23. 8. svátek má Sandra

Příbramské divadlo zkouší navzdory pandemii nové hry

9. února 2021   (06:43)
Příbramské divadlo zkouší navzdory pandemii nové hry
foto: pribram.cz, ČTK

Aktuálně soubor nacvičuje francouzskou konverzační komedii Jméno autorů Matthiea Delaporta a Alexandra Duboise.


Herci v příbramském divadle zkoušejí nové hry, i když není jasné, kdy s nimi budou moci předstoupit před publikum. Aktuálně soubor nacvičuje francouzskou konverzační komedii Jméno autorů Matthiea Delaporta a Alexandra Duboise. Až se protiedipemická opatření uvolní, bude se divadlo moci otevřít do 24 hodin. Na diváky je totiž po celou dobu připravené, řekla ČTK zástupkyně ředitele Anna Čiperová.

Obvykle mívá příbramské divadlo ročně šest premiér, na loňský rok si kvůli rekonstrukci hlediště nachystalo o jednu méně. Plány mu nakonec naboural koronavirus a z pěti nových inscenací publikum vidělo jen dvě. Tři loňské hry tak na premiéru ještě čekají a letošní dramaturgický plán bude zkrácený. "Teď zkoušíme inscenaci Jméno. Je to poslední z inscenací, které měly mít premiéru v loňském roce," uvedla Čiperová.
Postup je podle ní vždy stejný - soubor nazkouší hru, absolvuje generální zkoušku a místo premiéry se hra uloží k ledu. "Až přijde na řadu, budeme muset udělat oprašovačku," řekla Čiperová.

Přesto má podle ní zkoušení nových her smysl. Za důležité považuje to, že herci během pandemie nevypadnou z pracovního rytmu, i když je pro ně současná situace nesmírně náročná. "Je dobře, že zkoušíme, protože divadlo žije a herce to nabuzuje," míní Čiperová.
Divadlo i v době pandemie "naivně" vždy připravuje program na celý měsíc. Je tak nachystané na situaci, až se bude moci otevřít. Kvůli koronavirové pauze však nyní musí vracet peníze z předplatného, přijde tak o více než milion korun.

"Mysleli jsme si, že předplatné do března dohrajeme, ale nedohráli jsme ho. Budeme vracet peníze. Pak bude zkrácené předplatné, které bude platit od 1. dubna," dodala Čiperová.

Lidé si mohou vyzvednout buď peníze nebo dárkové poukazy s neomezenou platností, které lze použít nejen v divadle, ale i v kině nebo divadelním klubu. Podle Čiperové už někteří diváci vzkázali, že nechtějí vracet nic.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Příbram. Název, který každý z nás používá prakticky každý den. Přemýšleli jste ale … HISTORIE 81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí 81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí Havárie vodovodního řadu v Husově ulici způsobila od úterý výrazné dopravní … AKTUÁLNĚ Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden začne v Česku spíše svěžím počasím. V pondělí bude většinou … AKTUÁLNĚ Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom, rostlinný přípravek z jihovýchodní Asie, se v Česku stal jednou z nejrychleji … ANKETA Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Středočeský kraj vypsal další dotační program pro dobrovolné hasiče, rozdělí v něm 25 … AKTUÁLNĚ Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Zvracení, vodnatý průjem a během jednoho či dvou dnů je po všem. Norovirové infekce … ROZHOVOR Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Národní den „Buď andělem“ připomíná jednoduchou věc: dobrý skutek není otázka … LIFESTYLE Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Houslový virtuos Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. … ROZHOVOR Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Práce na pokládce kabelů zavřou Hailovu ulici v Příbrami od pondělí 24. do pátku 28. … DOPRAVA
Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Česko má za sebou výraznou srážkovou epizodu. Zatímco v Čechách za posledních 24 hodin … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz