Příbramsko pozdě večer znovu zasáhl velmi silný vítr
AKTUALIZOVÁNO
19. února 2022 (09:00)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Hasiči na Příbramsku měli v noci na dnešek šedesát výjezdů k následkům silného větru. Odstraňovali spadlé stromy a zajišťovali uvolněné plechy.
Příbramsko zasáhl včera večer a v noci velmi silný vítr, který krátkodobě dosahoval rychlosti přes 90 kilometrů za hodinu. Meteorologové vydali v noci pro Příbramsko varování s vysokým stupněm nebezpečí. Do půlnoci už na několika místech znovu popadaly stromy na železniční tratě, což komplikovalo dopravu už ve čtvrtek. Během soboty bude v celé zemi platit výstraha na silný vítr s nízkým stupněm nebezpečí.
Podle mluvčí hasičů Dagmar Zemanové od noci do dnešních 8:30 vyjížděli hasiči k 60 událostem. „Opět se jednalo hlavně o popadané stromy přes komunikace. Momentálně zasahujeme na pěti místech,“ řekla pribram.cz Zemanová.
Vichřice zasáhla Česko už ve čtvrtek, kdy způsobila rozsáhlé výpadky v dodávkách elektrického proudu, problémy na železnici i na silnicích a značné materiální škody. Meteorologové uvedli, že větrná bude kvůli tlakové níži Eunice i sobota, vítr už by ale neměl být podle původních předpovědí tak silný.
Středočeský kraj
Hasiči vyjížděli od pátečního večera ke 180 případům, většinou šlo o spadlé stromy a další následky silného větru. V Čerčanech na Benešovsku narazil vlak do stromu, událost se obešla bez zranění, řekla Zemanová.
Hlášení o 180 událostech hasiči přijali od pátečních 21:30 do dnešních 7:30. "Jsou to zásahy stejného typu jako v posledních dnech, především jde o technické události, stromy padající na zaparkovaná vozidla a objekty," uvedla Zemanová.
Hasiči vyjížděli od pátečního večera ke 180 případům, většinou šlo o spadlé stromy a další následky silného větru. V Čerčanech na Benešovsku narazil vlak do stromu, událost se obešla bez zranění, řekla Zemanová.
Hlášení o 180 událostech hasiči přijali od pátečních 21:30 do dnešních 7:30. "Jsou to zásahy stejného typu jako v posledních dnech, především jde o technické události, stromy padající na zaparkovaná vozidla a objekty," uvedla Zemanová.
Ve 22:40 přijalo operační středisko informaci o nárazu vlaku do stromu v Čerčanech. "Tato událost se obešla naštěstí bez zranění," uvedla mluvčí. Hasiči evakuovali 18 lidí, cestující měli zajištěnou náhradní dopravu.
Kvůli spadlému stromu byl dnes ráno před 7:00 přerušen provoz vlaků také na trati mezi Nižborem na Berounsku a Zbečnem na Rakovnicku. Problémy na železnici byly hlášeny i v úseku Ješetice-Heřmaničky na Benešovsku na trati mezi Benešovem a Českými Budějovicemi.
Kvůli spadlému stromu byl dnes ráno před 7:00 přerušen provoz vlaků také na trati mezi Nižborem na Berounsku a Zbečnem na Rakovnicku. Problémy na železnici byly hlášeny i v úseku Ješetice-Heřmaničky na Benešovsku na trati mezi Benešovem a Českými Budějovicemi.
Podle hejtmanky Petry Peckové (STAN) se v souvislosti s počasím nestala žádná mimořádná událost se zraněním. "Na území kraje nemáme žádný stupeň povodňové aktivity a ČEZ Distribuce nemá v distribuční soustavě mimořádný stav," uvedla hejtmanka na facebooku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
2 tuny stříbra na Březových Horách
Na Březových Horách se chystá stříbrná jízda. Druhý ročník akce 2 tuny stříbra nabídne …
Kultura
Návštěva Hornického muzea Příbram i letos překročila 100 000 lidí
Hornické muzeum Příbram dosáhlo i v tomto roce významného návštěvnického milníku. V …
Novou D4 mezi Příbramí a Pískem využilo za první rok více než pět milionů řidičů
Novou dálnici D4 mezi Příbramí a Pískem využilo za první rok provozu více než pět …
Muže přimáčkl popelářský vůz na vrata, na místo letěl vrtulník
V úterý před 14. hodinou zasahovali záchranáři v obci Lhota u Příbramě. Popelářské …
Středočeský kraj má letos zatím 457 případů žloutenky A, za týden přibylo šest
Hygienici letos zatím ve Středočeském kraji evidují 457 případů žloutenky A, za týden …
Vánoce v příbramském divadle: příběh, do kterého vstoupili malí i velcí
Příbramské divadlo se několikrát do roka otevírá dětem – na Velikonoce, při akcích …
FOTOGALERIE
Chodci v ohrožení: Stačí chvilka nepozornosti a následky mohou být fatální
Policie se v těchto dnech zaměřuje na bezpečnost zranitelných účastníků silničního …
Sníh do Vánoc? Meteorologové krotí očekávání
Vyhlídky na Vánoce na sněhu jsou podle předpovědních modelů zatím velmi slabé, a to …
Zlaté oblouky zamířily do stříbrné Příbrami. McDonald’s doplňuje fastfoodovou mapu regionu
Příbram se dočkala otevření první restaurace McDonald’s v okrese. Nový podnik v …
Policie pátrá po muži z Berounska, u Orlické přehrady vlastní karavan
Policisté vyhlásili pátrání po 48letém Martinu Tůmovi z obce Měňany na Berounsku. Ten …




