12. 12. svátek má Simona

Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom

2. prosince 2019   (09:23)
Dalších 14 fotografií v galeriiPříbramské náměstí rozzářil vánoční strom

Lidé přišli na tradiční zahájení adventu v hojném počtu


Vánoční strom a výzdoba města Příbrami již svítí. Slavnostní začátek adventu proběhl tradičně na náměstí T. G. Masaryka. Lidé si užili bohatý doprovodný program, který byl na závěr programu odměněn hlasitým potleskem.

Program začal v 15 hodin, kde se na podiu postupně vystřídalo několik hudebních vystoupení, včetně pěveckého sboru Světlušky, přední české mezzosopranistky Andrey Tögel Kalivodové nebo vánočních „rockoled“ v podání školní kapely Schunky.
Návštěvníci akce si užili vánoční vystoupení Na Stojáka s Vojtou Záveským, Arnoštem Frauenbergem a anděly, kteří na chůdách potěšili především děti.

Nejočekávanějším bodem bylo rozsvícení vánočního stromu, kterému předcházelo adventní zamyšlení pana faráře a požehnání adventního věnce.
Jako první se ujal slova příbramský starosta Jan Konvalinka, pro kterého byl tento den významným nejen jako začátek adventního času, ale také dnem, kdy slavil své 36. narozeniny.

„Advent je časem setkávání, je to čas, kdy bychom měli mít k sobě blíž. Moderní pojetí adventu je bohužel o shonu, konzumu a utrácení. Ze všech stran na nás útočí reklamy a sdělují nám, co si máme koupit, aby ty naše Vánoce byly úplně nej. A že prý kdybychom na to neměli, máme si vzít půjčku. Vánoce nejsou o penězích, o darech. Vánoce jsou o vztazích a o lidech,“ promluvil starosta k zaplněnému náměstí.
Na závěr proslovu popřál lidem klidné prožití adventu, který bychom měli strávit se svou rodinou a blízkými známými.

Farář Jan Primus připomněl, že jsou Vánoce křesťanskými svátky a neměly by být nahrazovány komercí, konzumem a kýčem. „Dejme Vánocům přívlastek křesťanské a neberme jim ho, Vánoce křesťanské jsou. Na závěr Primus popřál požehnané prožití adventu a vánočních svátků.

Na konci programu byl připraven příchod příbramských andělů, který byl návštěvníky odměněn hlasitým potleskem.

Během slavnostního programu jsme přinesli živá vysílání, která můžete shlédnout na našem facebookovém profilu.

Vánoční strom a výzdoba města Příbrami již …

Fotogalerie

Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom () Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (1) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (2) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (3) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (4) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (5) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (6) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (7) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (8) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (9) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (10) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (11) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (12) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (13)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: top, japDalší články

Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Vjezdy do Pražské ulice budou nově o víkendu uzamykány tak, jako je tomu ve všedních dnech, tj. v deset hodin dopoledne 12. prosince 2019   (08:43) Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Součástí prohlídky jsou unikátní podlahové barokní hodiny, které byly nedávno zrestaurovány 12. prosince 2019   (06:07) Vánoční jarmark zaplnil školu Vánoční jarmark zaplnil školu V úterý se v budově základní školy ve Školní ulici uskutečnil vánoční jarmark za veliké účasti rodičů. 11. prosince 2019   (19:01) Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Slavnostní dakarské pódium čeká na závodníky 4. ledna a o den později závod odstartuje 11. prosince 2019   (17:02) Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Příbramští policisté zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob. 11. prosince 2019   (14:28) Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Nakreslete vánoční obrázek pro Ježíška a zapojte se do jedinečné mezinárodní soutěže 11. prosince 2019   (12:17) Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Ve voze cestovaly dvě osoby 11. prosince 2019   (09:57) Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Dne 9. prosince 2019 byla poklepem základního kamene zahájena významná a dlouho očekávaná stavba cyklostezky Sedlčany – Prčice, též zvané Krčínova cyklostezka. Rozsáhlá stavba, která spojí město Sedlčany a Sedlec – Prčice, bude zprovozněna koncem listopadu roku 2020. 11. prosince 2019   (08:41) Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím „Až budete mít za sebou sto dní, tak se do vás pustíme,“ vyslechl starosta města od příbramského zastupitele krátce po svém zvolení. 11. prosince 2019   (06:06) Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Město chce podporovat sociálně vyloučené obyvatele při získávání a udržení si bydlení. Na projekt získalo dotaci převyšující čtyři miliony korun 10. prosince 2019   (18:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz