou věž pomocí hákového žebříku.


Na úvodním nástupu přivítal závodníky i hosty náměstek ředitele HZS Středočeského kraje pro integrovaný záchranný systém a operační řízení plk. Ing. Miloš Hladík. Přítomné pozdravili také středočeský radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk, CSc., a místostarosta města Příbrami Ing. Martin Buršík, MBA.

Soutěže se účastnilo nejlepších čtyřicet závodníků a závodnic z celé České republiky. Ve startovním poli byli tentokrát i reprezentanti německého klubu Germanfiresport. V základním kole měl každý z účastníků tři kvalifikační pokusy. Do finálové části postoupilo nejlepších šestnáct mužů a osm žen. O konečné pořadí se v obou kategoriích bojovalo vyřazovacím způsobem formou „pavouka“, do kterého byli závodníci nasazeni podle časů z kvalifikace.

Na úvodním nástupu přivítal závodníky i hosty …
Nejlepším mužem a zároveň i majitelem putovního poháru se stal Vladislav Filip z HZS Kolín, který převzal putovní pohár od loňského vítěze Davida Dopiráka z HZS Domažlice. Mezi ženami na věži kralovala světová rekordmanka v běhu na 100 metrů s překážkami Šárka Jiroušová z SDH Poniklá, která tak bude po Kamile Bartoškové z Horní Cerekve na rok opatrovnicí putovního poháru.

Nejlepším mužem a zároveň i majitelem …
V obou kategoriích byly vyhodnoceny také absolutně nejlepší výkony závodního dne. Nejrychlejší mužský čas zaznamenal opět Vladislav Filip, kterému se časomíra v druhém kvalifikačním běhu zastavila na hodnotě 13,65 s. Za svým úvodním rekordem z roku 2018 tak kolínský borec zaostal o šest setin sekundy. Historické tabulky se však přepisovaly v kategorii žen, kde stanovila nový rekord časem 7,62 s Šárka Jiroušová, čímž zlepšila loňský zápis Bartoškové o 24 setin.

Soutěž připravil Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska a Hasičským sportovním klubem Příbram.

V obou kategoriích byly vyhodnoceny také …

Fotogalerie

Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová () Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (1) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (2) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (3) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (4) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (5) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (6) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (7) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (8) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (9) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (10) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (11) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (12) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (13) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (14) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (15) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (16) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (17) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (18) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (19) Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová (20)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info a foto: mjr. Bc. Pavel Maňas ÚO Příbram HZS Středočeského kraje

autor: mipDalší články

Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz