6. 12. svátek má Mikuláš

Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom

20. listopadu 2019   (10:29)
Dalších 16 fotografií v galeriiPříbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom

Patnáctimetrový smrk byl dnes do centra Příbrami dopraven z nedalekých Obor, byli jsme u tohoDo prvního adventního víkendu zbývá už jen málo přes týden. Neodmyslitelnou součástí vánoční atmosféry ve městech je rozsvícený vánoční strom. Ne všechna města však mají to štěstí, že se jim v centru tyčí takový, který mohou vánočními světly ozdobit. Většinou je nutné strom odněkud dopravit. Centrum staré Příbrami letos ozdobí patnáctimetrový strom z nedalekých Obor.

Dnes ráno se v Oborách sešli pracovníci Technických služeb města Příbrami, aby smrk pokáceli a dopravili na náměstí T. G. Masaryka. V centru Příbrami jeho příjezd již očekávala městská policie, která mu uvolnila cestu přímo k připravenému kotvení. Po úpravě kmenu tak, aby přesně sedl do dva metry hluboké skruže, se během krátké chvíle podařilo vánoční strom vztyčit a definitivně umístit.

Majestátný smrk městu věnovali manželé Královi. Obávali se, že by v případě silného větru mohl spadnout na sousední dům a bylo jim líto ho rozřezat na palivové dřevo. „Takto udělá alespoň na chvíli radost dětem,“ uvedla paní Králová. Více v článku Letošní vánoční strom vyrostl v Oborách, měří patnáct metrů.
Do prvního adventního víkendu zbývá už jen …

Fotogalerie

Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom () Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (1) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (2) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (3) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (4) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (5) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (6) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (7) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (8) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (9) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (10) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (11) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (12) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (13) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (14) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (15)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: mir foto jap

Další články

O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok. Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při … Švenda: Podpora bytové výstavby není o tom, že někam prostě nechám plácnout dům Švenda: Podpora bytové výstavby není o tom, že někam prostě nechám plácnout dům V Seifertově ulici naproti poliklinice Ravak by mohly vyrůst nové bytové domy. O … Opilá řidička nabourala do stromu, její spolujezdkyně nepřežila Opilá řidička nabourala do stromu, její spolujezdkyně nepřežila Policisté prošetřují okolnosti tragické nehody, která se stala v neděli v noci na … Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit Meteorologové upozorňují na to, že v noci a ráno se může ojediněle tvořit náledí nebo … Řezníci odtajnili recept na nejlepší zabijačkový guláš Řezníci odtajnili recept na nejlepší zabijačkový guláš Blíží se doba tradičních domácích zabijaček. Bez čeho by se ale ta pravá jistě … Komerční sdělení V příbramské firmě se chystají testovat i očkované zaměstnance V příbramské firmě se chystají testovat i očkované zaměstnance Od 22. listopadu platí pro zaměstnavatele povinnost testovat pracovníky bez očkovaní. Krejčí: Zasněžování na Monínci bude pokračovat a před Vánoci bude sjezdovka v provozu po celé délce Krejčí: Zasněžování na Monínci bude pokračovat a před Vánoci bude sjezdovka v provozu po celé délce Lyžování na Monínci o víkendu přilákalo stovky lidí.
Je bronzová neděle, čas zapálit dvě svíce na adventním věnci Je bronzová neděle, čas zapálit dvě svíce na adventním věnci Druhá adventní neděle neboli bronzová reprezentuje lásku a Ježíškovy jesličky, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz