Příbramské kino uvede koprodukční komedii Indián s Karlem Rodenem
2. října 2022 (12:37)
foto: Totalfilm/PR
Příběh ze současnosti napsal režisér a scenárista Svoboda spolu se slovenským producentem Patriziem Gente. Popisuje hektický život finančníka, pro kterého jsou hlavním životním smyslem peníze.
Česko-slovensko-polskou komedii Indián, ve které ztvárnil hlavní roli arogantního workoholika Karel Roden, uvede příbramské kino v úterý 4. října. V dalších rolích se představí Marta Trzebiatowská, Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Jaroslav Dušek, Štěpánka Fingerhutová, Ester Geislerová, Vladimír Černý, Anna Šišková nebo Jiří Dvořák. Režie se ujali Tomáš Svoboda a Vladimír Kriško.
Příběh ze současnosti napsal režisér a scenárista Svoboda spolu se slovenským producentem Patriziem Gente. Popisuje hektický život finančníka, pro kterého jsou hlavním životním smyslem peníze. Při odletu z Nebrasky, kde uzavřel životní obchod, do něj shodou okolností vstoupí duch indiánského náčelníka, který vyznává naprosto jiné životní hodnoty a snaží se o nich přesvědčit i svého hostitele.
"Chtěli jsme natočit jinou komedii, hodnotnou a s humorem, který vychází ze situace přirozeně. Komedii, která nás přinutí se i zamyslet. A právě indiáni mají jasné zásady, pravidla a hodnoty už po staletí," vysvětlil autor námětu a spoluautor scénáře Gente.
Jednu z hlavních ženských rolí si zahrála Vica Kerekes, která si podle svých slov splnila herecký sen. "Moje postava finanční ředitelky je dost negativní. Partnerem ve filmu mi byl Martin Myšička, u kterého se mi líbí, jak nad postavou přemýšlel. Máme to podobně. Na place se soustředíme jen na film. A natáčet s Karlem Rodenem byl můj sen," sdělila.
Roden do role Ondřeje byl první režisérovou volbou. "Tím, že je ta komedie takhle hluboká, si myslím, že by hlavní roli měl hrát někdo, kdo je podobnou osobností s hloubavým přístupem ke světu. A to Karel Roden zosobňuje," podotkl Svoboda.
Titulní píseň k filmu s názvem Ty víš, že se chovám tak, jak se chovám nahrála a nazpívala slovenská skupina Horkýže Slíže. O filmovou hudbu do celého filmu se postaral hudební skladatel Jiří Hájek s kapelou.
foto, video: Totalfilm/PR
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Zoolog: Kdo se podívá ropuše zblízka do očí, už o ní bude přemýšlet jinak
•S památnými stromy i péčí o veřejnou zeleň seznámí vycházka po Březových Horách
•Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína
Další články
Je to tu! Veselý Mikuláš opět vyráží do rodin a přináší kouzelný zážitek
I letos vyrazí Veselý Mikuláš do dobříšských domácností a přinese s sebou kouzelnou …
Listopad na středočeských silnicích: čtyři oběti, mezi nimi i řidička z tragické nehody v Mokrovratech
V listopadu zemřeli na středočeských silnicích čtyři lidé, tedy o dva méně než ve …
Nový přivaděč vody má zlepšit zásobování oblastí Dobříše a Nového Knína
Na Příbramsku vznikne nový přivaděč vody, který bude zásobovat oblasti Dobříše a …
Gastro agent: Malej podnik
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale když se z jídla stane jen logistika, hledáme …
FOTO
Advent v Hornickém muzeu Příbram: betlémy, koncert, hornické i venkovské Vánoce
Hornické muzeum Příbram připravilo na závěr roku mimořádně pestrý adventní program. …
Rachejtle jen na Silvestra. Příbram chystá novou vyhlášku o pyrotechnice
Na zasedání zastupitelstva města Příbram ve středu 3. prosince budou zastupitelé …
Extraliga volejbalu: Příbram padla s Kladnem 0:3, fanoušci byli slyšet
Deváté kolo ČEZ extraligy volejbalu mužů nabídlo v Příbrami jasnou výhru Kladna. Hosté …
Kraj přispěje na projekt mapující osudy vystěhovaných obcí. Týká se to i příbramského muzea na projekt Lidé bez domova
Středočeský kraj výrazně podpoří vzdělávací aktivity svých muzeí a galerií. Chystá se …
Vánočka: královna českých Vánoc
Když se řekne české Vánoce, málokdo si představí stůl bez vánočky. Tento sladký …
Rekordní triumf! Jan Tománek kraloval na nejtěžší trati v historii světových šampionátů
Paratriatlonista Jan Tománek dosáhl mimořádného úspěchu, když na IRONMAN 70.3 World …




