25. 1. svátek má Miloš

Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom

20. listopadu 2019   (10:29)
Dalších 16 fotografií v galeriiPříbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom

Patnáctimetrový smrk byl dnes do centra Příbrami dopraven z nedalekých Obor, byli jsme u toho


Do prvního adventního víkendu zbývá už jen málo přes týden. Neodmyslitelnou součástí vánoční atmosféry ve městech je rozsvícený vánoční strom. Ne všechna města však mají to štěstí, že se jim v centru tyčí takový, který mohou vánočními světly ozdobit. Většinou je nutné strom odněkud dopravit. Centrum staré Příbrami letos ozdobí patnáctimetrový strom z nedalekých Obor.

Dnes ráno se v Oborách sešli pracovníci Technických služeb města Příbrami, aby smrk pokáceli a dopravili na náměstí T. G. Masaryka. V centru Příbrami jeho příjezd již očekávala městská policie, která mu uvolnila cestu přímo k připravenému kotvení. Po úpravě kmenu tak, aby přesně sedl do dva metry hluboké skruže, se během krátké chvíle podařilo vánoční strom vztyčit a definitivně umístit.

Majestátný smrk městu věnovali manželé Královi. Obávali se, že by v případě silného větru mohl spadnout na sousední dům a bylo jim líto ho rozřezat na palivové dřevo. „Takto udělá alespoň na chvíli radost dětem,“ uvedla paní Králová. Více v článku Letošní vánoční strom vyrostl v Oborách, měří patnáct metrů.

Do prvního adventního víkendu zbývá už jen …

Fotogalerie

Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom () Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (1) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (2) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (3) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (4) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (5) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (6) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (7) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (8) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (9) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (10) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (11) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (12) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (13) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (14) Příbramské náměstí ode dneška zdobí vánoční strom (15)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto japDalší články

Chcete rušit noční klid venkovní zábavou nebo koncertem? Nastal čas podat žádost Chcete rušit noční klid venkovní zábavou nebo koncertem? Nastal čas podat žádost Zastupitelstvo města Příbrami každý rok přijímá Obecně závaznou vyhlášku o nočním klidu. Nyní nastala doba, kdy je možné podávat náměty na udělení výjimky z této vyhlášky. 25. ledna 2020   (09:27) Na Nováku se pracuje i v zimě, buduje se zde litorální pásmo Na Nováku se pracuje i v zimě, buduje se zde litorální pásmo Město již delší dobu hledá způsob, jak zlepšit kvalitu vody v Novém rybníku. 25. ledna 2020   (07:01) Orlík prokoukne. Na únor jsou v plánu dvě velké úklidové akce Orlík prokoukne. Na únor jsou v plánu dvě velké úklidové akce „V plánu jsou dvě úklidové akce, a to ve středu 5. února a v sobotu 15. února," uvedl Hugo Roldán, tiskový mluvčí Povodí Vltavy 24. ledna 2020   (18:35) Chřipka útočí, Příbram je na prahu vyhlášení epidemie Chřipka útočí, Příbram je na prahu vyhlášení epidemie V rámci Středočeského kraje je nejvyšší nemocnost na Příbramsku 24. ledna 2020   (15:31) Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Policisté zveřejnili podrobnou statistiku trestných činů spáchaných na Příbramsku. 24. ledna 2020   (13:53) Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Termíny, kdy se v datu objevují stejná čísla, stále lákají snoubence. Letos tomu nebude jinak. 24. ledna 2020   (11:25) Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Park se rozkládá na necelém hektaru plochy a tvoří ho čtyři desítky nově vysazených stromů, trávníky, trvalkové záhony, zpevněné mlatové cesty a dětské hřiště. 24. ledna 2020   (08:51) I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně Podle odborníků se jedná o stavbu ojedinělou. V rámci celé České republiky se takovýchto staveb příliš mnoho nedochovalo 24. ledna 2020   (05:55) Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Milovníci zimního počasí marně čekají na příchod sněhových vloček. Podle aktualizované předpovědi se mají teploty blížit spíše těm obvyklým jarním. 23. ledna 2020   (17:30) Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí První veřejné čtení z knihy Díra v hlavě mi ukázala cestu se uskuteční dnes v příbramské knihovně 23. ledna 2020   (15:10)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz