25. 5. svátek má Viola

Příbramské základní školy se zúčastní několika projektů

26. srpna 2014   (11:30)
Příbramské základní školy se zúčastní několika projektů

V rámci projektů se mezi příbramské školy rozdělí několik milionů korun.


Základní škola Jiráskovy Sady a ZŠ 28. října se budou moci zapojit do několika projektů v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Základní škola Jiráskovy sady požádala zřizovatele, tedy město Příbram, o souhlas s účastí v projektu "ICT do výuky krok za krokem", kde bude vystupovat jako partner společnosti AV Media, a. s., která dotaci získala. V rámci projektu získá škola více než půl milionu korun na inovaci a dovybavení školy IC technologiemi.

Školy vytvoří fiktivní firmy

Žádost o souhlas se zapojením do projektů "Digitální věk ve školách" a "Studentské minipodniky pod Brdy" podala také ZŠ 28. října. V prvním projektu vystupuje škola jako jeden z partnerů Institutu dalšího vzdělávání v Praze a bude mít možnost získat asi půl milionu korun na projekt, ve kterém hlavní díl finančních prostředků půjde na nákup nové výpočetní techniky. V rámci druhého projektu si zase škola vytvoří tři fiktivní firmy, konkrétně nahrávací studio, cukrárnu a obchod s keramikou, a bude se podílet na projektu Masarykovy ZŠ Obecnice. Dotace pro příbramskou školu bude ve výši 2,8 milionu korun, z toho asi jeden milion půjde na vybavení školy pomůckami a další milion na exkurze žáků do různých podniků a firem, zbylé prostředky pokryjí náklady na realizaci projektu.

"Rada města vyslovila se všemi žádostmi souhlas a školy se tak budou moci projektů zúčastnit. Důležité je zmínit, že škola ani město Příbram nebudou mít s realizací žádné náklady, protože projekty jsou plně financovány z operačního projektu bez spoluúčasti. Jednal jsem s oběma pány řediteli škol a musím vyjádřit své potěšení nad tím, že školy jsou aktivní a že vedení škol a vyučující hledají pro žáky další formy výchovy a výuky. To je myslím velmi důležité a chci za to všem zúčastněným poděkovat," zhodnotil aktivity radní Juraj Molnár (ČSSD).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pribram.cz

autor: redDalší články

Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz