19. 2. svátek má Patrik




Příbramsko zasáhne od dnešního večera silný vítr

27. ledna 2022   (12:53)
Příbramsko zasáhne od dnešního večera silný vítr
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Podle meteorologů hrozí poškození stromů i menší škody na budovách.


Příbramsko zasáhne od dnešního večera silný vítr s rychlostí v nárazech až 70 kilometrů za hodinu. Zeslábne až v pátek večer. Ve vyšších polohách mohou vznikat sněhové jazyky. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Výstraha před větrem i sněhovými jazyky platí od dnešních 18:00 do pátečních 18:00. Foukat bude západní až severozápadní vítr o rychlosti v nárazech 55 až 70 kilometrů za hodinu. Podle meteorologů hrozí poškození stromů i menší škody na budovách. Kvůli pádům stromů a větví se mohou objevit komplikace v dopravě. Lidé by podle ČHMÚ měli zajistit okna a dveře, upevnit volně položené předměty venku a například zabezpečit skleníky. Měli by dávat také pozor při řízení.
Potíže v dopravě může hlavně ve vyšších polohách vítr způsobit také ve spojení se sněžením, které meteorologové předpovídají na dnešní odpoledne i pátek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Jakub Pečenka








Další články

Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) pokračuje v intenzivním … Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz V pondělí 23. února proběhne v Oblastní nemocnici Příbram stěhování neurologických … Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Rada města Příbram zrušila rozhodnutí o výběru dodavatele modernizace čistírny … AKTUÁLNĚ „Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě „Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě Rozhovor s jednou z nejobsazovanějších českých hereček vznikl v příbramském divadle … ROZHOVOR Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Středočeští hygienici v roce 2025 pokračovali v důsledném dozoru nad stravováním dětí. … NEPŘEHLÉDNĚTE Vyšlo nové Podbrdsko! Co v něm najdete, prozrazuje PhDr. Smolová Vyšlo nové Podbrdsko! Co v něm najdete, prozrazuje PhDr. Smolová Milovníci regionální historie se mohou radovat — právě vyšlo nové číslo sborníku … AKTUÁLNĚ Příčinu požáru v Příbrami prověří speciální útvar. Záchranáři ošetřili otce se synem Příčinu požáru v Příbrami prověří speciální útvar. Záchranáři ošetřili otce se synem Hasiči i záchranáři zasahovali ráno ve středu 18. února na Sevastopolském náměstí v … AKTUALIZOVÁNO Memoriál Ing. Zdeňka Vojíře pomáhá dětem. Házenkáři hráli opět pro dobrou věc Memoriál Ing. Zdeňka Vojíře pomáhá dětem. Házenkáři hráli opět pro dobrou věc Sportovní hala v Příbrami hostila v sobotu 14. února už 9. ročník Memoriálu Ing. … FOTOGALERIE Pozor na falešné e-maily o vrácení daně. Útočníci se vydávají za ČSSZ Pozor na falešné e-maily o vrácení daně. Útočníci se vydávají za ČSSZ E-mail o přeplatku na dani a příslib rychlé výplaty peněz může znít lákavě. Česká … NEPŘEHLÉDNĚTE
Zdravé obědy v ohrožení? Babiš mění tón, Šťastný chce vyhlášku smést ze stolu – Příbram má v jednání své zastoupení Zdravé obědy v ohrožení? Babiš mění tón, Šťastný chce vyhlášku smést ze stolu – Příbram má v jednání své zastoupení Zuřivý boj o novou stravovací vyhlášku nekončí. Po schůzce, kterou svolal premiér … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz