28. 1. svátek má Otýlie




Příbramské nemocnici přibylo dárců krve, loni jich bylo rekordních 2588

4. června 2024   (06:28)
Příbramské nemocnici přibylo dárců krve, loni jich bylo rekordních 2588
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Příbramská nemocnice je zřejmě jednou z mála, která nemá problém s nedostatkem dárců.


Příbramské nemocnici přibylo dárců krve. Loni jich bylo rekordních 2588, meziročně téměř o 500 více a zhruba o 1000 víc než v roce 2020. Počet odběrů vzrostl na 6080 z předloňských 5599. Prvodárců bylo 315, o 33 více než předloni. Obecně přitom bývá dárců nedostatek. Jako poděkování nejen aktivním dárcům, ale i zdravotníkům a dalším složkám Integrovaného záchranného systému nemocnice pořádá 14. června druhý ročník hudebního festivalu Díky!FEST, řekl za pořadatele Martin Janota.

Publiku se představí kapela Slza, Štefan Margita, Pekař, Vojtaano, Jamaron a Jazz Faces, speciálním hostem bude bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová. Akce se koná v příbramském letním kině, loni byl podle Janoty areál zcela zaplněný.
Vstupenky mají jen aktivní dárci krve, zaměstnanci oblastní nemocnice a složky Integrovaného záchranného systému. Běžný prodej vstupenek nebyl možný. Bližší informace se zájemci dozvědí na webových stránkách festivalu nebo na facebooku příbramské nemocnice. Vstupenky pro letošní rok jsou již rozdány, nemocnice však potvrdila přípravu dalšího ročníku.
Příbramská nemocnice je podle Janoty zřejmě jednou z mála, která nemá dlouhodobý problém s nedostatkem dárců. Například Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi zveřejnila výzvu pro období 3. až 27. června, její transfuzní stanice se potýká s nedostatkem krve.

"Prosíme, objednávejte se k odběru plné krve on-line přes aplikaci nebo na telefonních číslech 326 743 404 nebo 731 542 896 v čase pondělí–pátek mezi 10:00 a 14:00. Kapacity k odběru jsou rozšířeny podle nároků na jednotlivé krevní skupiny," uvedla boleslavská nemocnice na webu

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Silná námraza v Brdech láme větve. Vojenské lesy varují před vstupem do hřebenových partií Silná námraza v Brdech láme větve. Vojenské lesy varují před vstupem do hřebenových partií V nejvyšších partiích Brd panují v posledních dnech nebezpečné podmínky. V polohách … V Příbrami byly nalezeny použité injekční stříkačky. Strážníci je zajistili k odborné likvidaci V Příbrami byly nalezeny použité injekční stříkačky. Strážníci je zajistili k odborné likvidaci Strážníci Městské policie Příbram během své pravidelné hlídkové činnosti opět … Chřipková epidemie pokračuje. Ještě pár týdnů bude nemocných přibývat Chřipková epidemie pokračuje. Ještě pár týdnů bude nemocných přibývat Ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu vzrostl počet lidí s respiračními onemocněními … Pokračováním kamenných zastavení křížové cesty bude sochařské dílo Smíření a odpuštění Pokračováním kamenných zastavení křížové cesty bude sochařské dílo Smíření a odpuštění Na prosincovém zasedání Zastupitelstva města Dobříše bylo téměř jednomyslně schváleno … Falešní policisté opět útočí. Dvě ženy přišly o více než milion korun Falešní policisté opět útočí. Dvě ženy přišly o více než milion korun Středočeští kriminalisté aktuálně vyšetřují hned dva případy podvodů, při nichž se … Středočeský kraj investuje 10,7 milionu do rozvoje turismu Středočeský kraj investuje 10,7 milionu do rozvoje turismu Krajští zastupitelé schválili poskytnutí dotací na podporu rozvoje destinačních … Rekordně klidné svátky v útulku v Lazci: žádní vystrašení psi ani nechtěné živé dárky Rekordně klidné svátky v útulku v Lazci: žádní vystrašení psi ani nechtěné živé dárky Útulek v Lazci hlásí nejlepší svátky za roky: žádní vystrašení psi na Silvestra a … Zvířata Hasiči zasahovali u požáru v Novém Dvoře u Rožmitálu pod Třemšínem Hasiči zasahovali u požáru v Novém Dvoře u Rožmitálu pod Třemšínem V úterý 27. ledna dopoledne vyjížděli hasiči k požáru budovy v Novém Dvoře u Rožmitálu … FOTO V domovech ve Středočeském kraji je téměř 2000 lůžek pro lidi s demencemi V domovech ve Středočeském kraji je téměř 2000 lůžek pro lidi s demencemi V domovech ve Středočeském kraji je téměř 2000 míst pro lidi s demencemi. V krajských …
Stavební uzávěra smetena ze stolu. Co teď čeká Fantovu louku Stavební uzávěra smetena ze stolu. Co teď čeká Fantovu louku Rada města Příbrami neschválila vyhlášení stavební uzávěry na Fantově louce. Pro návrh … Politika
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz