21. 7. svátek má Vítězslav

Příbramské základní školy se zúčastní několika projektů

26. srpna 2014   (11:30)
Příbramské základní školy se zúčastní několika projektů

V rámci projektů se mezi příbramské školy rozdělí několik milionů korun.


Základní škola Jiráskovy Sady a ZŠ 28. října se budou moci zapojit do několika projektů v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Základní škola Jiráskovy sady požádala zřizovatele, tedy město Příbram, o souhlas s účastí v projektu "ICT do výuky krok za krokem", kde bude vystupovat jako partner společnosti AV Media, a. s., která dotaci získala. V rámci projektu získá škola více než půl milionu korun na inovaci a dovybavení školy IC technologiemi.

Školy vytvoří fiktivní firmy

Žádost o souhlas se zapojením do projektů "Digitální věk ve školách" a "Studentské minipodniky pod Brdy" podala také ZŠ 28. října. V prvním projektu vystupuje škola jako jeden z partnerů Institutu dalšího vzdělávání v Praze a bude mít možnost získat asi půl milionu korun na projekt, ve kterém hlavní díl finančních prostředků půjde na nákup nové výpočetní techniky. V rámci druhého projektu si zase škola vytvoří tři fiktivní firmy, konkrétně nahrávací studio, cukrárnu a obchod s keramikou, a bude se podílet na projektu Masarykovy ZŠ Obecnice. Dotace pro příbramskou školu bude ve výši 2,8 milionu korun, z toho asi jeden milion půjde na vybavení školy pomůckami a další milion na exkurze žáků do různých podniků a firem, zbylé prostředky pokryjí náklady na realizaci projektu.

"Rada města vyslovila se všemi žádostmi souhlas a školy se tak budou moci projektů zúčastnit. Důležité je zmínit, že škola ani město Příbram nebudou mít s realizací žádné náklady, protože projekty jsou plně financovány z operačního projektu bez spoluúčasti. Jednal jsem s oběma pány řediteli škol a musím vyjádřit své potěšení nad tím, že školy jsou aktivní a že vedení škol a vyučující hledají pro žáky další formy výchovy a výuky. To je myslím velmi důležité a chci za to všem zúčastněným poděkovat," zhodnotil aktivity radní Juraj Molnár (ČSSD).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pribram.cz

autor: redDalší články

Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Doprava je v místě omezena 21. července 2019   (18:55) Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Cílem pobytu je zvýšení úrovně pohybových aktivit seniorů. 21. července 2019   (17:12) Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Jak reagovat při setkání se zvěří na komunikaci? 21. července 2019   (14:32) Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Šijí spolu děti, jejich rodiče a babičky. Chceme, aby se lidé na chvíli zastavili a zamysleli se nad tím, co je v životě důležité. Že to není o honbě za penězi, ale o tom být spolu,“ říká Jakub Jánský, předseda správní rady nadačního fondu Děti bez mobilu 21. července 2019   (11:32) Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání SFC Opava - 1.FK Příbram 1:0 (0:0) V sobotu 20. července zavítala ve 2. kole FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech do Opavy. 21. července 2019   (09:19) Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Stavební práce by měly být hotovy během podzimu. 21. července 2019   (06:57) Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Posádka Letecké záchranné služby zasahovala u obce Planiny 20. července 2019   (18:57) Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Dítě se ztratilo z dohledu 20. července 2019   (18:15) Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny V nové půdní vestavbě vznikne moderní učebna chemie, fyziky, biologie a PC. Žáci budou mít k dispozici dokonce i 3D tiskárnu 20. července 2019   (14:52) Táborníci si pobyt užívají Táborníci si pobyt užívají V průběhu dvou dnů navštívil starosta města dva letní tábory. 20. července 2019   (12:02)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz