12. 3. svátek má Řehoř




Příbramské náměstí už zdobí vánoční strom, vyrostl v Pičíně

VIDEO
21. listopadu 2022   (10:08)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka

Patnáctimetrová jedle bude v následujících dnech ozdobena, aby v čase adventním přinesla do Příbrami vánoční atmosféru.


Do prvního adventního víkendu zbývá již necelý týden. Neodmyslitelnou součástí vánoční atmosféry ve městech je rozsvícený vánoční strom. Ne všechna města však mají to štěstí, že se jim v centru tyčí takový, který mohou vánočními světly ozdobit. Většinou je nutné strom odněkud dopravit, a tak centrum staré Příbrami letos ozdobí přibližně patnáctimetrová jedle z nedalekého Pičína. V letošním roce se podle zjištění pribram.cz dočká nové výzdoby.

Dnes ráno se ve Pičíně sešli pracovníci Technických služeb města Příbrami, aby strom pokáceli a dopravili na náměstí T. G. Masaryka. V centru Příbrami jeho příjezd již očekávala městská policie, která mu uvolnila cestu přímo k připravenému kotvení. Po úpravě kmenu tak, aby přesně sedl do dva metry hluboké skruže, se během krátké chvíle podařilo vánoční strom vztyčit a definitivně umístit.
Jedle dorostla do obří velikosti a majitelům bylo líto ji pouze pokácet, aniž by ještě neudělala v době vánoční lidem radost. „V případě silného větru máme obavy, že by mohla poškodit náš dům či sousední zahradu,“ uvedl majitel Zdeněk Kašpárek, který oslovil město Příbram, zda by o ni nemělo zájem a z několika nabídek byla vyhodnocena jako nejhezčí. „Jsem domluvený se starostkou, že jako náhradu za pokácený strom na jaře v obci vysadím lípu. Na rozsvícení stromu do Příbrami jezdíme pravidelně, letos nevynecháme,“ řekl pribram.cz.
Jedle dorostla do obří velikosti a majitelům …
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného … Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v … FOTO V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru V Kulturním domě Březnice poprvé vystoupí známý zpěvák Ota Balage + band. A nejen on – … Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR … BLESKOVÁ ZPRÁVA Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě … NEPŘEHLÉDNĚTE Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o … AKTUÁLNĚ Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při … NEPŘEHLÉDNĚTE Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat … NEPŘEHLÉDNĚTE Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky … AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz