Příbramsko si vede výborně. Hygienici neevidují ani jednu nakaženou osobu koronavirem
14. července 2020 (06:31)
foto: pribram.cz
Nejvíc lidí se v rámci středních Čech nakazilo v Praze-východ, kde hygienici od začátku epidemie evidovali 262 nakažených. Nejlépe si vedl Rakovník, zde onemocnělo 22 lidí.
V neděli přibylo v Česku 59 nových případů nemoci covid-19, testů ale bylo nejméně za tři týdny. V pondělí do podvečera hygienici odhalili 30 nemocných. Od března, kdy se koronavirus začal v ČR šířit, potvrdili 13.204 případů nákazy. Vyléčilo se 8366 lidí, za pondělí se zatím jejich počet zvýšil o víc než stovku.
Aktuálně je nemocných 4485 lidí, v nemocnicích je 132 z nich, 15 ve vážném stavu. Podle odborníků se virus v Česku nekontrolovaně nešíří, ve většině okresů se nově nakažení neobjevují, lokální ohniska nemoci jsou na Karvinsku, Frýdecko-Místecku, Kutnohorsku a Jihlavsku.
Česko také zaregistrovalo nové případy koronaviru u lidí po návratu ze zahraničí, v centrální databázi infekčních nemocí je od 1. do 11. července evidováno devět takových případů ze šesti zemí. Tři nakažení lidé byli na Slovensku, dva ve Švédsku a po jednom v Chorvatsku, Británii, Maďarsku a Srbsku. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v neděli uvedl, že lidé by se měli preventivně chránit při dovolené v Chorvatsku, Bulharsku a Řecku.
Ve Středočeském kraji k dnešnímu dni hygienici evidují 151 nakažených z celkového počtu zaznamenaných případů nákazy. Těch bylo prozatím 1317. V rámci kraje 24 lidí v souvislosti s koronavirem podlehlo, na Příbramsku zemřeli dva muži v seniorském věku.
Nejvíc lidí se v rámci středních Čech nakazilo v Praze-východ, kde hygienici od začátku epidemie evidovali 262 nakažených. Nejlépe si vedl Rakovník, zde onemocnělo 22 lidí.
K dnešnímu dni je v kraji nejpříznivější situace na Příbramsku a Mladoboleslavsku, kde již není nikdo nakažený covidem-19. V těchto okresech byl téměř stejný počet nemocných, a to 53 Příbramsko a 56 Mladoboleslavsko.
Vláda kvůli příznivému vývoji nemoci v posledních týdnech zrušila většinu plošných opatření. Některá omezení, například nošení roušek či omezení hromadných akcí, platí dál v postižených okresech v Moravskoslezském kraji. V Praze si lidé musejí zakrývat nos a ústa v metru.
Vláda kvůli příznivému vývoji nemoci v posledních týdnech zrušila většinu plošných opatření. Některá omezení, například nošení roušek či omezení hromadných akcí, platí dál v postižených okresech v Moravskoslezském kraji. V Praze si lidé musejí zakrývat nos a ústa v metru.
foto: pribram.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka
Další články
Krajský úřad: Ve skladech jsou desítky tisíc tun soli i inertního posypu. Do terénu mohou vyjet více než dvě stovky sypačů
Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) je připravena na …
Hledá se vánoční strom pro Příbram!
Vánoční čas se nezadržitelně blíží a s ním i okamžik, na který se těší malí i velcí a …
Levitace funguje, vodotrysky částečně mlčí. Kašna na TGM čeká na jarní servis
Moderní kašna s levitující žulovou koulí na příbramském náměstí T. G. Masaryka byla …
Legenda o svatém Martinovi ožije na Dobříši! Přijďte na pohádku a dílnu pro děti
V neděli 2. listopadu ožije Kulturní dům Dobříš na Mírovém náměstí pohádkou, hudbou i …
Den otevřených dveří na oddělení jednodenní péče: přijďte se podívat, jak funguje moderní medicína
Oblastní nemocnice Příbram zve všechny zájemce na Den otevřených dveří oddělení …
Skanzen Vysoký Chlumec připomene, jak se dříve vzpomínalo na zesnulé
V neděli 2. listopadu ožije Skanzen Vysoký Chlumec zvláštní atmosférou svátku Památky …
Zimní pneumatiky: kdy jsou povinné a kde přezout v Příbrami
S listopadem přichází každoroční otázka: kdy je nutné vyměnit letní pneumatiky za …
Fixpointy na injekční odpad mají sloužit i veřejnosti. Příbram hledá vhodnější umístění
Jeden z boxů, kam lze odkládat také inzulinová aplikační pera, je umístěn v blízkosti …
Lišky, voňavé poklady českých lesů
Jestli bude tohle přívětivé počasí ještě chvíli pokračovat, nedivil bych se, když …
FOTO
Světla, pohádky a dobrodružství: Lampiónový průvod Dobříšku slaví 20 let
Rodinné centrum Dobříšek zve všechny generace na tradiční lampiónový průvod v …




