11. 3. svátek má Anděla




Příbramsko se prozatím drží! Koronavirem je nakažena stále jen jedna osoba

18. března 2020   (09:32)
Příbramsko se prozatím drží! Koronavirem je nakažena stále jen jedna osoba
foto: pribram.cz

Na výsledky čeká v regionu 48 lidí


Počet potvrzených případů nového typu koronaviru v Česku je momentálně 464, tři pacienti jsou ve velmi vážném až kritickém stavu. Země funguje v mimořádném režimu, lidé se učí žít s výrazným omezením volného pohybu i většiny běžných aktivit. Problémem zůstává nedostatek roušek a respirátorů, které by podle vládních politiků měly do Česka dorazit ze zahraničí tento týden. Za jejich nedostatek se premiér Andrej Babiš (ANO) omluvil. Ministerstvo zdravotnictví povolilo v Česku použití léku s účinnou látkou remdesivir na nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje.

Na Příbramsku čeká na výsledky testování 48 osob. „Aktuálně se prokázala nákaza koronavirem pouze u jedné osoby. Jedná se o ženu narozenou v roce 1990. Byla nakažena na území České republiky. K dnešní deváté hodině neevidujeme další rozšíření nemoci,“ uvedla ve středu po deváté hodině pro pribram.cz tisková mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamounová s tím, že hygienici nařídili karanténu stále jen pro pro jednu osobu. Další karantény nařizují obvodní lékaři, jejich počet není momentálně znám.
Hodně lidí se rozhodlo nečekat na oficiální dodávky ochranných prostředků a spontánně začali šít látkové roušky sami doma. Během včerejška se tvořily fronty před galanteriemi, které dostaly od vlády výjimku ze zákazu prodeje. Čím dál více lidí je vidět s rouškami či šálami přes obličej na jinak většinou prázdných ulicích, v obchodech či cestách v MHD, dnes poprvé je měli i ministři včetně premiéra na tiskové konferenci po zasedání vlády. Roušky se nezávisle na státu snaží nakoupit také kraje. Speciální linka 1212 s informacemi ke koronaviru je přetížená.
Za nedostatek roušek a respirátorů, se kterým se potýkají některé nemocnice, zdravotní sestry i domovy pro seniory, se na twitteru omluvil ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). "Všem se omlouváme, myslím si, že jsme udělali maximum," řekl po jednání vlády Babiš. Dodal, že vláda situaci zvládne a požádal o pochopení. Uvedl také, že neví, proč bylo ve státních hmotných rezervách před vypuknutím epidemie jen 10.000 roušek. Nikdo podle premiéra nemohl předpokládat, že jich budou potřeba miliony.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat … NEPŘEHLÉDNĚTE Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky … AKTUALIZOVÁNO Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina … Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. … SPORT Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Dosáhli jsme na metu, kterou jsme v historii pribram.cz ještě nikdy nepřekročili: více … NEPŘEHLÉDNĚTE Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici Motoristé v Česku v posledních dnech znovu připlácí za tankování. Ceny benzínu i nafty … AKTUÁLNĚ Fanoušci mohou rozhodnout. Sportovec Příbramska 2025 vstupuje do finále Fanoušci mohou rozhodnout. Sportovec Příbramska 2025 vstupuje do finále Anketa Sportovec Příbramska 2025 míří do svého finále a právě teď mají slovo také … ANKETA Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Začátek jara v naší krajině často neoznamují jen první květy nebo zpěv skřivanů. Možná … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Policisté upozorňují na případy podomních „řemeslníků“, kteří se pohybují po městech a …
Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Stačila chvilka nepozornosti při nakládání motocyklu a v Dobříši byl hned poplach. … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz