Příbramské hokejistky zajistily Česku historicky první bronz na zimní univerziádě
22. ledna 2023 (19:14)
foto: HC Příbram / se souhlasem
První účast hokejistek na zimní univerziádě končí medailí. Český tým, skládající se převážně z hokejistek HC Příbram, dokázal v zápase o třetí místo přehrát Slovensko 3:1 a raduje se z bronzu. O dvě ze tří branek se postaraly Příbramačky.
Historicky první ženský hokejový turnaj na světové univerziádě v americkém Lake Placid zná už všechny medailistky. Do závěrečných bojů postoupil i český tým, který je z velké části tvořen příbramskými hokejistkami. Ty kralují již několik let české hokejové extralize a teď své kvality potvrdily i v mezinárodní konfrontaci.
Po nepovedeném pátečním semifinále, kdy Češky prohrály 0:3 s Japonskem, si reprezentační trenér Jakub Peslar v pozápasovém rozhovoru stěžoval na nedostatečnou aktivitu a nízký počet střel na bránu soupeřek. Kapitánku týmu Adélu Jůzkovou mrzelo, že si nechaly vnutit herní styl Japonek a málo bruslily. Zároveň dodala, že chtějí „placku“ urvat s tím, že si odpočinou a další zápas začnou úplně jinak.
Její slova si české hokejistky vzaly zjevně k srdci a v sobotním utkání o bronz proti Slovenkám hýřily aktivitou. První gól vstřelila během přesilové hry v 17. minutě příbramská Sandra Halounová. Slovenky hned zkraje druhé třetiny srovnaly stav po gólu Haluskové. Po padesáti vteřinách vrátila vedení na stranu Česka další Příbramačka, Karolína Kosinová. Ve zbytku zápasu padla už jen jedna branka, a to z hokejky Kristýny Pátkové v 10. minutě třetí třetiny.
foto: HC Příbram / se souhlasem
Turnaj hokejistek vyhrála Kanada, která v boji o zlato porazila semifinálové přemožitelky českého týmu Japonky 5:0.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Český univerzitní výběr prohrál nečekaně na zimní univerziádě v Lake Placid s Ukrajinou 1:3 a končí v základní skupině
•Josef Hasman pomohl v úvodním zápase ČR dvěma góly porazit Švédsko 7:2
•Na zimní univerziádu v Lake Placid odletěl reprezentovat Českou republiku příbramský hokejista Josef Hasman
Další články
Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce
Sladkovodní expozice nedaleko zámku Orlík nad Vltavou láká na novou atrakci v podobě …
AKTUÁLNĚ
V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct
V červenci zemřel při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji jeden …
DOPRAVA
Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát
Co nám říkají klienti...
„Podíval jsem se na podobné domy na internetu a cenu jsem …
PR
Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice
S narůstajícími teplotami se v části přírodních koupališť v Česku zhoršila kvalita …
AKTUÁLNĚ
Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem
Když se léto přehoupne do své druhé poloviny, bývá les krásně barevný. Tedy pokud není …
POZNÁVÁME BRDY
Moderní technika zůstala "v garáži": Při požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148
K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i …
AKTUALIZOVÁNO
Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu
Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u …
LIFESTYLE
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy
Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného …
AKTUÁLNĚ
Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice
První srpnový víkend bude v Březnici patřit tradiční pouti, která každoročně láká …
NEPŘEHLÉDNĚTE




