3. 8. svátek má Miluše

Příbramské kino bude během července zavřené

13. května 2015   (06:21)
Příbramské kino bude během července zavřené
foto: sxc

Kino projde úpravami, které dovolí promítat i ve 3D.



Během měsíce července bude pro diváky uzavřeno příbramské kino. Na včerejší tiskové konferenci to oznámil ředitel Divadla A. Dvořáka v Příbrami Petr Bednář. Důvodem budou stavební úpravy a modernizace technologické části, aby bylo možné promítat filmy ve 3D.

„Chceme to už rok, myslíme, že do Příbrami patří. 3D kino by mělo být financováno ze dvou zdrojů. Stavební úpravy by měly jít za městem a plátno a technologie jdou za divadlem,“ uvedl k financování ředitel Bednář. Ten dále upřesnil, že stavební úpravy by měly vyjít zhruba na 400 tisíc a technologická část vyjde divadlo na 900 tisíc korun.

Podle Bednáře by se mnoho věcí muselo vyměnit a opravit i bez pořizování 3D technologie. Prostory kina neodpovídají dnešním normám a to především kvůli špatné elevaci a nedostatku místa mezi uličkami. Během rekonstrukce tak dojde ke snížení počtu sedadel na 300. Životnost letos končí i plátnu, které v provedení pro 3D promítání stojí jen o několik desítek tisíc navíc.

Promítat by se mohlo již v srpnu, vstupné na 3D bude zřejmě nepatrně vyšší

Měsíc červenec byl pro uzavření vybrán především pro to, že již několik let po sobě je nejméně navštěvovaným v roce. Návštěvnost během něj spadne zhruba na jednu třetinu. Kino by chtělo začít promítat již během srpna, slavnostní zahájení by pak zřejmě proběhlo v září. Filmy by se nadále v Příbrami promítaly ve 2D i 3D variantách. Cena vstupného bude u 3D varianty zřejmě nepatrně vyšší, i tak by ale měla zůstat na nejmenší částce, kterou určí distributor.

Změn by se v příštím roce mohl dočkat i estrádní sál, kde proběhlo měření kvůli nevyhovující akustice. Projekt je teprve v začátku, kdy se má sejít projektant spolu s památkáři a projednat možná řešení.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen Na dálnici D4 ve směru na Prahu ráno zkomplikoval provoz požár osobního automobilu, … AKTUALIZOVÁNO Extrémní vedra znovu udeří naplno. Teploty vystoupají až k 39 °C, od čtvrtka přijde úleva v podobě ochlazení Extrémní vedra znovu udeří naplno. Teploty vystoupají až k 39 °C, od čtvrtka přijde úleva v podobě ochlazení Na začátku týdne k nám opět proudí mimořádně teplý vzduch od jihozápadu až jihu. … AKTUÁLNĚ Konec pohodlí. Obaly na jídlo zdraží, povinnosti přibudou a vlastní krabičky budou povinné Konec pohodlí. Obaly na jídlo zdraží, povinnosti přibudou a vlastní krabičky budou povinné Evropa zpřísňuje pravidla pro obaly — a změny pocítí úplně všichni. Už od 12. srpna … AKTUÁLNĚ Brdské léto v pohybu: Příbramskem burácely parní vlaky, cinkaly koňské postroje a ožila pouť Brdské léto v pohybu: Příbramskem burácely parní vlaky, cinkaly koňské postroje a ožila pouť Sobota 1. srpna patřila na Příbramsku velkolepým akcím, které přilákaly tisíce … AKTUÁLNĚ Dobříš má nové sportoviště. Zimní stadion ožije i v létě, areál bude zdarma pro veřejnost Dobříš má nové sportoviště. Zimní stadion ožije i v létě, areál bude zdarma pro veřejnost Dobříš pokračuje v modernizaci městských sportovišť. Díky společnému úsilí desítek … AKTUÁLNĚ Digitální detox je hitem. Proč si lidé dobrovolně vypínají mobil i sociální sítě? Digitální detox je hitem. Proč si lidé dobrovolně vypínají mobil i sociální sítě? Mobilní telefon se stal neodmyslitelnou součástí každodenního života. Mnoho lidí po … ZAJÍMAVOSTI Rozkvetlé Brdy lákají na jedinečný cyklovýlet. Účastníci zamíří i na dopadovou plochu Tok Rozkvetlé Brdy lákají na jedinečný cyklovýlet. Účastníci zamíří i na dopadovou plochu Tok Milovníci přírody, cyklistiky i Brd se mohou těšit na výjimečný letní výlet. Muzeum … PŘÍRODA Senát smetl návrh na jasnější péči o umírající. Lékaři dál řeší nejtěžší situace bez zákonné opory Senát smetl návrh na jasnější péči o umírající. Lékaři dál řeší nejtěžší situace bez zákonné opory Senát zastavil návrh, který měl lékařům ulehčit rozhodování v péči o umírající. Novela … ZDRAVOTNICTVÍ Mazutová výtopna na Rynečku čeká na nový osud. Město zvažuje demolici i bytovou výstavbu Mazutová výtopna na Rynečku čeká na nový osud. Město zvažuje demolici i bytovou výstavbu Bývalá mazutová výtopna na Rynečku je jedním z největších brownfieldů v Příbrami. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Dvojitý šok v Oktagonu. Pudilová i její partner Fleury padli — láska drží, klec ne. Dvojitý šok v Oktagonu. Pudilová i její partner Fleury padli — láska drží, klec ne. Tvrdý večer pro zamilovanou dvojici z MMA světa. Příbramská Lucie Pudilová nastoupila … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz