Příbramské věznici se podařilo zastavit šíření covidu, další odsouzení mají negativní výsledek
9. září 2020 (17:35)
foto: pribram.cz
V příbramské věznici byl v minulém týdnu prokázán u 21 vězňů koronavirus, hygienici v zařízení zavedli protiepidemická opatření a provedli testování vězňů i personálu.
Hygienici otestovali sedm desítek vězňů a dohledávali kontakty nakažených, kteří byli také otestováni. Ve věznici se stále dezinfikují prostory, vězni s koronavirem byli izolováni od ostatních. "Další případná opatření budou zavedena podle výsledků testů," uvedla v minulém týdnu mluvčí středočeské hygieny Dana Šalamounová. Mluvčí Vězeňské služby ČR Petra Kučerová doplnila, že české věznice jsou na obdobné situace připraveny a mají nachystané izolace.
„K nákaze došlo pravděpodobně na jednom z venkovních pracovišť a ani přes velké množství zavedených protiepidemických opatření se bohužel nepodařilo průniku nákazy zamezit. Nemocní vězni byli přepraveni na infekční oddělení v naší nemocnici v Brně,“ řekla pribram.cz Kučerová.
"Tato věznice je fakticky izolována, pozastavili jsme eskorty do i z věznice. Stáhli jsme vězně z pracovišť. Situaci jsme přizpůsobili aktivity vězňů i výdej stravy," popsala Kučerová.
"Tato věznice je fakticky izolována, pozastavili jsme eskorty do i z věznice. Stáhli jsme vězně z pracovišť. Situaci jsme přizpůsobili aktivity vězňů i výdej stravy," popsala Kučerová.
Podle dnešních informací nedošlo k dalšímu rozšíření nákazy. „Veškeré osoby, které se podrobily testování, mají negativní výsledek na covid-19,“ řekla pribram.cz Šalamounová.
V příbramské věznici je přibližně devět set vězňů a zhruba 300 členů personálu, v dalších českých věznicích se nákaza covidem-19 neobjevila.
V příbramské věznici je přibližně devět set vězňů a zhruba 300 členů personálu, v dalších českých věznicích se nákaza covidem-19 neobjevila.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem …
AKTUÁLNĚ
Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut
Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran
Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V …
ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků
Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, …
AKTUÁLNĚ
Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost?
Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, …
AKTUÁLNĚ
Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí
Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60
Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry
Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru
V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem …
FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami?
Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla …
SPORT




