Příbramské házenkářky poprvé v historii klubu na výsluní
23. června 2024 (11:41)
foto: Házená Příbram / se souhlasem
Vítěz Středočeské ligy starších žákyň. Jak vám to zní? Právě takovým titulem se mohou poprvé v historii příbramské házené pyšnit starší žákyně TJ Spartak Příbram. Hned 5 hráček z úspěšného týmu bylo nominováno do výběru Středočeského kraje, který se příští týden zúčastní Letní olympiády dětí a mládeže.
Starší žákyně TJ Spartak Příbram se zapsaly nesmazatelným písmem do historie příbramské házené. Dokázaly to, co se žádným jejich předchůdkyním nepovedlo a sezonu 2023/2024 zakončily titulem „Vítěz Středočeské ligy starších žákyň“. Sezonu zakončily s bilancí 24 vítezství a 6 porážek, 48 bodů, celkové skóre 756:555. Kapitánka týmu, Ema Schlitzenbauerová, se stala zároveň nejlepší střelkyní sedmimetrových hodů a druhou nejlepší střelkyní celé soutěže, když nastřílela úctyhodných 205 branek.
V průběhu celé soutěže bylo družstvo pravidelně doplňováno hráčkami z nižší kategorie, které svým starším spoluhráčkám výraznou měrou pomáhaly a na titulu mají stejný podíl. Příbramské házenkářky soupeřily s děvčaty z Mělníka, Poděbrad, Hostivic, Bělé pod Bezdězem a z Kutné Hory. První polovina soutěže naznačovala boj o titul mezi Příbramí, Kutnou Horou a Bělou pod Bezdězem. V jarní části již bylo zřejmé, že se o titul poperou pouze Příbramačky a Kutnohoračky. Přestože se hráčky navzájem dobře znají ze společných výběrových kempů, na hřišti si nic nedarovaly, o čemž vypovídá i vzájemná bilance utkání 3-3.
Sestava mistryň: Kantorová, Vandasová – Schlitzenbauerová, Petáková, Priputenová, Masárová, Hrabáková, Kraifová, Šťastná, Lieblichová, Trávníčková, Adamcová, Šímová, Duchoňová, Ptáčková, Soukupová, Trakalová
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•V neděli hostí Příbram finále mistrovství ČR flagové ligy žen
•Spartak Příbram slaví o víkendu 130 let od založení klubu
•Šéftrenéra příbramských plavců potěšily výsledky mladších žáků na MČR
Další články
Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti
Prokopská pouť patří k nejstarším tradicím Březových Hor a o víkendu, 4. a 5. …
HISTORIE
Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích
Vysoké teploty v minulých dnech nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích. …
AKTUÁLNĚ
Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů
Na silnici číslo 18 u Kosovy Hory na Příbramsku došlo ve čtvrtek v poledne ke dvěma …
AKTUALIZOVÁNO
Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let
Zapomeňte na dinosaury. Pokud chcete nahlédnout ještě hlouběji do historie Země, …
TIP NA VÝLET
Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík
Středočeským záchranářům na Slapské přehradě pomáhá nový člun s moderní přístrojovou i …
FOTOGALERIE
Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu
První červencový víkend bude na Březových Horách patřit tradiční Prokopské pouti. …
AKTUÁLNĚ
Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika?
Velká Británie, Španělsko i Francie už mají na jatkách povinné kamerové systémy, které …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře
Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. …
DOPRAVA
Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats
V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve …
SPORT
Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci
Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu …





