14. 7. svátek má Karolína




Příbramské muzeum zve na prosincový program

20. listopadu 2014   (09:26)
Příbramské muzeum zve na prosincový program
foto: pribram.cz

Velmi oblíbená je především výstava příbramských betlémů.



Adventní období je na počet kulturních akcí jedno z nejbohatších v celém roce. Speciální vánoční výstavy a akce si připravilo i Hornické muzeum v Příbrami. Navštívit tak můžete Vánoce v hornickém domku, výstavu betlémů, nebo expozici historických loutek.

Vánoce v hornickém domku a štědrovečerní šichta v Prokopské štole
13. a 14. 12. 2014
Březové Hory – hornický domek a důl Anna
Ve svátečně vyzdobeném obydlí hornické rodiny z konce 19. století návštěvníky čeká předvádění vánočních zvyků a obyčejů a ukázky tradičních výrob z Příbramska. Děti i dospělí si mohou zkusit omalovat betlémové figurky z „chlebového“ těsta, vyrobit ozdobu ze dřeva, korálků či textilu, upéct perníček nebo odlít olovo. Atmosféru zpříjemní kromě vůně čerstvého perníku i vyhrávání na dudy, kytaru, flétnu či housle. V areálu dolu Anna se důlním vláčkem vypravíme na vánoční šichtu a dozvíme se, proč horníci museli do díla i o Štědrém večeru.

Příbramské betlémy – kde bydlel Ježíšek
5. 12. 2014 – 11. 1. 2015
Galerie Františka Drtikola, Zámeček – Ernestinum Příbram
Vernisáž 4. 12. 2014 od 16 hodin
Tradiční vánoční výstava představuje bohatou škálu historických i současných betlémů z hornického Příbramska. Letos jsme vybírali ty, které jsou doplněny zajímavými stavbami, abychom ukázali, jak rozmanitá a nápaditá může být betlémová architektura, mezi kterou nechybí ani stavby zdejších šachetních objektů.

Ke všem čertům!
1. 11. 2014 – 31. 10. 2015
Březové Hory – hornický domek
Historické loutky, divadelní kulisy a rekvizity s pekelnou tematikou ze sbírky Hornického muzea Příbram a soukromých sbírek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Hornické muzeum Příbram
autor: MJ, red








Další články

Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 … AKTUÁLNĚ Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět … AKTUÁLNĚ Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým … Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou … AKTUALIZOVÁNO Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí Orlická přehrada se dostala výrazně pod dlouhodobý normál. Hladina je aktuálně osm … FOTOGALERIE Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. … PŘÍRODA Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního … SPORT Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září … Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a … NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz