23. 4. svátek má Vojtěch




Příbramské zastupitelstvo má dalšího nezařazeného člena

16. prosince 2014   (12:04)
Příbramské zastupitelstvo má dalšího nezařazeného člena
foto: pribram.cz

Vladimír Kyselák se na zastupitelstvu distancoval od příbramské KSČM.



Příbramské zastupitelstvo má dalšího nezařazeného člena. Po dvou zastupitelích za ANO opustil svůj klub také komunistický zastupitel Vladimír Kyselák. Zdůvodnil to neshodami v příbramské organizaci KSČM. Nezařazeným se stal už dříve také bývalý starosta Pavel Pikrt, který vystoupil po volbách z ČSSD, na jejíž kandidátce se do zastupitelstva dostal.

"Jsem povinen informovat pana starostu a zastupitele, že nepatřím do klubu komunistů města Příbrami," uvedl Kyselák na dnešním jednání zastupitelstva. "Takže prosím, abych byl hodnocen tak, že hlasuji jen podle svého svědomí, nikoli podle stranické příslušnosti," dodal. Klub KSČM v Příbrami tak má už jen dva členy.

Kyselák spolu s Pikrtem na ustavujícím jednání zastupitelstva pomohli koalici ANO a ČSSD při volbě první místostarostky Aleny Ženíškové (ANO). Naopak dva zastupitelé za ANO Jitka Stefanidesová a Vladimír Danda pro Ženíškovou nehlasovali.

Revoltující zastupitelé se nedostali do městské rady, přestože Stefanidesová byla dvojkou na kandidátce ANO a Danda získal druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů. Klub ANO po ustavujícím jednání zastupitelstva Stefanidesovou vyzval ke složení mandátu, což ona odmítla a stala se nezařazenou. Danda odešel z klubu o své vůli. Koalice tak má jen 12 z 25 hlasů. Vařeka se ale potíží neobává.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj dr








Další články

Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na … TIP NA VÝLET Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč … DOPRAVA V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i … AKTUALIZOVÁNO Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců! Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců! Velký sportovní večer se blíží a Příbram u toho nebude chybět. Hned několik jmen z … SPORT Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit Příbramsko čeká v sobotu 25. dubna nevšední podívaná. Silnice regionu zaplní desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30 HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30 Jiráskovy sady, které byly od 1. dubna uzavřené kvůli výměně vodovodu a kanalizace, se … AKTUÁLNĚ Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. … AKTUÁLNĚ Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání … ON-LINE PŘENOS Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz