24. 6. svátek má Jan

Příbramské školy dostanou prostředky na školní asistenty, speciální pedagogy a psychology

16. prosince 2019   (06:56)
Příbramské školy dostanou prostředky na školní asistenty, speciální pedagogy a psychology

Do projektu, na který město získalo dotaci ve výši přes 30 milionů korun, je zapojeno 7 základních a 4 mateřské příbramské školy



V rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání získalo město Příbram dotaci na projekt „Inkluzivní vzdělávání v Příbrami – 2. etapa“, který navazuje na úspěšně realizovaný a pozitivně hodnocený projekt „Inkluzivní vzdělávání na základních školách v Příbrami“.

Hlavním cílem projektu je vytvořit v Příbrami systém na podporu sociálně znevýhodněných dětí, a to prostřednictvím personálního a finančního posílení kapacity škol a jeho důkladné koordinace ze strany zřizovatele. Vychází přitom z poznatku, že právě žáci ohrožení školním neúspěchem s největší pravděpodobností zůstanou na území města, protože jejich sociální mobilita je nízká. Je tedy potřeba zvýšit jejich předpoklady pro uplatnění na trhu práce.

Město Příbram získalo na tento projekt dotaci z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání ve výši 27.993.607,99 Kč z Evropského sociálního fondu a 3.293.365,64 Kč ze státního rozpočtu ČR.

Do projektu je zapojeno 7 základních a 4 mateřské příbramské školy.

„Školy tento projekt vítají, neboť za získané prostředky mohou zajistit například působení školního asistenta, školního speciálního pedagoga, školního psychologa, kariérového poradce, apod., kteří pomáhají nejen dětem znevýhodněným, ale všem žákům školy, kteří jejich pomoc potřebují,“ uvedla pro pribram.cz Eva Švehlová, tisková mluvčí Městského úřadu Příbram.
„Prostředky školy použijí především na personální podporu (školní asistenti, speciální pedagogové, psychologové…), podle toho, kde jsou jaké potřeby. Část prostředků může být použita na nákup vzdělávacích pomůcek,“ dodala tisková mluvčí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová, foto pixabay








Další články

Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Během týdne bude na celém území České republiky zesilovat příliv velmi teplého … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u … AKTUALIZOVÁNO Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to … LIFESTYLE Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli … SPORT Chceme se raději koupat, nebo mít co pít?  Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se … NEPŘEHLÉDNĚTE Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět … PŘÍRODA Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka … AKTUÁLNĚ Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, … AKTUALIZOVÁNO
Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz