23. 5. svátek má Vladimír

Příbramské náměstí už zdobí vánoční strom

12. listopadu 2024   (09:30)
Dalších 10 fotografií v galeriiPříbramské náměstí už zdobí vánoční strom
foto: Technické služby města Příbram / se souhlasem

Patnáctimetrová jedle bude v následujících dnech ozdobena, aby v čase adventním přinesla do Příbrami vánoční atmosféru.


Do prvního adventního víkendu zbývají necelé tři týdny. Neodmyslitelnou součástí vánoční atmosféry ve městech bývá rozsvícený vánoční strom. Ne všechna města však mají to štěstí, že se jim v centru tyčí takový, který mohou vánočními světly ozdobit.

Včera ráno se v Horní Líšnici sešli pracovníci Technických služeb města Příbrami, aby strom pokáceli a dopravili na náměstí T. G. Masaryka. V centru Příbrami jeho příjezd již očekávala městská policie, která mu uvolnila cestu přímo k připravenému kotvení. Po úpravě kmenu tak, aby přesně sedl do dva metry hluboké skruže, se během krátké chvíle podařilo vánoční strom vztyčit a definitivně umístit.
Jde o zhruba patnáctimetrovou jedli, která je dovezena ze soukromé zahrady v Horní Líšnici. Strom byl určen ke kácení, nyní tedy ještě bude pár týdnů dělat radost. Drobné růstové nedostatky budou "schovány" zdobením.

Strom bude rozsvícen při zahájení adventu v neděli 1. prosince.
Jde o zhruba patnáctimetrovou jedli, která je …
foto: Technické služby města Příbram / se souhlasem

Fotogalerie

Příbramské náměstí už zdobí vánoční strom (1) Příbramské náměstí už zdobí vánoční strom (2) Příbramské náměstí už zdobí vánoční strom (3) Příbramské náměstí už zdobí vánoční strom (4) Příbramské náměstí už zdobí vánoční strom (5) Příbramské náměstí už zdobí vánoční strom (6) Příbramské náměstí už zdobí vánoční strom (7) Příbramské náměstí už zdobí vánoční strom (8) Příbramské náměstí už zdobí vánoční strom (9) Příbramské náměstí už zdobí vánoční strom (10)

foto: Technické služby města Příbram / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Další články

Než se zeptáte doktora, ptáte se AI? Experti vydali příručku, jak nenaletět umělé inteligenci při řešení zdraví Než se zeptáte doktora, ptáte se AI? Experti vydali příručku, jak nenaletět umělé inteligenci při řešení zdraví Bolest hlavy, vyrážka nebo výsledky krevních testů? Stále více lidí dnes místo … ZDRAVOTNICTVÍ Kolvínská džungle: kraj hlohů, trnek, planých hrušek a pěnic Kolvínská džungle: kraj hlohů, trnek, planých hrušek a pěnic Jsou místa v Brdech, která člověka okouzlí třeba tajemnou krásou bučin nebo … POZNÁVÁME BRDY U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok Mezi Příbramí a Březnicí dnes večer hořel vlak Regionova. Hasiči z vozu evakuovali … AKTUALIZOVÁNO Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram byla pro mnoho lidí dlouhá léta samozřejmým místem k životu. Dnes se ale čím … NÁZOR LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group představuje dlouhodobou vizi rozvoje Příbrami. Pod vedením zakladatele a CEO … ROZHOVOR „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář Divadlo A. Dvořáka v Příbrami patří k institucím, které mají v regionu výjimečné … ROZHOVOR Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tento víkend se budou na Příbramsku konat tři velké a dlouho očekávané akce - Divadlo … NEPŘEHLÉDNĚTE Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Stavbaři v polovině června zbourají most přes dálnici D4 poblíž Jíloviště u Prahy a … Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Hračka pro děti za pár tisíc, nebo sofistikovaný nástroj pro zloděje a lidi bez špetky … NEJČTENĚJŠÍ
Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz