7. 12. svátek má Ambrož

Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom

2. prosince 2019   (09:23)
Dalších 14 fotografií v galeriiPříbramské náměstí rozzářil vánoční strom

Lidé přišli na tradiční zahájení adventu v hojném počtu


Vánoční strom a výzdoba města Příbrami již svítí. Slavnostní začátek adventu proběhl tradičně na náměstí T. G. Masaryka. Lidé si užili bohatý doprovodný program, který byl na závěr programu odměněn hlasitým potleskem.

Program začal v 15 hodin, kde se na podiu postupně vystřídalo několik hudebních vystoupení, včetně pěveckého sboru Světlušky, přední české mezzosopranistky Andrey Tögel Kalivodové nebo vánočních „rockoled“ v podání školní kapely Schunky.
Návštěvníci akce si užili vánoční vystoupení Na Stojáka s Vojtou Záveským, Arnoštem Frauenbergem a anděly, kteří na chůdách potěšili především děti.

Nejočekávanějším bodem bylo rozsvícení vánočního stromu, kterému předcházelo adventní zamyšlení pana faráře a požehnání adventního věnce.
Jako první se ujal slova příbramský starosta Jan Konvalinka, pro kterého byl tento den významným nejen jako začátek adventního času, ale také dnem, kdy slavil své 36. narozeniny.

„Advent je časem setkávání, je to čas, kdy bychom měli mít k sobě blíž. Moderní pojetí adventu je bohužel o shonu, konzumu a utrácení. Ze všech stran na nás útočí reklamy a sdělují nám, co si máme koupit, aby ty naše Vánoce byly úplně nej. A že prý kdybychom na to neměli, máme si vzít půjčku. Vánoce nejsou o penězích, o darech. Vánoce jsou o vztazích a o lidech,“ promluvil starosta k zaplněnému náměstí.
Na závěr proslovu popřál lidem klidné prožití adventu, který bychom měli strávit se svou rodinou a blízkými známými.

Farář Jan Primus připomněl, že jsou Vánoce křesťanskými svátky a neměly by být nahrazovány komercí, konzumem a kýčem. „Dejme Vánocům přívlastek křesťanské a neberme jim ho, Vánoce křesťanské jsou. Na závěr Primus popřál požehnané prožití adventu a vánočních svátků.

Na konci programu byl připraven příchod příbramských andělů, který byl návštěvníky odměněn hlasitým potleskem.

Během slavnostního programu jsme přinesli živá vysílání, která můžete shlédnout na našem facebookovém profilu.
Vánoční strom a výzdoba města Příbrami již …

Fotogalerie

Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom () Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (1) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (2) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (3) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (4) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (5) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (6) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (7) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (8) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (9) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (10) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (11) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (12) Příbramské náměstí rozzářil vánoční strom (13)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz
autor: top, jap

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz