17. 10. svátek má Hedvika
Příbramské základní školy se zúčastní několika projektů

26. srpna 2014   (11:30)
Příbramské základní školy se zúčastní několika projektů
foto: pribram.cz

V rámci projektů se mezi příbramské školy rozdělí několik milionů korun.Základní škola Jiráskovy Sady a ZŠ 28. října se budou moci zapojit do několika projektů v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Základní škola Jiráskovy sady požádala zřizovatele, tedy město Příbram, o souhlas s účastí v projektu "ICT do výuky krok za krokem", kde bude vystupovat jako partner společnosti AV Media, a. s., která dotaci získala. V rámci projektu získá škola více než půl milionu korun na inovaci a dovybavení školy IC technologiemi.

Školy vytvoří fiktivní firmy

Žádost o souhlas se zapojením do projektů "Digitální věk ve školách" a "Studentské minipodniky pod Brdy" podala také ZŠ 28. října. V prvním projektu vystupuje škola jako jeden z partnerů Institutu dalšího vzdělávání v Praze a bude mít možnost získat asi půl milionu korun na projekt, ve kterém hlavní díl finančních prostředků půjde na nákup nové výpočetní techniky. V rámci druhého projektu si zase škola vytvoří tři fiktivní firmy, konkrétně nahrávací studio, cukrárnu a obchod s keramikou, a bude se podílet na projektu Masarykovy ZŠ Obecnice. Dotace pro příbramskou školu bude ve výši 2,8 milionu korun, z toho asi jeden milion půjde na vybavení školy pomůckami a další milion na exkurze žáků do různých podniků a firem, zbylé prostředky pokryjí náklady na realizaci projektu.

"Rada města vyslovila se všemi žádostmi souhlas a školy se tak budou moci projektů zúčastnit. Důležité je zmínit, že škola ani město Příbram nebudou mít s realizací žádné náklady, protože projekty jsou plně financovány z operačního projektu bez spoluúčasti. Jednal jsem s oběma pány řediteli škol a musím vyjádřit své potěšení nad tím, že školy jsou aktivní a že vedení škol a vyučující hledají pro žáky další formy výchovy a výuky. To je myslím velmi důležité a chci za to všem zúčastněným poděkovat," zhodnotil aktivity radní Juraj Molnár (ČSSD).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: red
autor: red

Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz