Příbramské kino uvede pohádku Princ Mamánek
25. října 2022 (08:15)
foto: Česká televize/PR
Herec Jan Budař jako Princ Mamánek ve své filmové pohádce musí dospět v krále.
Pohádku Princ Mamánek, srdcový projekt herce Jana Budaře, který napsal knižní předlohu, scénář, film režíruje a hraje i titulní roli, uvede příbramské kino 30. října. Ve snímku se pod jeho režijním vedením před kameru vrátila Jana Nagyová, někdejší představitelka princezny Arabely, která se zhostila role královny Ludmily. V dalších rolích hrají například Ondřej Vetchý, Veronika Khek Kubařová, Boleslav Polívka či Martin Huba. V příběhu se Budař jako rozmazlený princ Ludvík musí vydat do světa, aby dospěl ve krále.
Obsazení královny přitom nebylo jednoduché, protože Budař nemohl dlouho na Nagyovou vypátrat kontakt. Nakonec napsal její dceři prostřednictvím Instagramu. "Je to velmi neobvyklé, ale Jan Budař oslovil prostřednictvím Instagramu moji nejmladší dceru s prosbou o propojení. Dlouho jsme se pak znali jen přes obrazovky díky hovorům přes internet a osobně jsme se setkali až v létě, vlastně docela těsně před natáčením," vzpomínala Nagyová.
foto, video: Princ Mamánek (2022) oficiální HD trailer/Totalfilm/PR
V příběhu se Budař jako rozmazlený princ Ludvík musí vydat do světa, aby na své dobrodružné cestě zjistil, jak vypadá opravdový svět mimo zdi jeho přepychového zámku. Princova průvodce, rytíře Hudrovala z Dětenic, hraje Ondřej Vetchý, Bětu z hospody Veronika Khek Kubařová. V dalších rolích vystupuje Martin Huba jako král nespokojený s rozmazleností svého dospělého syna a Boleslav Polívka jako hrobník Hrouda, který příběh filmu vypráví a současně do jeho děje zasahuje. Na žádnou z postav se nedělal konkurz, všechny obsadil Budař podle svého přání.
"Já sám jako herec konkurzy nemám moc rád a role do filmu jsem hercům nabízel přímo na tělo. Měl jsem štěstí, že všichni mí vysnění herci svou roli v Mamánkovi přijali," sdělil Budař.
Pohádku nasnímal kameraman Jan Malíř a tvůrci během natáčení vystřídali prostředí Pohanska na jižní Moravě, Lednicko-Valtický areál, Žehrovskou oboru v Českém ráji, skály a lesy Kokořínska nebo zámek Dětenice. "Často se mi stalo, že jsem přijel na obhlídku a místní mi ukázali místa, která jsem vůbec neznal a která byla prostě skvělá. I díky nim dostává dobrodružné putování prince tu správnou pohádkovou atmosféru," podotkl Budař.
Princ Mamánek je Budařovým debutem coby režiséra a producenta celovečerního filmu. Režijní zkušenosti má s tvorbou krátkých filmů a videoklipů své hudební skupiny Eliščin Band. Točil také pro Markétu Irglovou, Michala Hrůzu, Michala Horáčka, Anetu Langerovou a další. Budař píše a ilustruje knihy, skládá hudbu, zpívá své písně. Jako herec hrál nespočet rolí a získal čtyři České lvy.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Před 257 lety se narodil Jakub Jan Ryba. Hudební skladatel, učitel, otec třinácti dětí a autor České mše vánoční
•Výstava v příbramském archivu přiblíží proměny Vltavy
•Román Panna se vrací do Příbrami třicátých až devadesátých let minulého století
Další články
Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale společnost
Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické …
LIFESTYLE
Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena
Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na …
AKTUALIZOVÁNO
/FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále!
Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých …
SPORT
Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře
Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť
Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti …
FOTOGALERIE
Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí
Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré …
FOTOGALERIE
Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group
Pravomocné rozsudky Okresního soudu v Příbrami a Krajského soudu v Praze potvrdily, že …
Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa
Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest
Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z …
AKTUÁLNĚ
Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost.
Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: …
ZDRAVOTNICTVÍ




